piątek, 12 maja 2017

News: George Michael, Indonezja, TransFuzja, PO, Grindr, Alan Joyce, Connecticut, Teksas, Zbigniew Wodecki ...


Kenny Goss, facet George'a Michaela w latach 1996-2009, w najnowszym wywiadzie, zapytany, jak się czuł, gdy w 2006 r. tabloidy opisywały, jak George został złapany w miejscu publicznym na seksie z kierowcą TIRa:

"Ludzie często pytają mnie o tamten incydent, ale... tak po prostu wyglądało nasze życie. George miał to w nosie - żałował tylko, że koleś mógł być przystojniejszy.

Mieliśmy otwarty związek, co nierzadko zdarza się w gejowskich parach. Był otwarty z obu stron - choć muszę przyznać, że George był dużo bardziej otwarty niż ja (śmiech).

George był bardzo szczery ze mną. Opowiadał mi swe przygody ze szczegółami - do tego stopnia, że czasem mówiłem: "dobra, już wystarczy, wiem już wszystko".

Martwiłem się tylko, że w tym całym podrywie na pikietach jego najbardziej kręciło ryzyko. Mówił: "Idę do parku Hampstead Heath" - i już go nie było". (Replika)

Pochodzący z Polski Nicolas Prusiński jest jednym z najbardziej znanych trenerów fitness. Do niego zgłaszają się nie tylko niemieccy politycy z kręgu Angeli Merkel, ale również takie gwiazdy, jak Jennifer Rush i Sinead O'Connor. Jednak jego droga do sławy nie była prosta. Zanim stał się Nicolasem był Katarzyną... - Pierwsze usunąłem piersi. Jako dziecko, czując się już mężczyzną, widziałem, jak to nieszczęście rośnie. To była wielka tragedia. Jak miałem 9 lat doskonale sobie zdawałem sprawę z tego, że jestem chłopakiem - powiedział w rozmowie z Fakt24.pl Prusiński.

Dla wielu ludzi Południa w USA przyłączają się do braterstw w szkołach jest rytuałem przejścia. Jest też dla wielu okazją poznania inny, fanów sportu. Ale przypadku Adrian Homera i Harrisona Guy, poznali się w bractwie. Więcej o nich na Houston Chronicle.

"Geje, chorzy ludzie, a nie przyjaciele" - śpiewa artysta, który kryje się za pseudonimem Arab. Raper wystąpi we wtorek podczas juwenaliów AGH. Organizatorzy nie widzą w tym nic złego, a władze uczelni mają nadzieję, że w Krakowie homofobicznego utworu nie usłyszymy. (Gazeta Wyborcza)

Prokuratorzy w prowincji Aceh w Indonezji oskarżyli dwóch mężczyzn o stosunki homoseksualne. Za karę mogą otrzymać 80 batów. (RP.pl)

Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną, niebinarną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 12 maja (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbywają się w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 18.30. Prowadzą je: psycholog Julia Kata, psycholog Joanna Niedziela i wolontariuszka fundacji Edyta Baker. Zapraszamy.

"Dopóki szli i manifestowali swoje poglądy było super, ale zadymiarzy się nie głaszcze, niezależnie czy są z LGBT, czy z ONR" - tak sobotnią akcję działaczy na organizowanym przez Platformę Obywatelską Marszu Wolności komentuje Konrad Zaradny, kandydat na posła PO i przewodniczący Stowarzyszenia Młodzi Demokraci - Queer.pl

Platforma Obywatelska przez osiem lat nas ignorowała - mówią działacze organizacji Miłość Nie Wybiera, która podczas sobotniego Marszu Wolności zorganizowała happening.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl inicjatorzy happeningu twierdzą, że akcja była dobrze przemyślana. Miłość Nie Wyklucza była na marszu w kilku grupach. Jedna rozdawała ulotki, o równości małżeńskiej i sytuacji par jednopłciowych w Polsce. Chcieliśmy nawiązać kontakt z ludźmi, przekazać im pewną podstawową wiedzę i to się udało - przekonuje nam Hubert Sobecki, prezes stowarzyszenia.

Podkreśla, że ulotki (było ich tysiąc) szybko się rozeszły, a spotkani na zgromadzeniu ludzie reagowali bardzo życzliwie. Druga grupa naszych chłopaków rzeczywiście poszła, aby zwrócić na siebie uwagę polityków opozycji - przyznaje Sobecki. Przekonuje, że chcieli krzyknąć na liderów PO, którzy od dawna "mają ich w nosie". - Jesteśmy zupełnie ignorowani. Przez ostatnie osiem lat PO miała większość w Sejmie, a ustawy o związkach partnerskich nie uchwaliła. Trudno się dziwić, że dziś pytamy o to, gdzie są nasze związki - mówi szef stowarzyszenia.

Co do samych przepychanek na trasie, stowarzyszenie nie ma pretensji do ochrony marszu. – Zrobiła to, co do niej należało. Tam był wprawdzie jakiś jeden pan, który nazwał naszego członka marginesem i opluł, ale nie będziemy zgłaszać sprawy na policję - zastrzega nasz rozmówca i dodaje - nie chcemy robić cyrku, bo to jedynie oddala od istoty problemu.

Chcemy rozmawiać z Platformą, ale o konkretach – stwierdza Sobiech. Otwarcie przyznaje też, że deklaracje Grzegorza Schetyny z jednego z wywiadów telewizyjnych o gotowości do dyskusji na temat związków partnerskich po wyborach traktuje jako "niepoważne".

Ks. Jacek Prusak pisze w najnowszym wydaniu ''Tygodnika Powszechnego'', że zauważa w Polsce dążenie do wskrzeszenia ''społeczeństwa teologicznego''. - Towarzyszy temu nadużywanie symboliki religijnej dla celów wąsko rozumianych interesów politycznych. Sympatycy (społeczeństwa teologicznego) traktują chrześcijaństwo tak, jakby było zapisane w genach, a polskość - jakby była ''nowym obrzezaniem'' i gwarantem specjalnego przymierza z Bogiem - pisze Prusak. I zauważa, że jednym z ''kapłanów'' jest Jacek Międlar, który wystąpił z zakonu po tym, jak był karany za nienawistne, rasistowskie kazania/przemówienia.

Ksiądz Prusak zauważa, ''w obronie narodu'' profanowane są krzyże i świątynie. Głośne na całą Polskę były msze z okazji rocznic ONR - skrajnie nacjonalistycznej - w murach kościołów m.in. w Białymstoku czy Łodzi.

- ''Polski mesjanizm'' traktuje ojczyznę jak hasło bojowe, a krzyż jak rodzaj bagnetu' - zauważa duchowny i ubolewa, że polski rząd legitymizuje, że wątki narodowe mieszają się z religijnymi. - Patriotyzm ewangelii jest o wiele bardziej wymagający, niż chcieliby tego zwolennicy teologii narodu spod szyldu polskiego mesjanizmu - uważa ks. Prusak. I dodaje: bycie Polakiem i katolikiem musi być wyborem, nie dziedzictwem - Tok FM/Tygodnik Powszechny.

Mathew Jedeiken, ze strachu skłamał wszystkim i żeby nie osądzali go jak spotkał swojego męża Dawida po przez aplikację randkową Grindr. Bał się że powiedział prawdę myśleli wszyscy ich związek jest nie poważny. Historia Mata i Dawida na GayStarNews.

Grindr większości szuka seksu, ale też szuka miłości znam znajomego który tak poznał swojego męża, po przez Grindra. Ludzie spotykają się różnie portale społecznościowe, randkowe, aplikację czy po prostu na ulicy.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do sądu apelację od wyroku w sprawie drukarza, który z powodu swych przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Pomimo wyroku sądu prokuratura chce uniewinnienia. (TVN24)

Pokazuje jedno następne sprawa że można dowolnie obrażać i nienawidzić osób LGBT. Wcześniej radna PIS z Trójmiasta może uniknąć kary, szefowa ONR też uniknie kary.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Atak na prezesa linii lotniczy Quantas Alan Joyce przez chrześcijańskiego fanatyka w Australii za to Alan popiera małżeństwa jednopłciowe,  trakcie przemówienia w Hyatt Regency w Perth, został zaatakowany tortem. (Attitude)

Człowiek który nazywa się wielkim chrześcijaninem i nienawidzi osób LGBT, widać nie jest święty. Wcześniej został oskarżony o napaść następny homofob który mówi jaki to wielki "chrześcijanin" ale jest gorszy u nas też był taki jeden atakował Biedronia, a wyszło lubił znęcać się nad własną żoną i córkami.

Homofobia jest stanem umysłu który zagraża wszystkim, to tak jak rasizm, pedofilia, antysemityzm są zagrożeniem dla społeczeństwa.


Connecticut gubernator Dannel P. Malloy podpisał prawo zakaz terapii tak zwanej leczenia homoseksualizmu.


Homofobia w Miami po atakach nienawiści firmy zaproszenie są na program walki z nienawiścią do osób LGBT. Ostatnie ataki na osoby LGBT wina prawicowy religijny osób które pod przykrywką wolności religijne namawiają do homofobii.


Czterech mężczyzn w Teksasie oskarżeni atak na osób homoseksualny umawiali swoimi ofiarami po przez aplikację randkową.


Teksas chce pod przykrywką religii oczywiście tylko chrześcijańskiej chcą chronić agencję adopcyjne żeby nie musieli dawać dzieciom osobom LGBT, nie chrześcijanom czy osoby są hetero bez ślubu.


Znany muzyk i piosenkarz Zbigniew Wodecki jest w szpitalu. Artysta doznał udaru - poinformował w czwartek impresario artysty Mariusz Nowicki. (TVN24)


Jacyków broni nagich zdjęć: "Koleś w średnim wieku świruje jarząbka i kładzie but na genitalia"


Na tej wyspie nie trzeba aktu urodzenia ani żadnych innych papierów, żeby się pobrać. Młode pary muszą tylko przedłożyć zaświadczenie, że są osobami stanu wolnego. Cała wyspa korzysta na tym ślubnym boomie duńska wyspa.


Angelika Domańska, działaczka Partii Zieloni i Ogólnopolski Strajk Kobiet, organizatorka kobiecych protestów, została 10 maja poturbowana przez tłum przed Pałacem Prezydenckim. Angelika brała udział w pokojowym proteście Obywatele RP, trzymając białą różę - symbol walki z przemocą i faszyzmem - oraz flagę Strajku Kobiet. Po wezwaniu "Nie puszczajcie ich!" Anity Czerwińskiej - posłanki PiS i działaczki Klubów Gazety Polskiej - protestujące kobiety zostały poturbowane przez tłum. Angelika została ranna w rękę i opatrzona przez pogotowie, spisała ją również policja. Obecnie przygotowuje się do złożenia zawiadomienia w sprawie pobicia.

Potępiamy nawoływanie do przemocy, tym bardziej, że autorką słów podburzających tłum była polityczka partii rządzącej. Z inicjatywy PiS rozjuszeni ludzie zaatakowali pokojowo nastawionych demonstrantów i demonstrantki. Nie zostawimy sprawy!

Furia nienawiści człowieka podsyca nienawiść, tego nie zatrzyma zobaczymy co stanie się przeszłość widać jaka była, nic dobrego nie będzie. Polska demokracja zanika, będzie dyktatura, buduje się pomniki czy zmienia historie tak jak w krajach dyktatorskich.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz