niedziela, 23 kwietnia 2017

W Francji w ataku terrorystycznym zginął policjant działacz LGBT


W Francji Paryżu podczas ataku terrorystycznym zamachowiec zabił policjanta, policja ujawnia kim on jest 37-letni Xavier Jugelé.

Jugelé był aktywnym działaczem LGBT we Francji, miał partnera. Grupa LGBT reprezentująca funkcjonariuszy policji we Francji, napisali na swojej stronie na Facebooku: „jesteśmy wstrząśnięci i poruszeni tragedią, która dotknęła nie tylko policję". Dodali „Policjant który zginął był członkiem naszego stowarzyszenia".

Poszkodowany brał udział w trakcie poprzedniego Bataclan ataku terrorystycznego w Paryżu, mówiąc w wywiadzie dla magazynu People w tym czasie: „Cieszę się, że Bataclan jest ponowne otwarty. To symboliczne. Jesteśmy tu dzisiaj jako świadków. Tutaj, aby bronić naszych wartości obywatelskich. Nie terrorystom.”

Bandyta, który zabił policjanta został następnie zastrzelony przez siły bezpieczeństwa na Polach Elizejskich. Napastnik został zidentyfikowany jako 39-letni Karim Cheurfi, który mieszkał na przedmieściach miasta Paryża i był na liście podejrzanych terrorystów. (PinkNews)

Policja francuska i ludzie oddają hołd zmarłemu