poniedziałek, 1 maja 2017

News: Szkocja, Robert i Szymon, Gej wioślarz, Homoseksualizm i ewolucja, Czeczenia, Simon Dunn, Jakub i Dawid ...


Zmarł w sobotę, 29 kwietnia 2017 roku, późnym popołudniem. Był wyczerpany chorobą nowotworową. W piątek właściwie odmówił przyjmowania leków i jedzenia, tak jakby podjął decyzję. 14 kwietnia nagrał - już szeptem - przesłanie do swego ostatniego projektu, który nazywamy Archiwum Osiatyńskiego - Oko press.

W zeszłym roku w Szkocji zawarto prawie tysiąc małżeństw jednopłciowych. Robert, który pomaga Polakom i Polkom organizować tu śluby, mówi, że ok. 50 z nich zawarli nasi rodacy.

„Który to twój ślub?” – pytam Roberta Motykę. Jesteśmy w edynburskim urzędzie stanu cywilnego przy moście Jerzego IV w historycznym centrum miasta. Za moment na ślubnym kobiercu staną Michał i Szymon – para z Polski, która przyjechała do Szkocji specjalnie po to, by zawrzeć związek małżeński. Dla nich to dzień wyjątkowy i niepowtarzalny, ale dla Roberta, ich świadka – nie pierwszy i nie ostatni. Robert, z zawodu grafik i technik audiowizualny, od ośmiu lat pomaga parom z Polski zalegalizować związek w świetle brytyjskiego prawa. Daje wskazówki, o jakie dokumenty się starać, pod jakie adresy je wysyłać, rezerwuje sale, a gdy trzeba – świadkuje.

„To jedenasty raz, kiedy organizuję ślub. Ale odzywa się do mnie z prośbą o pomoc wiele więcej osób.” (...) - Krytyka Polityczna.

Gej wioślarz zaręczył się z swoim chłopakiem po przepłynięciu Atlantyku 3000 mil po obu stronach Atlantyku. David Alviar, 31 latek trener wioślarstwa Uniwersytetu zakończył niewiarygodną podróż z magiczną chwilę, gdzie jego partner, Stanley Lewis, jak tylko pojawił się na suchym lądzie zaręczył się.

Przyjaciele i rodzina czekali w Antigua, Stanley stał niecierpliwością czeka na powrót swojego chłopaka, a nie miał pojęcia, już za chwile się zaręczy przed nim.

Po masywnych siedmiu tygodniach na morzu, David wyszedł z łódki i upadł na jedno kolano przed Stanley i zaręczył się. (Attitude)

Simon Dunn, australijski bobsleista, stał się sensacją – wypłynęły jego nagie zdjęcia. Teraz cały internet może podziwiać go w stroju Adama. Jednak sprawa jest poważna, bo nie jest on pierwszym, którego zdjęcia, wbrew woli, zostały upublicznione. 29-letni sportowiec napisał w mediach społecznościowych: „Nie wstydzę się tych zdjęć, bo nie wstydzę się siebie, choć jest to trochę krępujące. Muszę przeprosić moją rodzinę, przede wszystkim mamę. Okazuje się, że wcale nie jestem takim wzorem dla innych jak uważałem, wielki zawód”.

Pisuje dla portalu GuysLikeU. I tam też umieścił wpis na temat upubliczniania nagich zdjęć innych wbrew ich woli. Argument „Mógł takich nie robić” jest nieakuratny i dość irracjonalny. Kto takich zdjęć nie robił, niech pierwszy rzuci kamień.

Kiedy jego nagie zdjęcia zaczęły krążyć w internecie, 29-latek napisał w mediach społecznościowych: „Nie wstydzę się tych zdjęć (...) choć jest to trochę krępujące. Muszę przeprosić moją rodzinę, przede wszystkim mamę. Okazuje się, że wcale nie jestem takim wzorem dla innych jak uważałem, wielki zawód. Jestem tylko człowiekiem i jak większość facetów nie myślałem odpowiednio… Ale chcę iść dalej, wyciągnąć wnioski i dalej być głosem LGBT w świecie sportu” – dodaje. Poprosił swoich fanów, by, gdy spotkają jego nagie zdjęcia w sieci, zgłosili je jako naruszenie.

Paradoksalnie, w sierpniu zeszłego roku napisał, że właśnie obawia się, że ktoś może wpaść w posiadanie jego nagich zdjęć. Ale z drugiej strony – przyznał się, że nie raz takie zdjęcia wysyłał do innych mężczyzn, co oczywiście działo się jeszcze przed tym, jak stał się rozpoznawalny. (Queer.pl)

W ostatni weekend, w liceum w Indianapolis ukoronowano pierwszy raz historii królem balu osobę transpłciową. 17-letni Alan Belmont, który uczestniczył w balu ze swoją dziewczyną, powiedział WISH-TV:

„Chciałem pokazać innym dzieciom w mojej szkole, którzy są trans lub może homoseksualne, aby wiedziały, że bycie LGBT nie musi być złe i że bycie LGBT jest czymś, co powinni być dumni." (Towleorad)

Około 40% mężczyzn doświadczy utraty włosów przed 35 rokiem życia. Mówiąc o stresie, najnowsze badania pokazują, jeden z głównych czynników przyczyniających się do utraty włosów jest sam stres. I choć możemy być przeżywa stres dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek. (Out Magazine)

James O'Keefe podczas konwencji TEDxTallaght, mówi że homoseksualizm jest ważny w przetrwaniu ludzkości


HRC świętuje 20 rocznice wyjścia z szafy Ellen DeGeneres


Wg dziennikarskiego śledztwa, w czeczeńskich więzieniach dochodzi do znęcania się nad homoseksualistami. Organizacja praw człowieka apeluje do polityków. Czeczenia zaprzecza: "u nas nie ma homoseksualizmu".Toronto Kanada protest przeciwko homofobii w Czeczenii


Działacze serbscy protestowali przed ambasadą Rosji w Belgradzie w solidarności z gejami w Czeczenii


Tatusiowie geje z dziećmi


Edna Redo z Chicago opowiada o tym że jak matka jej dopiero na łożu śmierci zaakceptowała ją kim jestJakub i Dawid dla GayStarNews wraz z Piotrem i Pawłem pokazuje nocne życie w polsce oraz dlaczego kochają Polskę.Sklepy w Morristown, stanie New Jersey będą oznaczone naklejkami tęczy miejsca bezpieczne dla osób LGBT.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz