wtorek, 16 maja 2017

News: Alia Shawkat, Król i królowa balu para lesbijek, Prasa LGBT, Bart Staszewski, Andrzej i Jacek, Argentyna ...


Aktorka Alia Shawkat znana z serialu Bogaci bankruci (Arrested Development), czy najnowszym filmie Paint It Black wyznaje jest biseksualna. Sama też pochodzi z arabsko-amerykańskiej rodziny, ważne jest dziś jej że mówić kim jest.

Wyznała że już jako dziecko jej matka widziała że jest inna. Byłam zawsze chłopczycą dorastałam i pamiętam, jak moja mama pytała mnie, gdy miałam 10 lat, „Czy lubię chłopców czy dziewczynki?” Powiedziałam, że nie wiem. Teraz uważam się za biseksualną osobę.

Została zapytana czy Portia de Rossi w serialu Bogaci bankruci pomogła jej ukształtować swoją tożsamość? Portia zaczęła spotykać z Ellen DeGeneres podczas pierwszych sezonów serialu, a ja spotkałam się z jej poprzednią dziewczyną, ale myślę, że moje wpływy są bardziej w dorastaniu w Los Angeles i była narażona na wiele gejowskich artystów. (Out Magazine)

Jorge Jawhar, został skazany na 14 lat więzienia za zgwałcenie dwóch transpłciowy kobiet i kradzież. Możliwe są inne osoby które nie zgłosiły przestępstwo. (GayStarNews)

W szkole w Tallahassee dyrekcja nie tylko nie zabrania uczniom na zabawę z prawdziwym partnerem lub partnerką jednopłciowym ale wspiera ich w "zrozumieniu swoich potrzeb". Dzięki temu po raz pierwszy w historii stanu para lesbijek zdobyła tytuły króla i królowej balu. Brie Grimem i Lindsey Creel poznały się w szkole i szybko zostały parą.

Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia. Bałam się jednak jak zareagują przyjaciele i rodzina. Była moją pierwszą dziewczyną. Wcześniej miałam samych chłopaków - powiedziała 18-letnia Lindley. Na początku rodzina nieakceptowana mojego wyboru i raczej mnie nie wspierała. Po roku w końcu zrozumieli, że to nie kaprys.

Uważam, że dziewczynom jest łatwiej ujawnić orientację seksualną. Chłopakom jest trudniej w szkole i w społeczeństwie. Na tańczące razem dziewczyny każdy lubi popatrzeć. W naszej szkole nikogo to nie szokuje - dodała Brie.

W głosowaniu w trakcie balu para lesbijek otrzymała zdecydowana większość głosów. W komentarzach dla mediów koledzy ze szkoły chwalili obie królowe za "bycie sobą" - pudelek.pl.

Konserwatywna prawica wielbi faceta z ćwierć wieku młodszą żoną, chyba trzecią z kolei, a kpi z faceta z ćwierć wieku starszą żoną, z którą jest już 20 lat. Konserwatywna prawica nie broni obyczajów i rodziny, wierności i odpowiedzialności, ale dostępu konserwatystów do młodych kobiecych ciał.

Wierność małżeńska, wbrew deklaracjom i pozorom, aż tak istotna dla konserwatystów nie jest – oczywiście w przypadku mężczyzn, nie kobiet, ale o tym dalej. Dlatego bujne życie Trumpa nie bulwersowało – ma kasę, pozycję, władzę i chęć – niech sobie maca, kogo chce, a wierność Macrona (przynajmniej ta deklaratywna i oficjalna) wrażenia nie robi. Dla konserwatywnych publicystów to co najmniej przejaw frajerstwa, aberracja jakaś. Wierność partnerce starszej od siebie wywołuje rechot, za którym kryją się insynuacje o homoseksualizmie i impotencji, sugestie zaburzeń psychicznych. Niewierność Trumpa jest zrozumiała i akceptowana, wierność Macrona – „normalna” nie jest. Co ciekawe, po prawicowo-konserwatywnej stronie barykady stoją też kobiety, w których dobrze pojętym interesie jest wierność zwykle lepiej zarabiających mężów. Konserwatywno-prawicowe publicystki piszą o pierwszej babci Francji, wypominają prezydentowej Francji zmarszczki. Może to ukrywane i wypierane lęki przed porzuceniem, może lojalność z silniejszymi i uprzywilejowanymi mężczyznami? Niemniej – na pewno ciekawy przyczynek do badań socjologicznych. (...) - Codziennik Feministyczny.

Tiphaine Auzière, najmłodsza z trójki dzieci nowej francuskiej pierwszej damy, z oburzeniem zareagowała na ataki na matkę. Oponentom wytknęła seksizm, uprzedzenia względem wieku i zazdrość. (TVN24)

Prasa LGBT do przeczytania: The GA VoiceQSaltLakeBaltimore OUTloudLavender MagazineOutlook Ohio Magazine, Wire MagazineEquality MagazineDavid Atlanta, Out FrontSan Francisco Bay Times, QX Magazine, Boyz Magazine. Tylko dla dorosły QX Men.

Rok temu w tęczowym rankingu ILGA-Europe Polska zajęła przedostatnie miejsce w UE plasując się w czołówce homofobicznych krajów kontynentu. Jaki wynik będziemy mieć w tym roku? Informacja zostanie upubliczniona na stronie KPH 17 maja o godzinie 9:00.

Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii i Transfobii (IDAHOT) Kampania Przeciw Homofobii upubliczni tęczowy raport ILGA-Europe – najważniejszy ogólnoeuropejski raport nt. poziomu równouprawnienia osób LGBTI w Europie. Wraz z raportem przedstawimy tęczową mapę ilustrującą wyniki rankingu na najmniej i najbardziej homofobiczne kraje Europy.

Raport ILGA-Europe ilustruje poziom równouprawnienia osób LGBTI (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i interpłciowe) w 49 krajach Europy, w tym w Polsce. Publikowany jest od lat 17 maja, kiedy na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią i Transfobią (IDAHOT). W ten sposób ILGA-Europe – ogólnoeuropejska organizacja zrzeszająca organizacje LGBTI w Europie – chce zwrócić uwagę na problemy dotyczące regulacji prawnych odnoszących się do osób LGBTI.

Zapraszamy was do śledzenia startu pierwszej kampanii społecznej w Polsce poświęconej przemocy domowej wobec osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych: "Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz".

Rozpoczynamy 17 maja w Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią i Transfobią (IDAHOT).
A o 11.30 w Ambasadzie Królestwa Niderlandów w Warszawie będziemy rozmawiać na temat przemocy domowej wobec osób LGBT - przeciwdziałania, zgłaszania i pomocy - razem z zaproszonymi gościniami:

- Anną Błaszczak-Banasiak - dyrektorką Zespołu ds. Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich;
- Paulą Chmielewską - psycholożką i seksuolożką, która pracuje w Telefonie Zaufania Lambdy i go koordynuje.
- Karoliną Więckiewicz - koordynatorką programu “Bezpieczeństwo” w Lambdzie i ekspertką merytoryczną kampanii.
Osoby, które chciałyby podyskutować na temat działania przeciwdziałania i rejestrowania przypadków przemocy domowej, lub podzielić się swoją wiedzą z zakresu tej tematyki, zapraszamy do udziału!

Rejestracja https://kampaniaspolecznalgbt.konfeo.com/pl/groups
(uwaga liczba miejsc ograniczona!)
Dla tych osób, które chciałyby śledzić dyskusję - świetna wiadomość: będzie transmisja online!
Bądzcie z nami! Razem powiedzmy stop przemocy domowej wobec osób LGBT!

Organizatorzy: Kampania jest organizowana przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa i współfinansowana przez Miasto Stołeczne Warszawę. Patronat honorowy nad kampanią objął Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznik Praw Dziecka.

W dodatku Gazety Wyborczej Dużym Formacie, Bart Staszewski twórca Artykułu 18. Związki partnerskie to za mało. Chodzi o równość małżeńską. Z Bartoszem Staszewskim, reżyserem filmu dokumentalnego "Artykuł osiemnasty", o nieudanych próbach wprowadzenia w Polsce przepisów legalizujących związki homoseksualne, rozmawia Marcin Wójcik.

Małżeństwa czy związki partnerskie? "Związki to za mało. Chodzi o równość małżeńską. (...) Z powodu błędnej interpretacji konstytucji nie mogę się pobrać z moim partnerem, jesteśmy ludźmi drugiej kategorii, jesteśmy ofiarami lobbingu Kościoła."

W gimnazjum codziennie modliłem się, by odeszły ode mnie te straszne, grzeszne pragnienia gejowskie. (...) Później doszło zainteresowania ruchami nacjonalistycznymi. Oficjalnie nie należałem do młodzieży wszechpolskiej czy ONR, byłem zbyt nieśmiały, wyjść z domu, ale kibicowałem tym ruchom, utożsamiałem się z tym, co robią.

Powiedziałeś mamie kim jesteś?

Zanim powiedziałem mamie, kilka razy sondowałem, co myśli o gejach. Zaprosiłem ją do wspólnego oglądania „Rozmów w toku” w TVN. Było o gejowskim coming oucie. Mama nic nie mówiła, tylko patrzyła w telewizor, wydawało mi się, że ten temat jest jej obojętny. Pewnego dnia wypiłem piwo, by dodać sobie odwagi. Byłem gotowy spakować się i mieszkać pod mostem jeśli mnie nie zaakceptuje. Rozmowa wyglądała tak:

„Mamo, te pieniądze, które zbieramy, to na mój ślub?”. „Tak”. „A wiesz, że tego ślubu nie będzie?”. „Jak to? Jesteś gejem?”. „Jakbyś zgadła”.

Zapaliła papierosa, popłakaliśmy się, umówiła mnie z psychologiem. Martwiła się, że skoro tyle lat ukrywałem orientację, to pewnie jestem psychicznie pokiereszowany i przyda mi się terapeutyczna rozmowa. Załatwiła mi psychologa ze stowarzyszenia Lambda, które pomaga odkryć tożsamość seksualną.

A ojciec? Kiedyś w luźnej rozmowie powiedział, że pedałom trzeba wbijać hak w żebra i wieszać na latarniach. Po coming oucie zadzwoniła do niego mama. Później, kiedy go odwiedziłem, mówi: „Kurwa, czemuś od razu tego nie powiedział!”. I przeprosił mnie za te haki w żebrach. Całość na Gazeta Wyborcza.

Jacek i Andrzej są razem od 6 lat. 5 lat temu wyjechali do Brighton i tam zalegalizowali swój związek. Niedługo potem zaadoptowali 2 braci. Czy trudno było zalegalizować związek w Anglii? Jak wyglądał proces adopcyjny? Według polskiego prawa ich rodzina nie istnieje. Czy chcieliby wrócić do kraju? Rodzinę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Plus jak wygląda życie tęczowych rodzin w Polsce? w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiali Bartosz Staszewski i Michał Piróg. Wideo TUTAJ.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Najnowszy Mr Gay World 2017 został Mr Gay Filipiny John Fernandez Raspado, ceremonia odbyła na centrum Maspalomas na Wyspach Kanaryjskich.

 Ponad 40 gejów z całego świata w tym polak Andrzej Berg w tym roku rywalizowało o tytuł najpiękniejszego geja. Następne miejsca zajęli Candido Arteaga (Hiszpania), Raf Van Puymbroeck (Belgia), Marco Tornese (Szwajcaria), Alexander Steyn (Republika Południowej Afryki).

To nie był jego jedyny tytuł Filipińczyka miedzy innymi w stroju kąpielowym, najlepszy wywiad czy social media. Hiszpański Mr Gay Cándido Arteaga, zdobył tytuł fotografii i stroju ludowym.

Juan Pedro Pavez Mr Gay Chile, dostał dwa tytuły sportowe wyzwanie i pokaz mody. Nowej Zelandii kandydat Mr Gay dostał tytuł sympatii, a Indonezji tytuł egzaminu pisemnego.


W Argentynie po raz pierwszy raz została kobieta transpłciowa szefem policji


MNW Rozmowy: Otwarte związki, zamknięte małżeństwa?


Jeszcze jeden próbka Will i Grace, powrót nowego sezonu


Queer Prom studniówka dla osób LGBT


Posłowie prawicowi kontra rzecznik RPO. Posłowie bezpardonowo atakują RPO Adam Bodnar za angażowanie się w sprawie dyskryminowanych przez polskie prawo Polek i Polaków. Byliśmy i wspieraliśmy Rzecznika Praw Obywatelskich.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz