czwartek, 20 kwietnia 2017

Księże Williamie, Lady Gaga i książę Harry o walce zdrowiem psychicznym


William i Harry, synowie brytyjskiego następcy tronu, zaangażowali się w kampanię Heads Together której celem jest odstygmatyzowanie chorych zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. Dzień po tym, jak opublikowano poruszający wywiad Harry'ego, do mediów trafiła rozmowa Williama z Lady Gagą.

W poniedziałek w brytyjskim dzienniku "The Telegraph" ukazał się wywiad z księciem Harrym, w którym wyznał on, że zmagał się z depresją i załamaniem nerwowym po stracie matki - księżnej Diany w sierpniu 1997 roku. Harry miał wówczas 12 lat, William - 15.

Organizatorzy kampanii Heads Together opublikowali we wtorek czterominutową rozmowę Williama z piosenkarką Lady Gagą. Amerykańska gwiazda muzyki pop już wcześniej mówiła o swoich zmaganiach związanych z zespołem stresu pourazowego. Gwiazda w wieku 19 lat została zgwałcona.

Para dyskutowała o potrzebie mówienia o emocjach, jakie odczuwają ludzie zmagający się z problemami zdrowia psychicznego. William i Lady Gaga podkreślali, że ludzie cierpiący nie powinni czuć się osądzani w związku ze swoim cierpieniem. (TVN24)

PS: Potrzebujesz pomocy? Wiele grup wspiera osób LGBT telefony zaufania Lambda Warszawa, czy wierzący Wiara i Tęczy. “U nas zawsze możesz liczyć na przyjaznych ludzi, ciepło i dobre słowo. Możemy też umówić się indywidualnie, porozmawiać przez telefon lub korespondować przez internet. Chętnie poświęcimy dla Ciebie nasz czas. Jeśli okaże się, że potrzebujesz specjalistycznej pomocy, to w miarę możliwości spróbujemy doradzić Ci, do kogo warto się zwrócić. Nie musisz być osobą wierzącą. Jeśli więc jest Ci w życiu pod górkę, to u nas zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię wysłucha i spróbuje pomóc.” Adresy mailowe i numery telefonów na stornie Wiary i Tęczy, Lambda Warszawa, TransFuzja, KPH.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz