niedziela, 21 maja 2017

Na Kubie trójka transpłciowy pastorek odprawili mszę


W Kubańskim mieście Matanzas, odbyła się msza odprawiona przez trójkę pastorki transpłciowe przelecieli z Brazylii, Kanady i Stanów Zjednoczonych, głosić orędzie miłości Bożej, wszyscy kochani są przez Boga.

Msza odbyła się 05 maja była częścią trzydniowej konferencji na temat teologii i transpłciowości zorganizowanej przez kubański oddział Kościoła Metropolitan Community Church.

Miedzy innymi pastorki transpłciowe Allyson Robinson z Waszyngtonu i Alexya Salvado z Brazylii. Pastorki powiedzieli Reuterowi byli pod wrażeniem postępu Kuby wobec społeczności LGBTQ, w tym finansowanie przez państwo Kubańskie zmiany płci. Mariela Castro, córka kubańskiego prezydenta Raula Castro i siostrzenica zmarłego Fidel Castro, jest wśród tych, którzy walczą o prawa osób LGBT na Kubie.

Mimo kilkunastu postępu ale jeszcze wiele dużo do zrobienia, miedzy innymi transpłciowe osoby mają problemy doświadczają dyskryminacji nie mogą znaleźć pracy czy pastorki zauważyły też że jeszcze pary jednopłciowe nie mogą wziąć ślub na Kubie.

„Każdy powinien mieć prawo do posiadania rodziny,” powiedziała Salvador, dodaje że mają prawo mieć dzieci, w tym trans kobiety. (The huffington Post)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz