wtorek, 4 kwietnia 2017

News: Damian i Artur, Gian Gunn, Jarosław Iwaszkiewicz, Mikołaj ma męża, Robert Biedroń, Filipiny, Orlando ...


Damian Kutryb i Artur Biernat, tancerze na rurze, okładkowi bohaterowie najnowszej "Repiki", są właśnie na Teneryfie – szkoła Damiana (Gay Friendly Fitness Damian Dance Studio w Manchesterze) zorganizowała tam obóz - GFF Damian Pole Camp.

Damian i Artur pozdrawiają gorąco czytelników/czki „Repliki” – właśnie przesłali nam fotkę z plaży.

Chłopaki są od ponad pół roku zaręczeni. W wywiadzie w najnowszej „Replice” mówią o tym tak:
„- Zaręczyny były w Amsterdamie. Płynęliśmy łodzią po kanałach z innymi turystami i przewodnik mówi, że zbliżamy się do mostu miłości. Ci, co się pod nim pocałują – a trzeba się śpieszyć, bo to tylko 10 sekund – będą razem do końca życia. No to oświadczyliśmy się sobie pod tym mostem – buzi było, brawa od reszty wycieczki i od przewodnika.

- Kiedy ślub? Jak zbierzemy kasę. Bo nasz ślub będzie wypasiony w kosmos. Drag queens będą wywijały, tancerze będą na szarfach tańczyć nad głowami tych, co przy stołach. Show musi być.”

Cały wywiad z chłopakami - do przeczytania w najnowszej "Replice", dostępnej w klubach, na allegro i w prenumeracie.

Była uczestniczka programu RuPaul - Drag Race Gian Gunn wychodzi z szafy wyznaje jest transpłciowa w dniu świętowała dzień widoczność transpłciowych. Na jej stronie Instagram ujawnia, o swojej zmianie płci. (PinkNews)

Prawdopodobnie w tym tygodniu Niemcy zatwierdzą zniesienie wyroków dla 50 tys. mężczyzn skazanych za homoseksualizm zgodnie z nazistowskim prawem, które pozostawało w mocy jeszcze po zakończeniu wojny. Przewidywane są również kompensacje finansowe. To efekt dekad walki aktywistów, dążących do oczyszczenia imienia mężczyzn skazanych z art. 175. Dla tych, których ukochani zmarli, zanim doczekali się sprawiedliwości, radość zwycięstwa ma gorzki posmak - Onet.tv

Listy Jarosława Iwaszkiewicza do Jerzego Błeszyńskiego, przystojnego chłopaka z Brwinowa, przez pół wieku pozostawały okryte tajemnicą. Teraz zebrane w książce "Wszystko jak chcesz" ukazały się po raz pierwszy.

Poznali się przypadkiem, w styczniu 1953 roku. Jerzy Błeszyński, 21-letni inżynier, przyszedł do Stawiska, do domu słynnego pisarza. Jarosław Iwaszkiewicz dobiegał sześćdziesiątki, miał już sukcesy i rodzinę na utrzymaniu. Jerzy – żonę, pracę w fabryce i przytłaczające myśli wzmagające się wraz z postępującą gruźlicą. Wkrótce stał się dla Iwaszkiewicza całym światem. 
Miał jednak przed nim sekrety, odpisywał rzadko. Wymykał się, zanurzał w inne związki i chorobę.

W maju 1959 r. Iwaszkiewicz przerwał oficjalną delegację do Moskwy. Z lotniska pojechał prosto do szpitala przeciwgruźliczego w Turczynku, gdzie przebywał Błeszyński. Spędzili tam ostatnie wspólne chwile. Gdy młody mężczyzna zmarł, pisarz pomagał umyć i ubrać ciało do pochówku. Na pogrzeb jednak nie poszedł. (...) - TVN24.

Nowa książka dla dzieci o dwóch mikołajach. Wyda wydawnictwo Harper Design, historia skupia się na czarnym Mikołaju i geju i jego białym partnerze.

W książce dzieci dowiedzą się, że Mikołaj jest rzeczywiście czarnym mężczyzną i ma męża białego. Pomysł na książkę Daniel Kibblesmith, który jest też pisarzem dla programu The Late Show Stephen Colbert. Książka będzie wydana przed Bożym Narodzeniem 10 października. (GT)

„Nie chcemy, aby do placówki edukacyjnej w roli prelegentów zapraszano ekstremistów religijnych” – to reakcja na zaproszenie prawicowych publicystów w mury szkoły - Vice.com

Prezydent Słupska gościł w Białymstoku przy okazji promocji książki Pod prąd. Podczas spotkania, które prowadził Marek Kochanowski z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku, Robert Biedroń mówił m.in. o kwestiach samorządowych. – Parlamentarzyści, ponieważ nie mają bezpośredniego kontaktu z ludźmi na co dzień, stają się bardzo mało konkretni, a samorządowcy, nawet jeśli narzekacie na nich, muszą być cholernie praktyczni – ocenił.

Biedroń zaznaczył, że „samorządowcy powinni wychodzić do ludzi”.– Mam taką czerwoną sofę, którą wystawiam na ulicy w różnych częściach naszego miasta, siadam na niej i po prostu rozmawiam z ludźmi. Nie przyjechałem do państwa limuzyną, bo nie jeżdżę limuzyną. Jeżdżę na rowerze albo komunikacją miejską, bo dzięki temu mogę spotkać ludzi. Jak byłem parlamentarzystą i stanąłem pierwszy raz na ulicy, ludzie mnie pobili kilka razy, pluli na mnie, ale nie miałem wyboru. Wiedziałem że muszę zmierzyć się z jakimiś uprzedzeniami na mój temat. Wiedziałem, że jeśli się z nimi nie skonfrontuję, to ich nie zmienię. Płaciłem za to cenę, ale dzisiaj wiem, że warto było – podkreślił.

Zapytany przez prowadzącego o to, czy zamierza wystartować w wyborach prezydenckich, Robert Biedroń odparł, że„ludzie nie powinni czekać na Mesjasza, tylko sami zacząć zmieniać rzeczywistość wokół siebie”. – Obiecuję wam, że jeśli Kaczyński mnie wkurzy już tak, że nie będę mógł wytrzymać, to stworzę własny komitet i ruszę w Polskę, wystartuję w wyborach i zostanę tym prezydentem – dodał jednak z uśmiechem polityk. (Gazeta Wyborcza/Wprost)


​Pinksixty News wiadomości  LGBT


Społeczność transpłciowa na Filipinach nagrali film z okazji dnia dzień widoczność transpłciowych, film ma na celu podniesienie świadomości na temat społeczności transseksualnych ich problemów, które napotykają na Filipinach.


Ludzie na całym świecie pomogli artysta z Pittsburgh i twórca „Randyland” Randy Gilson i jego partner Mac, który ma nieuleczalnego raka, żeby mogli wymarzone wakacje przed śmiercią.


Pinksixty Entertainment dotyczące filmu Power Rangers


Orlando będzie obchodzić pierwszą rocznicę masakry w klubie gejowskim „Dniem miłość i dobroci”. Masakra, która odbyła się w klubie Pulse w Orlando na Florydzie w dniu 12 czerwca ubiegłym roku, 49 osób nie żyje, a inny 53 rannych.

Burmistrz miasta, Buddy Dyer, powiedziała: „Nasza społeczność nigdy nie zapomną o tragedii o tej tragedii lub smutek tych, którzy stracili swoich najbliższy".


Pastor William Barber, przewodniczący NAACP w Karolinie Północnej, osoba która walczy o prawa obywatelskie nie tylko dla Afroamerykanów ale też wspiera LGBT, mówi dotyczące uchylenia anty LGBT ustawy Karolinie Północnej, ale też uchwalili że nie można uchwalać ustaw przeciw dyskryminacji wobec osób LGBT do roku 2020. To jest uchylenie, a jak jego nie ma.


Przed domem Ivanki Trump, protesty LGBT miedzy z powodu że jej ojciec uchyla dekrety ochronią osoby LGBT czy obniża finansowanie dla chory na AIDS, też dotyczące zmiana klimatu Trump nie wierzy że ociepla klimat. (Towleroad)


„Teraz ja!” – 02.04.2017 r. – Od dłuższego czasu nie jesteśmy informowani o tym, co się dzieje (ws. śledztwa smoleńskiego – red.) ani przez prokuraturę, ani przez zespół śledczy – mówił w Nowa TV mąż zmarłej w katastrofie smoleńskiej posłanki SLD Jolanty Szymanek-Deresz. – Po prostu boją się ujawnić prawdę, że nie było żadnego zamachu – ocenił Paweł Deresz.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz