wtorek, 4 kwietnia 2017

Politycy z Holandii solidarni pobitymi gejami, trzymają się za ręce


Dwóch Holenderski polityków heteroseksualny, Alexander Pechtold i Wouter Koolmees podczas negocjacjach w sprawie utworzenia nowego rządu holenderskiego w poniedziałek, trzymali za ręce w geście pokazać poparcie dla pary gejów która została brutalnie zaatakowana przez weekend.

Dziennikarka holenderska Barbara Barend rozpoczęła akcje żeby wszyscy mężczyźni w Holandii, aby trzymali się za ręce w miejscach publicznych, aby pokazać poparcie parom homoseksualnym. Jasper Vernes-Sewratan i Ronnie Sewratan-Vernes zostali zaatakowani i pobici przez grupę młodych mężczyzn w w niedzielę rano, jak szli do domu z imprezy, trzymając się za ręce.

Organizacja LGBT - COC napisali list do Edith Schippers wzywają przyszły rząd żeby zwalczał przemoc wobec osób LGBT jako „priorytet”. Organizacja domaga się surowszych kar przemocy do osób LGBT i więcej rozmów i edukacji w szkołach w celu zapobiegania przemocy.

Pechtold „absolutnie” zgadza się z wezwaniem COC, powiedział dla Het Parool. Według Mark Rutte, zwalczanie przemocy do LGBT powinno zawsze być priorytetem dla rządu. (Towleroad)


Fot Instagram
Za ręce złapali się dzisiaj także wicepremier Lodewijk Asscher oraz minister finansów Jeroen Dijsselbloem, którym zrobiono zdjęcie na plaży w Scheveningen.


Pracownicy Holandii przy ONZ w Nowym Jorku dołączył również trzymają za ręce przeciwko homofobii. (PinkNews)


Holenderska Policja solidarność z osobami homoseksualnymi (instagram)



Holenderskim mieście Arnhem para gejów zostali pobici przez grupę młodzieży. Obaj mężczyźni zostali ranni. Na homoseksualistów napadła grupa licząca od sześciu do ośmiu młodych ludzi. Policja aresztowała już w związku z tą sprawą 20- i 14-latka. Policja nadal poszukuje świadków ataków. Jeden stracił zęby. Drugi ma stłuczone żebra i siniaki na plecach i kolanie.

Jasper i Ronnie trzymali się za ręka do domu. „Niemal nigdy nie pokazujemy w miejscach publicznych, że jesteśmy parą. Ale wypiliśmy kilka drinków, a na ulicy było ciemne i nie było żadnych ludzi - mówił później jeden z poszkodowanych." (hbvl.be/Fakty.nl)

W rękach policji są już cztery kolejne osoby, które w weekend miały się dopuścić głośnej napaści na parę gejów. Trzej podejrzani mają 16 lat, czwarty natomiast zaledwie 14. Wszyscy pochodzą z Arnhem.

Policja już w sobotę, w dniu ataku, aresztowała 14-latka z tego samego miasta oraz 20-latka z Gennep. Nazajutrz dokonano kolejnych zatrzymań, o czym poinformowano w poniedziałek. Policja nie wykluczyła, że zostaną aresztowane następne osoby. (Fakty.nl)



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz