sobota, 8 kwietnia 2017

News: Artykuł 18, Niesprawność LGBT, Japonia, Gay USA, Amazing Race, Jerzy Vetulani, GLAAD, Ricky Martin, Pride ...


Zapraszamy wszystkich na pokazy filmowe Artykułu osiemnastego w całej Polsce. W tym wydarzeniu będziemy publikować bieżące informacje o pokazach filmowych w poszczególnych kinach!

Warszawa Kinoteka PKiN 21-27 kwietnia
Poznań Kino Muza w Poznaniu 23 kwietnia godz .17:00
Łódź Kino Bodo 21-27 kwietnia
Wrocław Dyskusyjny Klub Filmowy DKF Politechnika 21, 26, 27 kwietnia
Gdańsk Klub ŻAK 28 kwietnia godz. 20:15
Łódź Kino Przytulne 4-13 maja
Wrocław Kino Nowe Horyzonty 5-7 maja
Kraków Kino Pod Baranami 8-11 maja
Katowice Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos 11-19 maja

Miłość Nie Wyklucza: Kogo widzisz, kiedy słyszysz „osoba z niepełnosprawnością”? Czy zdajesz sobie sprawę, że lesbijski, geje, osoby biseksualne czy trans- i interpłciowe także są wśród nich? Czas zacząć tworzyć przestrzeń do otwartej rozmowy o potrzebach osób z niepełnosprawnościami nie tylko w zakresie tworzenia przyjaznej przestrzeni publicznej, ale również potrzeb uczuciowych i seksualności, także w relacjach jednopłciowych.

Zapraszamy do lektury wywiadu „Przede wszystkim jestem osobą” autorstwa Katarzyny Bierzanowskiej (Nie-pełnoprawna​), zamieszczonego na blogu Kulawa Warszawa​. Katarzyna i Magdalena, nieheteroseksualne osoby z niepełnosprawnością dzielą się w nim swoimi doświadczeniami.

Na zachętę dwa cytaty: Katarzyna: „Myślę sobie o osobach w małych miasteczkach, na wsiach, które chcą żyć w zgodzie ze sobą, i dla nich to, że ja mówię [o mojej nieheteronormatywności i nieheteroseksualności], może być pomocne. (...) nieheteronormatywnych osób z niepełnosprawnościami nie brakuje – także wśród osób z zespołem Downa czy innymi niepełnosprawnościami, ale ten temat jest spychany, tak jak cała seksualność”.

Magdalena: „Nigdy nie myślałam o wyszczególnianiu grupy nieheteronormatywnych osób z niepełnosprawnościami, ale jeśli mówi się też o gejach i lesbijkach, to mówmy też o niepełnosprawnych gejach i lesbijkach. Problem nietolerancji głównie polega na tym, że ludzie nie wiedzą, nie znają, nie czują. Tak, jak ludzie, którzy sięgają po antysemickie hasła, a nigdy w życiu Żyda nie spotkali. Dlatego myślę, że ja robię bardzo dobrą robotę dla środowiska LGBTQ, bo ludzie przekonują się, że ta lesba nie jest taka zła. Obie pracują, zajmują się wnuczką, mówią <>. Co prawda część osób postrzega nas jako dwie przyjaciółki – jedna na wózku, więc ta druga jej pomaga”.

Obie podkreślają, że najbardziej brakuje im możliwości prawnego uregulowania związków jednopłciowych - kwestii związanych np. z adopcją, opieką nad chorą partnerką, dziedziczeniem.

Przypominamy: równość małżeńska to rozwiązanie, które zagwarantowałoby te prawa w największym zakresie. 
Polecamy lekturę całego wywiadu i obserwowanie stron Kulawa Warszawa i Niepełnoprawna.

W mieście Osaka w Japonii oficjalnie uznali parę gejów jako przybranych rodziców, stając się pierwszą gminą w tym kraju, zrobili według urzędników władz miejskich i centralnych. Miasto przyznali ich wniosek, aby stali się opiekunami też powód był że mieli wystarczająco środków finansowy do wychowywania dziecka.

W porównaniu z innymi krajami, gdzie jest to bardziej powszechne, aby zobaczyć pary gejów i lesbijek wychowujących dzieci, Japonia pozostaje w tyle wielu prawach.

Grupy LGBT zadowoleniem przyjęli decyzję Osaka i wezwali do stworzenia warunków, w których każdy może stać rodzicem zastępczym. W marcu 2016 roku było około 45.000 zaniedbywany dzieci potrzebujących opieki zastępczej, według ministerstwa opiekuńczego. (Japan Times)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Nowy sezon The Amazing Race, bieszę udział Seth Tyler, ma 37-lat jest wyautowanym gejem i policjantem z Seattle. Seth dorastał na małej farmie, obecnie pracuje jako funkcjonariusz policji i też łącznikiem LGBTQ w policji. Wcześniej pracował jako oficer na motocyklu.Nie żyje Profesor Jerzy Vetulani, wybitny neurobiolog, profesor Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie oraz wieloletni członek Komitetu Honorowego Parady Równości. "bardzo wdzięczne i wdzięczni za to, że przez wiele lat nas wspierał i jest nam przykro z powodu jego śmierci" - Parada Równości.Prof. Małgorzata Fuszara - Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka


GLAAD szefowaa Sarah Kate Ellis dała wspaniałą mowę podczas 28 GLAAD Media Awards w Los Angeles w dniu 1 kwietniu. Dotyczące walki o prawa LGBT i godność wszystkich, nie wycofamy się o walkę.


Tarell Alvin McCraney dostał nagrodę GLAAD dla najlepszego filmu, obok niego był McCraney aktor Trevante Rhodes oraz producent Jeremy Kleiner. W swoim wystąpieniu McCraney wezwał do większego wsparcia dla kobiet w innej rasy, podniósł też świadomość o HIV. Legendarna piosenkarka i autorka piosenek Mary J. Blige wręczyła nagrodę im.


Projektanci wnętrz Nate Berkus i jego mąż Jeremiah Brent, którzy mają swój program na TLC USA „Nate i Jeremiah by Design”, gościli w porannym programie, rozmawiali jak urozmaicić swój dom na wiosnę. Wśród ich porad nie bój się mieszać różny style.


W wywiadzie dla dr Oz, Ricky Martin wyjaśnia, w jaki sposób stał się wegetarianinem, dodatkowo wyjaśnia jak unikać narkotyków w przemyśle muzycznym.


Kolejna już kampania reklamowa dużej firmy, w której da się czuć postulat równości małżeńskiej w Australii. Tym razem oburzenie wywołała nowa reklama lodów Magnum, „The Ceremony”. To promocja lesbijstwa – grzmią przeciwnicy małżeństw jednopłciowych i domagają się zaprzestania transmisji spotu w telewizji.

W spocie widzimy przygotowania do ceremonii zaślubin. W finale – ślub dwóch kobiet. Konserwatyści i grupy radykalnych chrześcijan wszczęły medialną nagonkę, a samo wideo nazywają „szatańską promocją lesbijstwa”. Sami popatrzcie na reklamę:

W oficjalnym stanowisku Magnum pisze:  Jako sojusznicy wszystkiego, co przynosi przyjemność, czujemy się w obowiązku, by dodawać odwagi i otuchy, by celebrować wzajemną akceptację i wspierać ludzi odważnych, którzy nie boją się być tymi, kim są naprawę. Tylko Ty możesz podjąć decyzję o tym, jak przeżyjesz swoje życie. Ale by żyć w zgodzie ze sobą jest najważniejsze. To element wolności i niesamowitej przyjemności, który jeszcze bardziej wzbogaca nasze różnorodne społeczeństwo - Queer.plNowy dokument brytyjski odkrywa znaczenie "pride" parad taki jak równości. Film jest poszukiwaniem tego, co oznacza parada Pride w świecie dzisiejszym zwiększonej widoczności i akceptacji LGBT+ nakręconych podczas London Pride w 2016 roku.


 Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz