niedziela, 30 kwietnia 2017

Grupa spotkaniowa dla LGBTQ wierzący w Toruniu już maju. Dyskusja wokół kampanii "Znak Pokoju"


W maju w Toruniu rusza grupa dla wierzących osób LGBTQ organizowana przez SPR. Nie chcemy powielać znanych wzorów i tworzyć np. kółka różańcowego. Podstawowymi założeniami grupy będą:
- wielowyznaniowość – będzie dostępna dla wszystkich wierzących osób LGBTQ, niezależnie od wyznania,
- neutralność – grupa nie będzie służyć do propagowania wiary jako takiej ani konkretnego wyznania,
- otwartość – przede wszystkim na pomysły i potrzeby zgłaszane przez osoby uczestniczące w grupie,
- wymiana doświadczeń – w tym dotyczących tego, jak godzić bycie osobą LGBTQ z wiarą.

Spotkania będą odbywały się w ustronnym, spokojnym miejscu w Toruniu. Miejsce spotkań nie będzie podawane publicznie. Częstotliwość spotkań będzie uzależniona od potrzeb i zainteresowania, choć chcemy, aby odbywały się w miarę regularnie.

Jeśli czujesz, że taka grupa to coś dla Ciebie – napisz do nas na wierzacyspr@gmail.com, a powiadomimy Cię o terminie i miejscu spotkania.

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Dąbrowszczaków 3, Sala Kameralna, Olsztyn, O relacjach między Kościołem katolickim a osobami LGBT:

Jak mają znaleźć swoje miejsce w Kościele osoby żyjące w związkach niesakramentalnych? Czy papież Franciszek uzna miłość osób nieheteroseksualnych? Komu wolno ją osądzać? Czy Kościół katolicki pójdzie w ślady Kościołów protestanckich, w których geje i lesbijki mogą nawet być pastorami i pastorkami?

Czy kampania "Przekażmy sobie znak pokoju" była dobrym pomysłem? W dyskusji wezmą udział:

Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika "Znak", wzięła udział w kampanii "Przekażmy sobie znak pokoju"

Anna Strzałkowska, psycholożka, socjolożka, wzięła udział w kampanii "Przekażmy sobie znak pokoju". Prowadzenie: Marta Abramowicz, autorka książki "Zakonnice odchodzą po cichu"

"Kościół wobec homoseksualizmu i osób homoseksualnych" spotkanie które odbyło się Warszawie zorganizowane przez Więź, KiK i Kontakt, odbyło się 28 października 2016. Udział wzięli: Zbigniew Nosowski, ks. prof. Adam Szostek, Katarzyna Jabłońska, Marcin Przeciszewski, Tomasz Terlikowski oraz Marcin Dzierżanowski.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz