niedziela, 16 kwietnia 2017

Dzień z ikoną muzyki chrześcijańskiej Ray Boltz, który po wielu latach wyznał jest gejem


Ray z partnerem Franco Sperduti/Fot: Grayson Hoffman
Ray Boltz, który był ikoną muzyki chrześcijańskiej wielu chrześcijan i dziś słucha jego piosenek, w wieku 55 lat ujawnił się jest gejem. Jest zwycięzcą trzech nagród Dove Awards nagród muzyczny Gospel.

Ujawnił w wywiadzie dla Washington Blade, po był zmęczony walką kim jest, po wyjściu z szafy czuje się lepiej uwolniony od kłamstw.

Jako dziecko i nastoletnie, doświadczenia religijne Raya były skupione wokół kościoła metodystów niewielkiego w Muncie, stanie Indiana. W 1972 roku, w wieku 19 lat, zranił się i został hospitalizowany. Ksiądz w szpitalu go zaprosił do chrześcijańskiej kawiarni w okolicy. Gdy Boltz odzyskał zdrowie, zobaczył grupę gospel. Tej nocy zmienił swoje życie i poświęcił się Panu.

Jest znany z taki hitów jak „Thank You” czy „I Pledge Allegiance to the Lamb”. Wiele lat był żonaty miał żonę i czwórkę dzieci, gdy odszedł z muzycznej kariery na emeryturę.

Coś u niego pękło po 33 latach małżeństwa, chciał w prawdzie, wiele osób podobnie ma doświadczenie wiele lat walki. Mimo że wiele osób będzie nienawidzić, jak Chrystus nam mówi że prawda zawsze wyzwala.

Boltz po ujawnieniu 10 dni później wystąpił w kościele Metropolitan Community Church w Waszyngtonie. Prawie cały swój nowy materiał zaśpiewał około 75 minut dotyczące doświadczenie bycie gejem. Publiczność zareagowała owacją na stojąco i akceptacją jego.

Ray jak podobnie ostatnio gwiazda chrześcijańskiego Rocka Trey Pearsona, myśleli że poprzez modlitwę pozbędą się homoseksualizm. Po tak zostali nauczeni, przed nimi nikt nie mówił homoseksualizm jest normalny. Przez to jest ważne wychodzenie z szafy, dzięki temu wiele młody nie będzie musiało żyć w kłamstwie marnować swoje życie, mogą żyć normalnie.

W roku 2010, Ray Boltz w wywiadzie dla New York Times, powiedział: "Nie wierzę, że Bóg mnie nienawidzi. Zawsze myślałem, że gdyby ludzie wiedzieli, prawdę o mnie, będą zdegustowani i Bóg mnie by nie kochał. Ale dziś Bóg mnie akceptuje i stworzył mnie takiego".

Boltz mieszka dziś z swoim partnerem Franco Sperduti. Wydał też swój pierwszy album od kiedy ujawnił się piosenki są o akceptacji być sobą jak być chrześcijaninem i LGBT.

Ray Boltz stworzył piękną muzykę chrześcijańską jak piosenki Feel the Nails czy Watch the Lamb którą wiele osób śpiewa nadal od niego piosenki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz