sobota, 13 maja 2017

News: ILGA Eruope, Lambda Warszawa, Will i Grace, Polska homofobia, Glenn Greenwald, Hello2brysie, Mariachi, Współczesna rodzina, ONZ ...


Prezydent Słupska Robert Biedroń uczestniczył w jednym ze spotkań na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Odmówił miejsca siedzącego na scenie, bo w gronie brakowało kobiet. (Gazeta.pl)

Miłość Nie Wyklucza dołącza do ILGA Eruope, międzynarodowa organizacja LGBT skupia organizacje pozarządowe działające na rzecz osób LGBT+. Dzięki temu będą mogli działać skuteczniej na rzecz zmian w Polsce - z poziomu międzynarodowego.

"Partnerstwo to jedna z pięciu naczelnych wartości, którymi się kierujemy. Współpraca ze wszystkimi chętnymi osobami i podmiotami oparta na zasadach twórczej wymiany i wzajemnego wsparcia jest dla nas ważna w codziennej pracy.

Wstępowanie i aktywne uczestnictwo w koalicjach i federacjach to jeden ze sposobów realizacji tej wartości. Szczególnie, jeżeli pomaga nam zdobywać wiedzę i sieciować się z innymi działającymi na rzecz osób LGBT+.

ILGA-Europe to federacja rzecznicza skupiająca organizacje z 49 krajów Europy. Współpracuje z instytucjami Unii Europejskiej (Komisja Europejska, Parlament Europejski czy Rada Europejska) a taże z Radą Europy czy Organizacją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie."

Lambda Warszawa otwiera nową grupę dla kobiet homo- i biseksualnych. "Sappho" to grupa wsparcia i rozwoju dla kobiet LB. Rusza już 2 czerwca, spotkania będą odbywać się w piątki w godzinach 19-21.

"Będziemy pracować nad umiejętnością radzenia sobie w niełatwych życiowych sytuacjach. Przyjrzymy się schematom w relacjach i komunikacji oraz popracujemy nad technikami radzenia sobie z krytyką oraz z emocjami. A przede wszystkim będziemy rozmawiać i wspierać się wzajemnie w lepszych i gorszych momentach naszego życia. Dołącz do nas w piątkowy wieczór. Udział w grupie jest bezpłatny. Jesteś zainteresowana? Napisz na adres: jwitecka@lambdawarszawa.org".

3 czerwca w Warszawie odbędzie się Parada Równości. Wraz z nią miał się odbyć III Warszawski Dzień Różnorodności – coroczne wydarzenie finansowane przez miasto, poświęcone otwartości i różnorodności. Do tej pory oba wydarzenia odbywały się osobno, jednak w tym roku ich organizatorzy postanowili połączyć siły, by dotrzeć do większej liczby odbiorców. Okazuje się jednak, że nie spodobało się to miastu. Ratusz odrzucił jedyną złożoną w konkursie na organizację dnia różnorodności ofertę. Lambda Warszawa i Fundacja Wolontariat Równości, które ją przygotowały, zapewniają: Mimo braku wsparcia od miasta, chcą pokazać warszawiankom i warszawiakom, jak różnorodne jest ich miasto. I uruchamiają zbiórkę pomagam.pl/parada2017!

Prof. Lech Morawski, sędzia Trybunału Konstytucyjnego podczas konferencji naukowej w Oksfordzie powiedział m.in.

"Polska ma tradycję ekstremalnej tolerancji. Na przykład rząd jest przeciwko homoseksualistom, ale ich nie prześladuje".

(Prof. Morawski negatywnie ocenił też Konstytucję RP, o sądach powiedział m.in., że są przeżarte korupcją)

W TVN24 prof. Tomasz Gizbert-Studnicki, który był na tej samej konferencji, powiedział, że jego zdaniem prof. Morawski skompromitował Polskę, a słowa o homoseksualistach "były dla Anglików szczególnie horrendalne".

Zdaje się, że polski standard tolerancji wobec homoseksualistów to nie prześladować ich (mimo, że by się chciało), podczas gdy angielski standard tolerancji wobec homoseksualistów to zapewnić im te same prawa, co heteroseksualistom i aktywnie zwalczać przejawy homofobii. (Replika)

KPH: Nam do śmiechu nie jest. Słowa mają wielką moc, zwłaszcza te wypowiadane przez osoby piastujące stanowiska cieszące się dużym społecznym autorytetem. O skutkach homofobicznych i transfobicznych wypowiedzi władzy mieliśmy szansę przekonać się już wielokrotnie. Ostatni raz kilka dni temu, kiedy po raz kolejny zaatakowana została siedziba naszej organizacji. Czas, by politycy zrozumieli, że ich słowa mają bezpośredni wpływ na wzrost liczby przestępstw motywowanych homofobią i transfobią i wzięli za to odpowiedzialność.

Przy okazji wypowiedzi sędziego Morawskiego odsyłamy Was do raportu dot. homo- i transfobii w Polsce, który Kampania Przeciw Homofobii przygotowała wspólnie z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW TUTAJ.

„Lewactwo zalęgło się w tym ONZ-ecie”, „Organizacja Narodów Zjednoczonych. Wie pan, to robi wrażenie, ale to nie jest wyrocznia” - to słowa polityków PiS w reakcji na publikację raportu z listą 185 zaleceń ONZ dla Polski, o którym niedawno pisaliśmy. Specjalny komunikat prasowy wystosowało także MSZ. (TVN24)

Na wtorkowym posiedzeniu przedmiotem krytyki Rady Praw Człowieka ONZ była m.in., reforma sądownictwa, sytuacja w Trybunale Konstytucyjnym, niedostateczna walka z dyskryminacją i przestępstwami z nienawiści oraz brak związków partnerskich.

Lambda odpowiada: Drogi rządzie, to nie żadne spekulacje. Wraz z Kampania Przeciw Homofobii Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego Fundacja Trans-Fuzja Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Amnesty International Polska oglądaliśmy wasze tłumaczenie się przed Radą Praw Człowieka ONZ. Świat nie dał się oszukać. Widzimy, co robicie i patrzymy wam na ręce. Za pomocą alternatywnych raportów do ONZ odkłamujemy rzeczywistość i pokazujemy, jak naprawdę wygląda sytuacja osób LGBT i innych grup mniejszościowych w Polsce.

Jak wiadomo stacja NBC zamówiła 9. sezon serialu Will i Grace, zadebiutuje w sezonie 2017/2018, wcześniej emitowano w latach 1998 - 2006 pomysł o powrocie zrodził się po tym, jak obsada spotkała się na planie spotu internetowego związanego z wyborami w USA. Pokazali plakat do najnowszego sezonu Will i Grace.

Głównymi gwiazdami "Will i Grace" są Debra Messing (Grace), Eric McCormack (Will), Megan Mullally (Karen) i Sean Hayes (Jack). Akcja będzie rozgrywać się 10 lat po wydarzeniach z poprzedniej odsłony.

Serial został stworzony przez Davida Kohana i Maxa Mutchnicka. Will i Grace zdobył 16 statuetek Emmy z 83 nominacji to tej nagrody. Obecnie w Polsce można oglądać serial Will i Grace na kanale Fox Comedy.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Laureat nagrody Pulitzera, dziennikarz Glenn Greenwald ujawnia swoje plany budowy schronisko dla zwierząt w Brazylii oczywiście z swoim mężem Davidem Miranda.


Hello2brysie zapraszają na krakowski Marsz Równość i Paradę Równości


Działacze LGBT w Moskwie uniemożliwiono im dostarczanie petycji domagającej dochodzenie w sprawie torturowania i zabijania gejów w Czeczenii, zostali aresztowani.


Barry Manilow w porannym programie telewizji ITV o swoi doświadczenia po tym jak ujawnił się publicznie jest gejem i żonaty z swoim menadżerem.Mariachi orkiestra popularna w Meksyku jest też LGBT kanał Fusion rozmawia twórcami z Los Angeles Mariahi LGBT grupą.Słynny „Gladi”, czyli organizator gejowskich imprez GIG Party i były manager legendarnego klubu Utopia, Krzysztof Makuch, był gościem pierwszego majowego odcinka „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka”.


Jesse Tyler Ferguson gościł w programie 'The Wendy Williams Show', mówi miedzy innymi o tym że chce mieć dziecko z swoim mężem. Dodatkowo dobra wiadomość dla fanów serialu Współczesna rodzina, gdzie Jessy gra.

Stacja ABC ogłosiła oficjalnie, że Współczesna rodzina doczeka się dwóch kolejnych sezonów. Wygląda też na to, że wzrosną zarobki głównych członków obsady. Wedle doniesień portalu Deadline, wymienieni wyżej aktorzy mają przez najbliższe dwa lata zarabiać po ok. 500 tys. dolarów za odcinek. (Na Ekranie)


W Albanii odbędzie parada Gay Pride, ale też tym dniu protesty polityczne przeciwko rządowi. Poniedziałek opozycyjna Partia Demokratyczna zapewnili działaczy nie będzie „żadnych incydentów czy zagrożenia” podczas ich jazdy rowerem po Tiranie sobotę. (AP)

Parada z roku 2015


Adrian Zandberg w tvp.info o nowym kuriozalnym pomyśle rządu – zwiększeniu liczby dzieci przypadających na jedną opiekunkę w żłobkach: "Kiedy słyszę, że pomysł PiS na żłobki polega na tym, że się zrobi szacher-macher w statystyce i upchnie się – na tej samej przestrzeni, pod opieką tych samych opiekunek – jeszcze więcej dzieciaków, to wie pan, co mi się przypomina? Mi się przypominają ci aparatczycy z PRL-u, co to mówili, że inflacji nie ma, bo co prawda chleb i szynka podrożały, ale lokomotywy tanieją".

Rząd Prawo i Sprawiedliwość, zamiast zwiększyć nakłady na sieć żłobków, woli dołożyć opiekunom i opiekunkom jeszcze więcej pracy, a dzieciaki poupychać jak sardynki w puszce. Dlatego wspieramy z całych sił Protest Żłobków "Rząd do Żłobka" – start w najbliższą sobotę w Warszawie o 12.00 na Placu Defilad! Bądźmy tam razem z pracownicami i pracownikami żłobków - Partia Razem.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe