czwartek, 20 kwietnia 2017

News: KPH, Okulary Równości, Czeczenia, Los Angeles, Alan Cumming, Andy Cohen, Wielka Brytania ...


22 kwietnia, tuż po zakończeniu 7. Łódzkiego Marszu Równość, przy wejściu do centrum Off Piotrkowska przy ul. Piotrkowskiej 138/140 w Łodzi odbędzie się foto happening „Popieram związki”. Łódź to kolejne miasto, którego mieszkańcy i mieszkanki będą mogli zrobić sobie zdjęcia wyrażające poparcie dla wprowadzenia związków partnerskich w Polsce. Organizatorem akcji jest Kampania Przeciw Homofobii wspierana przez łódzkie stowarzyszenie Fabryka Równości.

Jesteśmy razem od 10 lat, a od 8 mieszkamy razem. Kochamy się i niewyobrażany sobie życia bez siebie. Dlatego chcielibyśmy zawrzeć związek partnerski – mówi Jacek i Adam. Takich par w Polsce są tysiące – tworzą szczęśliwe, pełne miłości związki, ale o związku partnerskim czy ślubie mogą póki co tylko pomarzyć. Sytuację tę chce zmienić Kampania Przeciw Homofobii, która organizuje na terenie całej Polski uliczne happeningi „Popieram związki”. Robiąc przechodniom zdjęcia z tabliczką „Popieram związki” chcą pokazać jak wiele Polek i Polaków jest za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce.

Łódź to kolejne miasto, w którym odbędzie się foto happening Kampanii Przeciw Homofobii. Jak dotąd zdjęcia wyrażające poparcie dla związków partnerskich zrobili sobie mieszkańcy i mieszkanki Warszawy, Krakowa, Gdańska i Lublina. – Wszystkie zdjęcia z akcji „Popieram związki” gromadzimy na stronie www.popieramzwiazki.pl. Jest ich już blisko 1,500 tysiąca, a ich liczba stale rośnie – mówi Cecylia Jakubczak z KPH.

Organizatorzy akcji są świadomi tego, że szanse na uchwalenie ustawy o związkach partnerskich w tej kadencji Sejmu są nikłe. Mimo to KPH organizuję akcję „Popieram związki” w coraz to kolejnych miastach

Każda miłość zasługuje na szacunek i uznanie. Również ta pomiędzy dwoma mężczyznami lub dwom kobietami – mówi wieprezeska KPH Mirosława Makuchowska i dodaje – W Europie w 36 krajach można zawrzeć związek partnerski lub małżeństwo. Na Polskę też przyjdzie czas.
Na związki partnerskie czekają od 14 lat

Pary jednopłciowe na związki partnerskie czekają w Polsce od 14 lat. Pierwsza ustawa o związkach partnerskich została złożona w sejmie w 2003 roku. Od tego czasu przepisy regulujące status par jednopłciowych opracowywały kolejne partie polityczne, a ustawy jak nie było, tak nie ma. Stąd pomysł na akcję “Popieram związki – Akcja „Popieram związki” organizujemy już po raz 8. Za każdym razem spotykamy się z ciepłym przyjęciem. Potwierdza to, co wiemy od dawna – Polki i Polacy są już gotowi na związki partnerskie. Czas zacząć mówić o tym głośno, aby nasz wspólny głos usłyszeli politycy.– mówi Makuchowska.

Foto happening “Popieram związki” – 22 kwietnia, 16:00 – 18:00, wejście do centrum Off Piotrkowska przy ul. Piotrkowskiej 138/140 w Łodzi.

Okulary Równości w kategorii 'Prawa człowieka i zwalczanie dyskryminacji z powodów innych niż płeć' przyznawane przez Fundacja Izabeli Jarugi-Nowackiej otrzymały Marzena Frąckowiak i jej partnerka Dorota Walicka – sołtyska wsi Grzebieniska (koło Poznania) i jej partnerka; za łamanie tabu i stereotypu o zaściankowości i nietolerancji polskiej wsi.

Dziewczyny oprócz aktywnie współtworzą i działają w poznańskich Tęczowych Rodzinach i są ogromnymi sojuszniczkami Grupy Stonewall.

Na słynnej już tablicy w kancelarii Beaty Szydło "w szczególny sposób uwzględniono osoby, które były ministrami w KPRM i nie kierowały żadnym działem administracji rządowej" - dowiedziała się wp.pl. Nowacka pytała, dlaczego na tablicy nie uwzględniono nazwiska jej matki - Izabeli Jarugi-Nowackiej, która była wiceprezesem

Poznański sąd ponownie skazał Kacpra Ch. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego chłopaka. Powtórzony proces nie wykazał, by oskarżony działał w stanie silnego, usprawiedliwionego wzburzenia. W przyszłym miesiącu mężczyzna będzie zeznawał w głośnej sprawie śmierci Ewy Tylman

Wymierzając karę, sąd wziął jednak pod uwagę m.in. wyrażone w sądzie żal i skruchę, młody wiek skazanego (ma 23 lata), jego trudne dzieciństwo (był ofiarą przemocy domowej), wysoką inteligencję, która zwiększa szanse na resocjalizację.

Ostatnio Kacper Ch. pojawił się w głośnej sprawie śmierci Ewy Tylman. Napisał do prokuratury, że przed rokiem w celi poznańskiego aresztu oskarżony Adam Z. przyznał się do zabójstwa swojej koleżanki. Kacper Ch. chce powiedzieć o tym w sądzie – ma być przesłuchany w maju. Pojawiły się głosy, że wspierając prokuraturę, próbuje walczyć o niższy wyrok. Prokurator oskarżający go o zabójstwo nie wniósł jednak o złagodzenie kary. (Gazeta Wyborcza)

Ollie Locke gwiazda programu Made in Chelsea, który wcześniej mówił że jest biseksualny, a teraz gejem. Wyznaje dostał wiele kpiny w wywiadzie dla OK! Magazine, przyznaje, był pewien, dotyczące swoją seksualność kiedy po raz pierwszy zyskał sławę w Made in Chelsea.

„Kpili ze mnie nie mówiłem jestem gejem wcześniej.” Podczas uczestniczenia w programie Celebrity Big Brother w 2014 roku, przyznał, że mimo mówił jest biseksualny, on nigdy nie miał seks z mężczyzną wcześniej.

„Zawsze miałem dziewczyny. Widywałem się z dwoma facetami w moim życiu ...” „Nigdy nie spałem z facetem. Jest to po raz pierwszy kiedykolwiek powiedziałem w telewizji. Myślę, że każdy rodzaj zakłada, że ​​miałem seks facetem". (attitude)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Dr Joanna Ostrowska: "Sytuacja w Czeczenii, która jest związana ze społecznością LGBTIQ na Kaukazie, to jest bezpośrednio odwołanie do czasów historycznych z okresu nazistowskiego, czyli do sławetnego paragrafu 175. To jest chyba pierwszy moment w historii społeczności LGBTIQ na całym świecie współcześnie, który tak bardzo zbliża nas do tego okresu przełomu pomiędzy Republiką Weimarską a okresem nazistowskim, czyli do tak zwanego zaostrzenia paragrafu 175, który od końca XIX wieku penalizował w Niemczech relacje homoseksualne. W czasach nazistowskich wystarczyło podejrzenie o relację homoseksualną pomiędzy mężczyznami – to jest dość istotna kwestia także dzisiaj w Czeczenii – aby kogoś wsadzić do więzienia i rozpocząć całą ścieżkę penalizacyjną. Bardzo niewiele wiemy o tej sytuacji współcześnie w Czeczenii."


Para gejów pocałunek w nowym filmie kampanii promowania miasta Los Angeles. Dodatkowo, trans kobieta wy klipie też wielu mieszkańców Los Angeles, którzy wzięli udział w filmie. Andy Cohen, przeciwko homofobii nienawiści w Czeczenii wobec osób homoseksualny wcześniej aktor Alan Cumming


Ricky Martin wystąpił programie Lip Sync Battle zaśpiewał "Old Time Rock and Roll"


Brytyjski parlament przyjął wniosek premier Theresy May i przegłosował rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych. Odbędą się one w czwartek 8 czerwca. Za głosowało 522 parlamentarzystów, przeciw było jedynie 13. We wtorek May ogłosiła, że chce skrócenia kadencji parlamentu, w środę złożyła w Izbie Gmin wniosek o ogłoszenie wyborów.

Według ostatnich sondaży Partia Konserwatywna może liczyć na 44 proc. poparcia, o ponad 20 punktów procentowych więcej od opozycyjnej Partii Pracy (23 proc.).


„Tu i teraz” – W sieci pojawiło się nagranie przerażającej kłótni małżeńskiej radnego z Bydgoszczy Rafała Piaseckiego z żoną Karoliną - która opublikowała plik w internecie. Wiele naszych klientek czuje się na sali sądowej jak oskarżone, nie jak ofiary – stwierdziła w programie „Tu i teraz” założycielka Centrum Praw Kobiet Urszula Nowakowska. – Są kobiety, które po prostu zostały zabite przez swoich oprawców. Co wymiar sprawiedliwości ma do zaproponowania? No nic tak naprawdę – oceniła Wanda Nowicka z fundacji Równość i Nowoczesność.„Teraz ja!” – Zniknąłem z parlamentu i się bardzo z tego cieszę – mówił w Nowa TV prawnik i polityk Ryszard Kalisz. – Widzę łamanie standardów parlamentarnych, ale mam dystans – dodał. Podkreślił jednak, że martwi go, iż nie żyjemy w demokratycznym państwie prawnym.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz