poniedziałek, 17 kwietnia 2017

News: H&M, Piękna i bestia, Czeczenia, Judy Shepard, Piotr i Paweł, Brysie, Jakub i Dawid, ONZ, Skórzaki ...


Od kilku dni w Warszawie - i może w innych miastach też - nowa kampania reklamowa HM.

Na jednym zdjęciu dwie piękne dziewczyny idą, trzymając się za rękę. Na innym też romantyczna poza: jedna siedzi, a druga leży z głową na nodze pierwszej.

I nikt nie protestuje? Nie jest to "epatowanie"? Nie jest to "promocja homoseksualizmu"?
Wyobrażacie sobie, co by się działo, gdyby na analogicznych zdjęciach była para pięknych mężczyzn?

A może protestów nie ma, bo dziewczyny ze zdjęć "wyglądają" na heteryczki? Bo gdyby miały jakieś "lesbijskie" atrybuty, to jednak protesty by były....?

Może protestów nie ma, bo zdjęcia sprawiają przyjemność dla oka heteroseksualnego faceta, więc wszystko jest OK....?

Bo może nie chodzi o to, czy homoseksualizm czy nie, tylko o to, co się podoba mężczyznom hetero...? (Replika)

Włochy prawicowcy oburzyli się na grupę LGBT która stworzyła gejowską wersje Ostatniej Wieczerzy reklamują imprezę bronili swoją decyzji. Obraz używany przez Divercity, organizacji LGBT w Salerno, w południowej części Włoch, obraz Jezusa i jego 12 uczniów w różnych formach rozebrany, pocałunkach, a nawet zaangażowani w seks oralny.

Konserwatywne partie polityczne wyraziły oburzenie na obraz, zwłaszcza, został stworzony w Wielki Czwartek. Żądają odwołania imprezy gejowskiej, po obraża uczucia katolików.

Emanuele Avagliano, organizator Divercity, bronił wydarzenia w Caffe Verdiego, powiedział: „Chcemy, aby potwierdzić nasz szacunek dla opinii innych, ale równie podtrzymujemy przekonanie naszą wolność, by żyć i cieszyć się jak chcemy.” (PinkNews)

Rząd stanowy Tasmanii w Australii przepraszają osób homoseksualny za kryminalizację homoseksualizmu. Mężczyźni, którzy zostali skazani w czasie, że homoseksualizm był nielegalny będą swoje czynny wykreślane z akt. Homoseksualizm był nielegalny w Tasmanii aż do roku 1997. Stan był ostatnim terytorium Australii gdzie miał prawo karalne stosunków homoseksualny. (attitude)

Disney poinformował, że wpływy z "Pięknej i Bestii" przekroczyły właśnie miliard dolarów. Gratulacje należą się chyba szczególnie reżyserowi - Billowi Condonowi.

Bill jest jednym z niewielu wyoutowanych gejów w czołówce hollywoodzkich reżyserów. Ma na swoim koncie takie megahity jak sagę "Twilight", musical "Dreamgirls", a także biograficzne dramaty "Kinsey" (o wybitnym, biseksualnym seksuologu) oraz "Bogowie i potwory" (o wybitnym homoseksualnym reżyserze Jacku Whale'u).

Za scenariusz do tego ostatniego filmu Condon zdobył Oscara, a nominowany był także za scenariusz do musicalu "Chicago". Condon ma 62 lata. Był wychowany w irlandzkiej, katolickiej rodzinie. Od lat jest w związku z producentem filmowym Jackiem Morriseyem.

Na kilka dni przed premierą "Pięknej..." reżyser wyjawił, że w filmie jest - pierwszy w disneyowskiej bajce - gej oraz "fajny, gejowski moment". Wypowiedź wywołała falę homofobicznej paniki - w Malezji film jest pokazywany dla widzów od 15 lat (!) a w Rosji długo debatowano, czy przypadkiem "Piękna..." nie stanowi zakazanej w tym kraju "promocji homoseksualizmu".

Wrzawę świetnie podsumował Ewan McGregor, który gra w "Pięknej...": "Oj, tak, w tej bajce jest całe mnóstwo gejowskiego seksu, mnóstwo". Jak widać, skandal nie zaprzepaścił szans filmu u widzów. (Replika)

Homofoby nalegali na bojkot miedzy w Polsce, jak jedna szkoła odwołała wyjście do kina, dzięki lokalnemu księdzu.

Zdjęcie świat skórzaków przeciwko homofobii w Czeczenii, protest w Berlinie.(Stowarzyszenie Leather Poland)

Bili nas kijami, prętami, razili prądem - opowiada w rozmowie z dziennikarzem "The Guardian" Adam z Czeczenii. To nie pierwsze doniesienia o prześladowaniach gejów w tym kraju. Władze zaprzeczają, a Europa apeluje do Rosji o reakcję.

Do jednej z takich osób dotarł dziennik "The Guardian". Adam w rozmowie z dziennikarzem opisuje, jak został złapany. Jego przyjaciel, również gej, zaprosił go na spotkanie. - Zadzwonił i bardzo spokojnym, normalnym głosem zasugerował, żebyśmy się zobaczyli. Nic nie podejrzewałem - mówi.

Na miejscu na Adama czekało już sześć osób, niektórzy w mundurach, domagali się potwierdzenia, że jest osobą homoseksualną. Próbował zaprzeczać, ale pokazali mu wiadomości, które wysyłał do innych mężczyzn.

Adam trafił do izby zatrzymań. On i inni zatrzymani mieli być rażeni prądem, bici kijami i prętami. - Nazywali nas zwierzętami, nie-ludźmi, mówili, że umrzemy tam - relacjonuje w rozmowie z "Guardianem". Jak twierdzi, próbowano wyciągnąć od niego nazwiska znajomych homoseksualistów. Mężczyzna podaje drastyczne szczegóły takich "przesłuchań". Został wypuszczony po 10 dniach. Teraz chce zamieszkać poza Czeczenią. (Gazeta.pl)

W Wielki Czwartek abp Gądecki pocieszał wiernych pokazując, co dobrego dzieje się na świecie. Okazuje się, że taką wiadomością jest odrzucenie przez część krajów - w tym Rosji - dokumentu ONZ, w którym podniesiono kwestię praw reprodukcyjnych i edukacji seksualnej. Jak na ironię, nabożeństwo w poznańskiej katedrze koncelebrował abp Paetz

Kraje, które uzależniały się od międzynarodowej pomocy w zamian za przyjęcie zobowiązań wprowadzenia legalnej i bezpłatnej aborcji, masowej dystrybucji środków antykoncepcyjnych, oswajania dzieci z pornografią i homoseksualizmem, zaczęły proces odwrotny.

Czy arcybiskup nie cieszy się przedwcześnie? Przeczytajmy oświadczenia końcowe krajów innych kontynentów i Rosji. Np. przedstawiciel Argentyny w imieniu innych państw Ameryki Południowej i Łacińskiej (Brazylia, Kolumbia, Kostaryka, Salwador, Panama, Peru, Dominikana, Urugwaj – to wszystko kraje o dominującej religii katolickiej) wyraził ubolewanie z powodu nie przyjęcia dokumentu i zapewnił, że grupa gotowa jest przyjąć zaproponowany dokument.

Z punktu widzenia Gądeckiego entuzjazm dla Rosji może dodatkowo dziwić – aborcja na życzenie jest tam legalna. (...) - Oko Press.

Nie kościół zajmie się sobą, wmawia że jak może inne kraje żądać np aborcję czy homoseksualizm, a to dlaczego kościół katolicki zmusza inne kraje na swoją wiarę. Nie kościół katolicki zajmie się swoimi problemami jak pedofilią gdzie to jest norma.

Kościół katolicki nie naprawią i przeproszą za swoje zachowanie, morderstwa, gwałty, prześladowań od wieków. Jeszcze atakuje osoby homoseksualne nie popatrzy obok siebie arcybiskup Paetz, dla kościoła osoby homoseksualne powinni siedzieć w szafie i molestować. Zamiast żyć z jednym partnerem, jak normalna rodzina.

Judy Shepard, matka Matthewa Sheparda chce wyeliminowania grup nienawiści z mediów mówi że oni też są odpowiedzialni za to co się dzieje, fali nienawiści dają czas antenowy grupom nienawiści.

Nowa kampania będzie dążyć do podważenia wiarygodności różnych organizacji anty-LGBTQ, ograniczać wpływy jaką mają one zmuszają polityków żeby uchwalali przepisy anty-LGBTQ.

„Widziałam na własne oczy, co może się zdarzyć w wyniku nienawiści", mówi Judy Shepard, założycielka Matthew Shepard Foundation, nazwana jej syna, który został zabity w 1998 z powodu homofobii.

Shepard skupiać będzie swoje uwagi na Alliance Defending Freedom, (ps w Polsce też współpracują pewną organizacją miedzy znaną z zakazu aborcji) która jest odpowiedzialna za wiele anty-LGBTQ ustaw, zarówno w Stanach Zjednoczonych i za granicą dodam miedzy innymi Rosja czy Uganda, a nawet Słowacja. Grupa została sklasyfikowana jako grupa nienawiści przez Southern Poverty Law Center.

Ostatnio, międzynarodowe ramię organizacji starali się interweniować w pozwie wniesionej do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, twierdzą, że narody powinny mieć prawo wymagać przymusowej sterylizacji osób transpłciowych, którzy chcą zmienić płeć. (Metro Weekly)

W Polsce ich ba powinniśmy podobnie wiele homofobiczny grup są powiązani z ADF czy innymi jak NOM, które podsycają nienawiść pod LGBT miedzy innymi tak zwana kampania na ulicach oszczerstwa i kłamstwa wobec osób LGBT wmawia pewna fundacja że jesteśmy pedofilami.

Fragment programu co powoduje homofobia miedzy innymi od organizacji ADFZapomnieliśmy o człowieczeństwie. Własne ambicje i przekonania stawiamy ponad wolność. Żyjemy życiem drugiego człowieka odbierając mu je. Tylko dlatego, że kocha...


Miał być przyjemny odcinek świąteczny, poświęcony naszym niedawnym podróżom. I będzie... jakoś po świętach, ale trudno nie powiedzieć głośno o sprawie bardzo ważnej! O sprawie, która pośrednio dotyka nas wszystkich. Oto w Federacji Rosyjskiej w jednej z autonomicznych republik - Czeczeni, w XXIw. postwały obozy koncentracyjne dla gejów.Jakub i Dawid życzenia wielkanocne pierwszej pary


Stanowy Waszyngtonu liceum zapaśnik Liam Ball znalazł siłę ujawnić się w swojej szkole i jest też inspiruje dla inny sportowców LGBT.


Eliza Michalik miażdży Terlikowskiego


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz