piątek, 28 kwietnia 2017

News: Toruń, Czeczenia, KPH, Berlin, Caitlyn Jenner, Harry Styles, Badania, Homofobiczny pastor, Michał Piróg ...


Chayviss „Chay” Reed stała się dziewiątą transseksualną kobietą nie biała zamordowana w tym roku w USA. Została zastrzelona w Miami. Inne ofiary tym roku Mesha Caldwell, zabita w Mississippi 4 stycznia. Jamie Lee Ranny Arrow, zabita w Południowej Dakoty 6 stycznia. Jojo Striker, zabita w Ohio 8 lutego. Jaquarrius Holland, zabita w Luizjanie 19 lutego. Tiara Richmond, zabita w Illinois 21 lutego. Chyna Doll Dupree, została zabita w Luizjanie 25 lutego. Ciara McElveen, została zabita w Luizjanie 27 lutego. Alphonza Watson, została zabita w Baltimore w dniu 22 marca. (Towleroad)

Ponad 30 osób wzięło udział w Dniu Milczenia. Na rogu ul. Szerokiej, Łaziennej i Szczytnej odbywał się milczący protest przeciwko homofobii.

Toruńską odsłonę akcji przygotowali w sobotę działacze stowarzyszenia Pracownia Różnorodności. – Idea Dnia Milczenia jest prosta: chcemy zaprotestować przeciwko braku reakcji na homofobię, czyli na wszelkie negatywne wypowiedzi i zachowania wobec osób nieheteroseksualnych – opowiada Beata Bielska z SPR. – Odwołujemy się tutaj do naszych sojuszników, którzy reagują na akty nienawiści. Ludzie nie mogą milczeć.

Jakie były reakcje przechodniów? – Ludzie różnie reagowali na nasz protest – mówi Bielska. – Niektórzy cieszyli się, że w ich rodzinnym mieście odbywa się ta akcja. Obcokrajowcy pytali nas, o co nam chodzi, i wyrażali poparcie. Niektórzy przechodnie nie wiedzieli, o co nam chodzi, albo mówili, że akcja nie ma sensu - Gazeta Wyborcza.

Lambda Warszawa: Chcesz przyczynić się do postępu nauki? Zapraszamy do udziału w Projekt Orientacja - badaniu dot.uwarunkowań orientacji seksualnej mężczyzn. To kolejne badanie naukowe dotyczące społeczności LGBT, które wam polecamy. Tym razem jednak dotyczy ono tematu poruszanego przez badaczy polskich, a nawet światowych niezwykle rzadko - uwarunkowania orientacji seksualnej.

Zespół Interdyscyplinarnego Centrum Genetyki Zachowania na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki środkom uzyskanym z grantu Narodowego Centrum Nauki podjął się zbadania genetycznych i psychospołecznych uwarunkowań orientacji seksualnej u mężczyzn wraz z jej poznawczymi i neuronalnymi korelatami.

Brzmi poważnie? Ciekawi wyników? Wydział Psychologii UW poszukuje mężczyzn z całej Polski, o różnej orientacji seksualnej, którzy chcieliby przysłużyć się nauce, ofiarując swój czas i odpowiadając na serię pytań. Na każdym etapie badania uczestnikom zapewniona będzie poufność.

Badanie będzie trwać przynajmniej do końca 2017 roku i w tym czasie potrzebne są próbki DNA od 1100 mężczyzn. Postępy badania można śledzić poniżej, w zakładce ‘badanie w liczbach’ - Więcej informacji TUTAJ.

Na przestrzeni ostatniego miesiąca w Czeczenii doszło do masowych porwań, tortur i morderstw mężczyzn podejrzewanych o homo- i biseksualność. Konieczna jest natychmiastowa pomoc w ewakuacji jak największej liczby osób z miejsca zagrożenia. Dołącz do zbiórki ILGA-Europe wspieranej przez Kampanię Przeciw Homofobii, której celem jest ewakuacja i relokacja tych, którzy w każdej chwili mogą zginąć z rąk homofobicznych oprawców. Wspólnie uratujmy życie setek niewinnych osób.

KPH i ILGA-Europe (Europejska Federacja Organizacji LGBTI) monitorują sytuację w Czeczenii od momentu pojawienia się pierwszych informacji nt. działań władz wymierzonych w homo- i biseksualnych mężczyzn. Jesteśmy w stałym kontakcie z osobami i organizacjami, które zajmują się bezpośrednią pomocą ofiarom homofobii z rejonu Kaukazu Północnego. Aby działać dalej potrzebujemy Twojego wsparcia. Pomóż nam ewakuować zagrożonych mężczyzn z terenu Czeczenii do bezpiecznego miejsca. Wesprzyj zbiórkę, której celem jest zebranie środków ich na podróż, wizy, zakwaterowanie oraz jedzenie. Więcej na stronie Kampanii Przeciw Homofobii.

Ewa Wanat: "Grupa na FB "Polacy w Berlinie" namierzyła i rozpoznała tych imigrantów ekonomicznych, którzy nie szanują obyczajów i prawa kraju, który ich gości. Już 7 godzin po ujawnieniu ich wizerunku policja dostała na nich namiary. Czy teraz usłyszę wśród przeciwników obcej kulturowo imigracji, że należy deportować ludzi, którzy nie rozumieją, że homofobia w Niemczech jest po 1. przestepstwem, a po 2. skrajnym obciachem? Jesli staną przed sądem, nie będą oskarżeni o wybryk chuligański, czy "zwykłą" napaść jak by to było w Polsce, lecz o przestępstwo z nienawiści. A to zupełnie inny paragraf. Gdybym była sędzią skazałabym ich na kilka miesięcy prac społecznych w restauracji, którą prowadzi Schwulenberatung Berlin przy domu opieki dla starszych i chorych gejów w Berlinie. Na zmywaku."

Homofobiczny pastor Kenneth Adkins, został skazany na dożywocie za molestowanie seksualne nieletnich. Adkins który wiele razy atakował osób LGBT wyzywał ofiar z masakry Orlando ciężył się ich śmierci. Transpłciowe osoby dla niego są pedofilami po chcą używać toalet według ich płci. Jest następny homofob który krzyczy że LGBT są najgorsi i pedofilami, a tak naprawdę do oni są pedofilami. (Towleroad)

Ewangeliczny kaznodzieja homofob Benny Hinn, ma problemy nalot FBI za nie płacenie podatków, oszustwa finansowe nie tylko w Ameryce ale też w inny krajach ma problemy oszustwa finansowe. (LGBT Nation)

Alabama we wtorek ostateczne zatwierdzenie projektu ustawy pod przykrywką religii organizacje adopcyjne, będą mogli odmawiać przyznawać dzieci do rodzin jednopłciowy i inny z powodu swoich przekonań religijnych. (LGBT Nation)

Emmanuel Macron, zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji, zapowiedział w wywiadzie dla dziennika "Voix du Nord", że jeśli zostanie prezydentem, opowie się za sankcjami Unii Europejskiej wobec Polski, która - jak stwierdził - "naruszyła wszystkie zasady Unii". (TVN24)

Pinksixty News wiadomości LGBTHarry Styles w wywiadzie dla francuskiego programu w tym tygodniu mówi że prawa LGBT czy kobiet do fundamentalne prawa, a nie polityczne.


Spot kampanii od Ralpha Northam, demokraty, który będzie walczyć z innym demokratą Tom Perriello, który został niedawno zatwierdzony przez senatorów Bernie Sanders i Elizabeth Warren. Spocie występują para gejów z Norfolk Tim Bostic i Tony London.Caitlyn Jenner gościła w programie Don Lemon na CNN, mówi że głosowała na Trumpa nie żałuje decyzji i wierzy w Trumpa.


Caitlyn Jenner gościła w programie Setha Meyersa, w tym wywiadzie mówi że Trump jest toksyczny, jednej strony mówi republikanie są antyLGBT, ale wmawia demokraci też. Mówi jest lojalna środowisku LGBT, nie całkiem ma po prostu wywnętrzą LGBTfobie i nie całkiem zaakceptuje jak życie jest. Za długo żyje oderwana od rzeczywistości. Może powinna porozmawiać z Chaz Bono i matką jego Cher, mimo republikanie to głosowali na demokratów ostatnich wyborach.

Każdym wywiadzie coś innego mówi, czy tylko chodzi jej sprzedać i promować książkę czy naprawdę chce pomóc wielu ostatnio mówią ona więcej szkodzi środowisku LGBT niż pomaga.


Kogo Michał Piróg zabrał do "Azji Express 2"? Czy jego chłopak nie był zazdrosny?Bryan Hawn i były aktor filmów dla dorosłych Reese Rideout, ich parodia do piosenki The Chainsmokers od ColdplayDemocracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz