czwartek, 11 maja 2017

News: PO, ONZ, Związki partnerskie, Poznań, KPH, Czeczenia, Robert Miles, KOD, Uchodźcy ...


Przedstawiciele państw z całego świata we wtorek skrytykowali Polskę na forum Rady Praw Człowieka ONZ. Przedmiotem krytyki były reforma sądownictwa, sytuacja w Trybunale Konstytucyjnym, niedostateczna walka z dyskryminacją oraz brak związków partnerskich. (TVN24)

W ostatnią sobotę ekipa ze Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza pojawiła się na „Marszu Wolności” zorganizowanym przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną. Przyszliśmy z tęczowymi flagami, ulotkami o równości małżeńskiej i transparentem. Dość niespodziewanie biała płachta z napisem „Nie ma wolności bez równości”, dwie tęczowe flagi oraz moi koledzy ze stowarzyszenia, którzy chcieli dobić się przed oblicze liderów PO, wywołały małą burzę w internecie i mediach. Tylko o ulotkach milczały, a szkoda, bo rozdaliśmy ich ponad tysiąc

Gdybym nie pamiętał katastrofy, jaką było dla naszej społeczności (kilkukrotne) pogrzebanie przez klub Platformy Obywatelskiej dwóch niezłych i jednego fatalnego – zresztą ich własnego – projektu ustawy o związkach partnerskich cztery lata temu, być może uległbym dziś czarowi tembru pana rzecznika. Niestety na własne nieszczęście należałem już wtedy do MNW i podobnie jak inne osoby zebrane pod Sejmem w dniu głosowania, słuchałem listy nazwisk posłanek i posłów PO, którzy uznali, że godne i bezpieczne życie par tej samej płci jest dla nich nie do przyjęcia.

Słuchając powtarzanych jak slogan w radiowej reklamie mydła zapewnień pana rzecznika o gotowości do rozmowy, trudno mi było oprzeć się wrażeniu, że już to kiedyś wszyscy słyszeliśmy. Deja vu tylko przybrało na sile w środę, gdy przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zapytany o związki oświadczył: „Uważam, że po następnych wyborach przyjdzie rozmowa także w taki otwarty sposób na temat przyszłości i problemów”  ... - Hubert Sobecki z Miłość Nie Wyklucza, cały tekst na Queer.pl

Witamy z radością i zachęcamy wszystkich członków KOD do udziału w 3 czerwca 2017 roku w 13 już Paradzie Równości, jak również w podobnych manifestacjach na przełomie maja i czerwca w innych polskich miastach. Ich głównym celem jest przede wszystkim przypominanie, że „ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem stanowi obowiązek państwa”.

Postulat ten jest kluczowy także dla Komitetu Obrony Demokracji, który powstał jako stowarzyszenie domagające się wolności, równości i sprawiedliwości dla wszystkich, bez żadnej różnicy. Przypominamy, że 18 stycznia 2006 roku Parlament Europejski wystąpił z rezolucją potępiającą wszelką dyskryminację ze względu na orientację seksualną oraz wezwał państwa członkowskie Unii Europejskiej i Komisję Europejską do potępienia homofobii i jej objawów, a także podjęcia działań mających na celu ich zwalczanie.

W imieniu Komitetu Obrony Demokracji kategorycznie i stanowczo wzywamy polski rząd do zastosowania się w pełni do tej rezolucji. Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji

Jacek Jaśkowiak: "Zapraszałem koleżeństwo z PO na Marsz Równości, nie przyszli. Nie robiłbym jednak z tego sprawy politycznej, to kwestia indywidualnych wyborów. Dla mnie to oczywistość: przynależymy do zachodniej Europy, powinniśmy się więc kierować wspólnymi wartościami. Ja jestem do nich bardzo mocno przywiązany, utożsamiam się z nimi. Nie zapominam o nich, pełniąc funkcję prezydenta, tylko je podkreślam. Nie ma w tym niczego egzotycznego."

Drodzy politycy i drogie polityczki Platforma Obywatelska. Prosimy wziąć przykład z Waszego partyjnego kolegi i zacząć mówić o wolności i europejskich wartościach bez hipokryzji (Grupa Stonewall)

Jacek Jaśkowiak: "Byłem na Marszu Wolności. Na Marszu Wolności było też sporo osób z tęczowymi flagami i wszyscy razem szliśmy w przyjaznej atmosferze. Szkoda, że znalazły się osoby, które poprzez takie akcje i takie filmy usiłują wprowadzić w błąd opinię publiczną. Dobrze, że zadano sobie trud, by to zweryfikować."

Dwie sprzeczne wiadomości prezydenta Poznania, nie to że hipokryzja PO przez 8 lat nie podtrawiła załatwić związków partnerskich, wmawia oni rzekomo popierają, ale czyny mówią coś innego. Robią gejów jacy do źli jak mogli powiedzieć podczas marszu o związkach partnerskich. Jak cały wtorek media mówili tylko o 500 plus PIS i PO, ale rodziny jednopłciowe to nie ważne że nie mają równy praw.

Nowoczesna, Platforma Obywatelska i Rzecznik Praw Obywatelskich reagują na informację o ataku na siedzibę KPH.

Joanna Scheuring-Wielgus - polityk z Nowoczesnej złożyła dzisiaj interpelację ws. ataku na KPH. Jej adresatem jest Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Z przedstawicielami KPH spotkała się dzisiaj posłanka Monika Wielichowska z PO, która skierowała interpelacje zarówno do ministra Błaszczaka jak i do Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania Adam Lipiński. Posłanki opublikowały interpelacje m.in. na swoich twitterach.

Oświadczenie ws. ataku wydał, podobnie jak rok temu, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Oświadczenie jest dostępne TUTAJ.

Wyrazy wsparcia przekazał nam również europoseł Michał Boni  Nadal czekamy na odpowiedź od Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro oraz Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania, Adama Lipińskiego, do których skierowaliśmy pisma z prośbą o reakcję ws. ataku na nasze biuro.

Tylko od polityków jest szczerzę albo tylko pokazówka medialna, PO tak co zrobili przez osiem lat z ustawą która zakazało ataków homofobiczny, jak innymi ustawami związków partnerskimi, czy wetem do ustawy transpłciowy.

Platforma Obywatelska nie zatrzyma szaleństwa PiS. Przeciwnie, jeśli wróci do władzy, będzie kontynuowała jego złą politykę. Grzegorz Schetyna oficjalnie potwierdził, że sprzeciwia się przyjmowaniu przez Polskę uchodźców. Lider PO powiedział to w sytuacji, w której ludzie wciąż giną próbując przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy (od początku roku utonęło ponad 1300 osób), a Polska razem z Węgrami jako jedyne kraje UE nie przyjmują nawet dzieci i sierot uciekających przed wojną i prześladowaniami. Platforma jest partią na równi z PiS zaprzeczającą podstawowym prawom człowieka. Pamiętajmy.

My, Zieloni, bronimy prawa do ubiegania się o azyl oraz upominamy się o prawa dla imigrantów. Przypominamy - zmiany klimatyczne, globalne nierówności i konflikty sprawiają, że uchodźców jest coraz więcej. Rządy bogatych krajów, do których zalicza się Polska, mają obowiązek zajęcia się przyczynami migracji oraz dostarczenia rozwiązań. Wynika to z prawa międzynarodowego oraz podstawowych ludzkich norm moralnych, które zamierzamy stosować - Partia Zielony.

Polska zanotowała największy spadek w rankingu wolności mediów na świecie i po raz pierwszy od 1990 roku nie zakwalifikowała się do kategorii państw, w których istnieje pełna wolność mediów - wynika z raportu "Press Freedom 2017" amerykańskiej organizacji pozarządowej Freedom House. (Press.pl)

Śledztwo w sprawie nawoływania do nienawiści rasowej przez Justynę Helcyk, kierującą dolnośląską brygadą Obozu Narodowo-Radykalnego, zostało umorzone. Pomogły jej Prokuratura Regionalna i Ministerstwo Sprawiedliwości. (Gazeta Wyborcza) Inna radna PIS z Trójmiasta która zablokowała z narodowcami marsz równości może uniknąć kary.

Tak będzie wyglądać prawo po reformie PIS będą ONR i inni grupy nienawiści będą legalnie obrażać, wyzywać, zapraszać do polski homofobów. A kto karać osoby LGBT za to że wzięli ślub za granicą, za to że jak mogli iść do firmy i zażądać drukować ulotki.

Polska przestaje być demokracją, będzie dyktatura jednego człowieka jak  było nazizm, komunizm i inne dyktatorskie krajach. Później przyjdą i będą zamykać swoi przeciwników, a nawet zabijać jak to robi w Rosji.

Robert Miles nie żyje. Muzyk najbardziej znany na świecie z hitu "Children" miał 47 lat. O śmierci Milesa poinformował jego przyjaciel. "Tragiczna informacja o śmierci bardzo utalentowanego artysty to coś, w co nie mogę uwierzyć, i co bardzo mnie smuci" - napisał w oświadczeniu Joe T Vannelli. Jako przyczynę podaje się chorobę, nie ujawniając szczegółów. (Gazeta.pl)


Nowy krótkometrażowy film opowiada historię Khamza z Czeczenii był torturowany, geje są traktowani gorzej niż zwierzęta, mamy 21 wiek widać nic nie nauczyło nas cały czas szuka się nowy wrogów dziś osoby LGBT.

Wielu krajach nawet w Polsce, jesteśmy kozłami ofiarami, homofobia to zbrodnia, która cierpi tysiące osób. To nie żadna duma to jest zło homofobie trzeba tępić. The Advocate zrobił listę 50 homofobów od byłego papieża, prezydentów czy Paula Cameron który ostatnio promuje homofobie w Polsce.


W Szkle Kontaktowym TVN24 o akcji na Marsz Wolności, Artykułu osiemnasty


Polska spotkała się z krytyką na forum Rady Praw Człowieka ONZ. Negatywne oceny dotyczyły m. in. reformy sądownictwa. Przedstawicieli państw z całego świata wyrazili też zaniepokojenie kwestiami związanymi z Trybunałem Konstytucyjnym oraz zarządzaniem mediami publicznymi. Nasz kraj został jednak także pochwalony – za politykę socjalną.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe