niedziela, 28 maja 2017

Jak się leczy homoseksualizm w ośrodkach chrześcijańskich - gwałty, tortury, poniżanie


Ekwadorska artystka odkrywa sekrety kliniki leczącej homoseksualizm. Za pośrednictwem jej projektu można oglądać zapis brutalnej codzienności panującej w tego typu ośrodkach.

Paola Peredes, ekwadorska fotografka znana wcześniej z serii zdjęć 'Unveiled', w których dokumentowała moment informowania rodziców o swojej homoseksualnej orientacji, tym razem zabiera nas do kliniki leczącej homoseksualizm. Jej ostatni projekt – 'Until You Change' – to zapis brutalnych wydarzeń, jakie codziennie rozgrywają się w tego typu placówkach.

Wydawać by się mogło, że od 1973 roku, czyli od kiedy Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne usunęło homoseksualizm z listy chorób i zaburzeń psychicznych, nie stosuje się dawnych, brutalnych metod leczenia, takich jak terapia wstrząsowa, kastracja czy motywowanie religijne. Niestety, pomimo upływu ponad 44 lat praktykuje się je nadal w niektórych ośrodkach zdrowia.

Gdy artystka dowiedziała się o ekwadorskich klinikach, które już za 500 dolarów leczą homoseksualizm, porozmawiała z osobami, które przeszły terapie, a następie postanowiła samodzielnie dostać się do jednego z ośrodków.

Z opisu Peredes wyłania się mroczna strona ekwadorskich klinik. Odbywające się tam terapie przeprowadzane są w drastyczny i brutalny sposób. Autorka wspomina o kobietach, które w ramach leczenia były wielokrotnie bite, gwałcone i odurzane różnego rodzaju narkotykami. Dużo uwagi poświęca się również tradycyjnej roli, jaką dana płeć powinna odgrywać w społeczeństwie, dlatego codziennie każda z przebywających w ośrodku kobiet poświęca kilka godzin na sprzątanie. Odbywa się ono zazwyczaj w towarzystwie kontrolera, który dokładnie sprawdza, czy polecanie zostało wykonane prawidłowo – w przeciwnym wypadku głowa kobiety zostaje umieszczona w muszli klozetowej.

Peredes w swoim projekcie zwraca uwagę na tragiczną sytuację ekwadorskich homoseksualistów, jednak jak podkreśla, równie drastyczne metody leczenia stosowane są również w innych częściach Ameryki Południowej, USA czy nawet w Europie.

W samym Ekwadorze istnieje ponad 200 ośrodków terapeutycznych. Choć funkcjonują one jako ośrodki dla narkomanów czy alkoholików każdego dnia nielegalnie i często bez zgody pacjenta prowadzą terapie mającą na celu wyleczenie z homoseksualizmu i transseksualizmu. Leczenie w zamkniętym ośrodku trwa od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. (fpiec.pl)


***

Wielokrotnie mówiłem leczenie homoseksualizmu jest jak zły dotyk, boli przez całe życie. Leczenie homoseksualizmu jest jak pedofilia, ktoś po przez poniżanie, bicie, gwałt leczy to powinno być karalne, a mamy np w Polsce pewna organizacja dostaje nagrodę od rządu.

Czy to normalne, jest tysiące afer jak się leczy homoseksualizm i do tej pory akceptuje się i mówi brednie wmawia homoseksualizm jest chorobą. Jeszcze rodzic który wysyła swoje dziecko na taką terapie jest normalny? Jak można być rodzicem i zgadzać się żeby własną córka była gwałcona żeby ją leczyć.

Katolicka terapia wpędziła mnie w chore myślenie o sobie. Dała mi fałszywą nadzieję, że mogę założyć rodzinę i żyć jak mężczyzna hetero – opowiada Tomasz Puła, który przez rok uczestniczył w krakowskiej grupie wsparcia dla gejów. Terapia miała „wyleczyć” go z homoseksualizmu. Dziś ostrzega innych.

Tomasz Puła: – Dziś wiem, że to niemożliwe. Ale jeszcze 10 lat temu byłem święcie przekonany, że homoseksualizm jest taką częścią naszego życia, którą można wyeliminować za pomocą jakiegoś kursu czy terapii. (...)

Dała mi fałszywą nadzieję, że mogę założyć rodzinę i żyć jak mężczyzna hetero. Wpędziła mnie w chore myślenie, że homoseksualizm jest chorobą i że ja sam jestem chory. Sprawiła, że sam przekonywałem innych, że wyleczenie jest możliwe. Ten rok był jakimś zupełnym zamroczeniem… Sprawił, że nie byłem otwarty na merytoryczne argumenty drugiej strony. Nie zgłosiłem się do psychologa, który pomógłby mi zaakceptować to, kim jestem. Zamknąłem się w jakimś sekciarskim towarzystwie, które opowiadało o homoseksualnym lobby, które chce narzucić mi swoją ideologię.

Cieszę się, że dzisiaj mogę ostrzegać przed tego typu grupami. Staram się robić to na każdym kroku i krzyczeć: Nie idźcie tam, bo prędzej czy później traficie na mur, którego nie będziecie w stanie przeskoczyć! Wiele osób może obudzić się w sytuacji, w której będą mieli żonę i dzieci. To będzie bolesne nie tylko dla nich, przy okazji skrzywdzą swoich bliskich. Sam przez wiele lat musiałem odkręcać to, w co przez lata wierzyłem. Po drodze było kilka prób związków z dziewczynami, które kończyły się porażką. Zraniłem je. Z mojej strony to były relacje przyjacielskie, one traktowały to zupełnie inaczej. Jest mi wstyd, że coś takiego miało miejsce. Może nie do końca z mojej winy, ale to ja w to brnąłem

W marcu Ministerstwo Rozwoju przyznało nagrodę lubelskiemu ośrodkowi „Odwaga” za pomoc „duchową i terapeutyczną osobom o niechcianych skłonnościach seksualnych oraz ich rodzinom”. Jak się z tym czujesz?

– Jest mi wstyd, że w Polsce tego typu terapie mają prawo bytu. Drugim odczuciem jest wściekłość i bezsilność. Wściekłość, bo tego rodzaju historie prędzej czy później kończą się jakimś dramatem. Bezsilność, bo skoro rząd popiera takie inicjatywy, to siła, takich osób jak ja, maleje. Całość na Newsweek.

National Center for Lesbian Rights pisali list publicznych z dziewięcioma byłymi przywódcami ruchu "ex-gay", w którzy ujawniają prawdę o tzw terapii konwersji.

W pewnym momencie, byliśmy nie tylko głęboko zaangażowani w ruchu "ex-gay", byliśmy założycielami, przywódcami i organizatorami. Ponad pół wieku doświadczenia, więc niewielu ludzi ma tyle wiedzę na temat nieskuteczności i szkodliwości terapii leczenia homoseksualizmu. Wiemy z pierwszej ręki co to jest emocjonalne i duchowe szkody może spowodować, zwłaszcza dla nastolatków LGBT. My lepiej wiemy. My kiedyś wierzyliśmy, że orientacja seksualna lub tożsamość płciowa jest wyborem i można zmienić. Patrząc wstecz, nauczano nas, że nasza orientacja można poprawić. Mówiono nam, że bycie LGBT jest złe, chore, grzeszne, jest przeciwko Bogu.

Odzyskiwanie życie po terapii leczenia z homoseksualizmu jest trudne. Niektórzy na zawsze zranieni emocjonalnie. Terapia wzmacnia homofobie, lęk, poczucie winy i depresję. To prowadzi do wstrętu do siebie i emocjonalnej i psychicznej krzywdy, gdy zmiana nie udaję się. Niestety, wielu wybiera samobójstwo wskutek terapii nie udanej. W związku z tym, teraz jesteśmy zjednoczeni w naszym przekonaniu, terapia jest zarówno nieefektywna i szkodliwa. Potępiamy próby zmiany orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Upominamy rodzicom żeby kochać i akceptować swoje LGBT dzieci. Błagamy kościół zaakceptować, przyjąć osób LGBT z pełnej równości i integracji.

Stacja ABC program 20/20 badała dotyczące tak zwane terapii leczenia homoseksualizmu. Jak się leczy w przeszłości miedzy innymi po przez kastrację chemiczną, terapię hormonalną, terapię elektrowstrząsami, stosowanie leków wywołujących nudności i masturbację.

Mimo praktyka została zakazana w Kalifornii, Oregon, w stanie New Jersey, Vermont, Illinois i Waszyngtonie 20/20 raport ujawnia, że wiele oszołomów nadal wmawia i leczy homoseksualizm.

ABC raport pokazuje również program terapii konwersji w Alabamie, w którym chrześcijańscy oszołomy wielu zostało skazanych za molestowanie dzieci oraz zarzuty pobicia nastolatków, którzy stawiali opór nie chcieli się wyleczyć z orientacji.

Miedzy innymi Peter Sprigg z Family Research Council (FRC) powiedział dla ABC News, że Trump pomoże wreszcie będzie można jawnie leczyć homoseksualizm i obali prawa zakazujące leczenia orientacji. (Towleroad)


Nawet czołowy przywódca organizacji od leczenia homoseksualizmu Alan Chambers twórca Exodus International, przyznał że jest nadal homoseksualistą. Nie można zostać wyleczony to co mówił wcześniej było bzdurami i przeprasza osób homoseksualny.Terapia Przemiany jest uznawana za nieefektywną, szkodliwą i potencjalnie zabójczą. W tym reportażu, VICE dostał wyłączny dostęp do jednej z setek Terapii Przemian w USA. Podczas programu „Podróży do męskości" uczestnicy płacą ponad 600$ by uczestniczyć co weekend w zajęciach, które ponoć mają im pomóc przezwyciężyć ich orientację seksualną. Jedynym warunkiem by zostać członkiem personelu na spotkaniach jest ukończenie tej terapii z sukcesem.

Vice reporter spotyka się z inicjatorem Terapii Przemiany dr. Josephem Nicolosi, który pomimo zakazu prowadzi leczenie małoletnich w stanie Kalifornia. Dziennikarz stara się też zbadać, jak wygląda kontrowersyjna walka o legalizację indywidualnej Terapii Przemiany dla niepełnoletnich. Wybraliśmy się też na coroczną konferencję społeczności gejowsko-katolickiej, by porozmawiać z dawnymi liderami „ex-gejów", m.in. Johna Smida z „Love in Action".


Dr Robert Spitzer który wycofał swoje badania że można leczyć homoseksualizm, ale wielu do tej pory używają jego badania wmawiają że są aktualne.Richard Cohen, człowiek który leczy poprzez przytulanie, czy naprawdę nikt nie widzi coś tu nienormalnego. On wykorzystuje pacjentów, nie może jawnie przytulać się do faceta, to stworzył pod przykrywką terapie przytulenie cie wyleczy z homoseksualizmu. To po prostu jest molestowanie seksualnie.Brian Nesbitt wychował się w religijnym domu. Poszedł do NARTH żeby zostać wyleczony z homoseksualizmu, terapeuta Chris Austin który go leczył, co później z tym terapeutą stało się został skazany za seksualne wykorzystywanie klientów to tak się leczy homoseksualizm poprzez wykorzystanie seksualne.Brent Almond, ostrzega przed "leczeniem homoseksualizmu" opowiada swoją historie:Matka z PFLAG ostrzega przed grupami które leczą homoseksualizm, mówi oni dzielą rodzinę, doprowadzają do samobójstwa osób homoseksualny.Inne ofiary leczenia homoseksualizmu opowiadają o sobie i doświadczenia z leczeniem homoseksualizmu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz