czwartek, 13 kwietnia 2017

Falklandy wprowadzają pełną równość małżeńską!


Falklandy wprowadzają pełną równość małżeńską, falklandzkie Zgromadzenie Legislacyjne olbrzymią większością głosów przyjęło właśnie ustawę wprowadzającą małżeństwa dla wszystkich, jak również związki partnerskie dla par jedno- i różnopłciowych

Rozszerzenie prawa do małżeństwa na pary jednopłciowe poprzedziły konsultacje społeczne, w których 90 procent osób poparło to rozwiązanie, a 94 procent wprowadzenie związków partnerskich.
Rzecznik Falklandów, brytyjskiego terytorium zamorskiego na południowym Atlantyku, powiedział Pink News: „To mocne przesłanie, że wszyscy ludzie i wszystkie związki są równe. Nie ma znaczenia, czy para jest jedno- czy różnopłciowa. Nasze prawo odzwierciedla fakt, że tradycją Falklandów jest tworzenie otwartej, tolerancyjnej i pełnej szacunku społeczności”.

Ustawa gwarantuje małżeństwom jednopłciowym oraz związkom partnerskim takie same prawa rodzicielskie, jakie przysługują małżeństwom różnopłciowym i zaznacza, że „rodzicami dziecka mogą być dwie matki lub dwóch ojców”.

Równość małżeńska cieszy się na Falklandach 90 procentowym poparciem - to jedno z najbardziej przyjaznych miejsc dla osób LGBT+ na świecie. (Miłość Nie Wyklucza)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz