środa, 5 kwietnia 2017

News: Równość małżeństw, Niemcy, Strasburg, Prasa LGBT, KPH, ONZ, Indie, Cassandro, HRC ...


Fot: Miłość Nie Wyklucza
Równość małżeńska u naszych zachodnich sąsiadów coraz bliżej? Ostatni sondaż, sporządzony przez Emnid dla "Bild am Sonntag" pokazuje, że 75 proc. Niemców chce równych praw dla jednopłciowych par. Socjaldemokraci (SPD), z Martinem Schulzem na czele, nie ukrywają, że temat ten będzie dla nich ważny przed nadchodzącymi wyborami. Coraz więcej krytycznych głosów w tej sprawie wychodzi też z CDU Angeli Merkel.

Co na to CDU i jej koalicjant CSU? Unia Chrześcijańsko-Społeczna chce podobno stawiać w kampanii wyborczej na rodzinę, a SPD, czyli socjaldemokracja, dogania CDU/CSU w sondażach - w najnowszym mają już po 33 proc. Poparcie spada populistom, czyli AfD (obecnie to ok. 8 proc. - w porównaniu z 10 proc. w zeszłym roku).

Media zwracają uwagę, że 75 proc. poparcia (w styczniu sondaże mówiły i o ponad 80 proc.) to jeden z najlepszych wyników w przypadku krajów, gdzie toczyła się dyskusja na temat małżeństw dla par jednopłciowych. Nawet w Wielkiej Brytanii przed wprowadzeniem równości małżeńskiej było to 68 proc. (Queer.pl)

Kościół katolicki już protestuje przeciwko małżeństwom homoseksualnym. Niemieccy biskupi są stanowczo przeciwni tzw. "małżeństwom dla wszystkich“. Arcybiskup Berlina Heiner Koch powiedział w wywiadzie dla Passauer Neue Presse, że episkopat ma zastrzeżenia co do zgodności takiego modelu prawnego z niemiecką konstytucją. (deon.pl)

Grzegorz Lepianka i Krzysztof Łoś wyczerpali możliwości sformalizowania swojego związku w Polsce. Teraz o pomoc proszą Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Od wielu ludzi słyszymy: ale jesteście odważni. Czy to nie smutne, że za odważnego uchodzi ten, kto nie wstydzi się mówić, że kocha? Dziś Malta. Jutro Londyn. Później Göteborg. Każdy lot jest w zasadzie taki sam, więc czasami już mi się miesza, skąd wracam, dokąd lecę – mówi Grzegorz (36 lat, z wykształcenia polonista, z zawodu steward).

Krzysiek Łoś i Grzegorz Lepianka walczą nie tylko o legalizację swojego (14-letniego) związku. Wyrok, który może zapaść w Strasburgu, może dotyczyć wszystkich par jednopłciowych w Polsce. Również tych, które dziś jeszcze nie istnieją - więc single, którzy szukają właśnie swych partnerów/ek, też powinni trzymać kciuki,

Kibicujemy Grześkowi i Krzyśkowi (wywiad z nimi opublikowaliśmy w "Replice" nr 59, czyli ponad rok temu - po kilku miesiącach od początku ich drogi!) i pozostałym parom Koalicji na rzecz Związków Partnerskich.- Newsweek.pl/Replika.

Prasa LGBT do przeczytania: EILE Magazine, Outlook Ohio Magazine, Liberty Press, LinQ, Midlands Zone, Living Out, Baltimore OUTloud, The GA Voice, Q Virginia, Lavender Magazine, David Atlanta Beige, Gscene Magazine, The Fight Magazine,The Mirror Magazine.

VICTOR Magazine, Wire Magazine, Out About Nashville Home, Out About Nashville, The Vital Voice Magazine, QX UK, Boyz Magazine, Get Out!, QX Szwecja, Humen Magazin.

Polska może być największym przegranym wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - wynika z analizy Bloomberga.

Bloomberg pisze, że środki finansowe otrzymane z UE są dla Polski niczym powojenny Plan Marshalla. Mimo to liderzy Prawa i Sprawiedliwości - według agencji - dążą do osłabienia pozycji Unii Europejskiej, a nie jej wzmocnienia. Bloomberg pisze, że pieniądze z UE wzbogaciły Polskę i przyczyniły się do szybkiego wzrostu gospodarczego - TVN24bis.

Świat musi usłyszeć prawdę o sytuacji osób LGBT w Polsce, a nie wersję PiS! – mówi wiceprezeska KPH, Mirosława Makuchowska, która pojechała do siedziby ONZ raportować nt. łamania praw osób LGBT w Polsce. W ciągu 7 dni (od 3 do 9 kwietnia) spotka się z przedstawicielami 30 krajów należących do ONZ. Miesiąc później do Genewy przyjedzie PiS, aby sprawozdać się z przestrzegania w Polsce praw człowieka. Relację KPH z siedziby ONZ można na bieżąco śledzić na facebooku organizacji – www.facebook.com/lgbt.kph

Podczas sesji plenarnej zaplanowanej na 9 maja, polski rząd stanie przed zgromadzeniem ONZ, aby sprawozdać się z przestrzegania w Polsce praw człowieka i realizacji Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Rządowy raport wysłany do ONZ przedstawia narrację władzy i milczeniem pomija sprawy związane z nieprzestrzeganiem praw osób LGBT. ONZ musi poznać pełny obraz sytuacji osób LGBT w Polsce, aby móc odpowiednio zareagować na działania polskiego rządu – mówi wiceprezeska KPH. Dzięki wizycie KPH w Genewie o sytuacji osób LGBT w Polsce dowiedzą się przedstawiciele krajów należących do ONZ.

“Chcemy doprowadzić do tego, aby zagraniczne delegacje rządowe przywołały polski rząd do porządku i rekomendowały mu konkretne zmiany. Zmiany, z których PiS będzie się musiał potem rozliczyć” – informuje Makuchowska
Raport cieni vs. raport rządowy

Kampania Przeciw Homofobii i kilka innych organizacji stworzyło alternatywę dla raportu rządowego, czyli tzw. raport cieni, w którym przedstawiono faktyczny stan respektowania praw osób LGBT w Polsce. W raporcie KPH zwraca uwagę m.in. na brak regulacji prawnych dotyczących przestępstw motywowanych homo- i transfobią, ingerowanie Prokuratury Generalnej w sprawy sądowe dotyczące osób LGBT czy odmowy USC dotyczące transkrypcji aktów urodzenia dzieci par osób tej samej płci, które urodziły się za granicą. W raporcie przygotowanym przez polski rząd o łamaniu praw osób LGBT nie przeczytamy ani słowa. Co więcej, PiS nie odniósł się nawet do rekomendacji dotyczącej uzupełnienia listy przesłanek przestępstw z nienawiści o orientację seksualną i tożsamość płciową.

“Kropla drąży skałę, a polski rząd będzie musiał wreszcie zastosować się do rekomendacji ONZ. Tym bardziej, że politycy PiS będą musieli dokonać trudnego wyboru – albo stracą twarz albo przyhamują z nienawiścią w stosunku do osób LGBT” – twierdzi Makuchowska.
Misja ONZ: Prawda o LGBT w PL – relacja na facebooku

Przedstawicielka KPH pojechała do siedziby ONZ dzięki darczyńców, którzy wsparli zbiórkę organizacji na stronie www.pomagam.pl/kph. Teraz KPH prowadzi relację z Genewy na swoim facebooku. Chcemy, aby internauci i internautki mogli śledzić poczynania KPH w Genewie. Stąd pomysł utworzenia wydarzenia na facebooku, gdzie na bieżąco wrzucamy zdjęcia i informacje dotyczące spotkań KPH z reprezentantami krajów należących do ONZ – mówi Cecylia Jakubczak z KPH. Wydarzenie znajdziecie na facebooku KPH.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Najnowsza reklama Procter Gamble marki Vicks w Indiach opowiada historię osieroconej dziewczynki, która została przyjęta przez kobietę transseksualną.


Chris Mosier w kampanii HRC pierwszy transpłciowy sportowiec amerykański, dotyczące uchyleniu Karolinie Północnej antyLGBT ustawy.


Reportaż dotyczące zapaśnika wrestlingu Cassandro - 'Liberace of Lucha Libre' z Meksykańskiego pochodzenia wychował się w El Paso Teksasie, który jest też gejem, zawsze na ringu jest przebrany jako drag queen.


Działacz Matt Baume dotyczące nominacji Trumpa sędziego Neil Gorsuch Sądu Najwyższego USA co oznacza dla osób LGBTSir Ian McKellen dotyczące roli profesora Dumbledore'a w filmach Harry Potter który miał zagrać.


Vlogger Davey Wavey rozmawiał człowiekiem który używa na swoi profilach nie swoi zdjęć wmawia że tak wygląda, mówi że używał fałszywego zdjęcia super faceta, po wcześniej był wyśmiewany za swój wygląd. Chciał poznać kogoś żeby kochał jego, tak jest nie raz osądzanie kogoś poniżanie za swój wygląd.


Prawicowy dziennikarz oskarżony o molestowanie kobiet. Bill O'Reilly z Fox News, stacja płaciła kobietom za milczenie że on molestował je. To nie pierwszy skandal molestowania w tej stacji były prezes Fox News Roger Ailes wyszło na jaw że molestował swoje pracownice dziennikarki miedzy innymi Gretchen Carlson czy Megyn Kelly. (JoeMyGod)

Tak krzyczą ostatnio na osoby trans gwałcą kobiety i dzieci, a prawda jest taka że to prawicowcy są bardziej zagrożeni kobietom i dzieciom co jakiś skandal to molestowanie seksualne związane z prawicowcami. Oto standardy prawicowy mediów kłamstwa, oszczerstwa i molestowania.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz