czwartek, 6 kwietnia 2017

News: Replika, Chiny, Transpłciowość, Trener Bob Harper, Airbnb, Civil Rights Act, Robert Biedroń, Democracy Now ...


Prenumeratorka Repliki pisze: „Jadę przedwczoraj tramwajem i czytam najnowszą „Replikę”. Po chwili orientuję się, że przygląda mi się młody chłopak stojący niemal obok. A raczej przygląda się gazecie, widzę to kątem oka. Po jakiejś minucie ten koleś mówi nagle – donośnym głosem, tak, że pół tramwaju słyszy: „Musi Pani czytać o pedałach?! Pani jest pedałem?!”

Nienawiść w jego głosie paraliżuje mnie, mimo że przecież pytanie „Pani jest pedałem?” jest absurdalne. Nie odzywam się. Może uda się go zignorować. Czuję gorąco – chyba robię się czerwona i chyba łzy napływają mi do oczu, co dodatkowo mnie przeraża. Kłębią mi się w głowie myśli: mnie, kobietę hetero, spotkała właśnie bezpośrednia homofobia. Czyli już wiem, jak to jest. Fuck. Myślę o tym, że jeśli on zaraz zacznie wyzywać mnie od „lesb”, to nie wytrzymam i się rozpłaczę.

A koleś tym nienawistnym głosem: „Nie ma Pani nic ciekawszego do czytania?!” I wtedy biorę się w garść, ledwo żyjąc przybieram niby lodowatą minę, podnoszę głowę znad „Repliki" i mówię: „Może jak znajdę coś ciekawego o gnojkach homofobach, to przeczytam”

Spuszczam głowę z powrotem na „Replikę” a tramwaj… zaczyna się śmiać. Śmiać! Okazuje się, że ci wszyscy ludzie są po mojej stronie! Uśmiecham się do nich. Koleś nic nie mówi, na najbliższym przystanku wysiada. Ja wpatruję się w „Replikę”, ale czytam ciągle to samo zdanie – przeżywam to, co się właśnie stało.

Mam przyjaciół gejów, wiem, jak przytłaczająca może być homofobia, kamuflowanie się itd., ale wiedzieć, a poczuć – to co innego. Poczułam – straszne. To nie była szalona dewotka z różańcem w ręku ani jakiś pijany zakapior. To był zwykły młody koleś. Pozdrawiam, trzymajcie się – Aneta, Warszawa” Aneta, dzięki za te słowa.

72-letnia kobieta w Pekinie chce wreszcie żyć normalnie wyznaje że jest transpłciowa, chce zmienić płeć. Xin Yue przeszła operację zmiany płci w lutym była żonata od 40 lat. "W moim wieku nie mogę już sobie ciągle zaprzeczać kim jestem". (GayStarNews)

- Sąd musi zdawać sobie sprawę, że skazując mnie wyda wyrok nie tylko dla mnie, ale całego narodu polskiego - odgrażał się podczas rozprawy apelacyjnej Piotr Rybak, który w listopadzie 2015 r. spalił we Wrocławiu kukłę Żyda. Z wydaniem orzeczenia sąd postanowił poczekać do 13 kwietnia.

Przebieg rozprawy po raz kolejny zakłócili towarzyszący Rybakowi „narodowcy”. Bo przed salą okazało się, ze nie zaopatrzyli się w wejściówki na rozprawę – wprowadzono je po tym, jak podczas ogłaszania wyroku w listopadzie ub. roku niektórzy z nich lżyli sędziego i trzeba było usunąć ich z sali. Gdy więc policja odmówiła wpuszczenia ich do ośrodka, najpierw doszło do ostrej wymiany zdań, potem odśpiewali hymn Polski, a następnie zaczęli skandowanie, m.in. „Tu jest Polska, a nie Palestyna!”. (...) - Gazeta Wyborcza.

Sejm zajmował absurdalnym projektem uchwały o objawieniach fatimskich. Z jego treści dowiedzieć się można, że "ludziom do szczęścia tak naprawdę potrzebny jest tylko wszechmocny Bóg", a tajemnice fatimskie mają dziś ogromne znaczenie "ze względu na obecną sytuację geopolityczną Polski". Posłowie najwyraźniej zapomnieli, że Polska nie jest państwem wyznaniowym!

Razem domaga się, by w Polsce wreszcie została wprowadzona w życie zasada świeckości państwa. Wszystkie związki religijne powinny być traktowane równo. Właśnie dlatego skończymy z uprzywilejowaną pozycją Kościoła Katolickiego i niedemokratycznym wpływem instytucji religijnych na polskie prawo. Zadbamy o świecki charakter edukacji i zapewnimy zgodność programów nauczania z wiedzą naukową. Katecheza jest zadaniem związków religijnych – powinna być więc finansowana z ich własnych środków, a nie budżetu państwa! Wykreślimy z Kodeksu karnego archaiczny przepis o obrazie uczuć religijnych. W jego miejsce wprowadzimy realną ochronę osób wierzących i niewierzących przed dyskryminacją i przestępstwami nienawiści. Zadbamy o bezstronność instytucji publicznych. Zlikwidujemy klauzulę sumienia – lekarz nie ma prawa odmówić pacjentom leczenia - Partia RAZEM.

Minister kultury "niezwłocznie" połączy Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum Westerplatte. Drzwi do łączenia placówek dał Naczelny Sąd Administracyjny. Dyr. Paweł Machcewicz apeluje, by nie ingerować w wystawę przygotowaną przez pracowników likwidowanego muzeum. (Gazeta.pl) Teraz będą pisać historie według PIS, ten rząd niszczy wszystko przejmuje swoje władzę.

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla bliskich osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 7 kwietnia o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Na spotkanie zapraszamy rodziców, dzieci, partnerki, partnerów i innych członków rodzin osób transpłciowych, którzy chcieliby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o trudnościach i radościach życia codziennego lub po prostu spotkać inne osoby o podobnej historii, jak ich własna.

Tutaj można podzielić się swoimi obawami, opowiedzieć o kłopotach dnia codziennego, związanych z tranzycją, transpłciowością i crossdressingiem osób bliskich, o tym, jak wspieramy ukochane osoby, oraz o wszystkich innych sprawach, które bolą lub cieszą.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy z tematem transpłciowości i crossdressingu swoich najbliższych spotykają się na co dzień. Spotkanie poprowadzi psycholog Agnieszka Rynowiecka.

Stowarzyszenie Tęczówka i Fundacja Trans-Fuzja zapraszają na kolejne spotkanie śląskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w piątek 7 kwietnia o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach przy ul. Morcinka 3 (wejście od tyłu budynku). W razie kłopotów ze znalezieniem siedziby Stowarzyszenia Tęczówka, prosimy o telefon: 608 387 038.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Trener Bob Harper gościł w programie porannym Today rozmawiał dotyczące ostatniego ataku serca, który niemal zabił go. Staną twarzą swoją śmiertelnością. "Ja naprawdę zrozumiał, co jest ważne, co jest naprawdę ważne w życiu ... Dbam o moich przyjaciół. Dbam o moją rodzinę. Dbam o mojego psa. Mam zamiar docenić każdy dzień, że tutaj jeszcze jestem.”

Harper powiedział, że fakt, był na siłowni i byli tam lekarze, kiedy dostał ataku serca, uratowało jego życie. Powiedział, że nie pamięta dnia, w ogóle, tego dnia. „Miałem zatrzymanie krążenie. Moje serce zatrzymało się. Mogło być tragicznie mógł nie żyć".Airbnb uruchomiła kampanię na rzecz równości małżeńskiej w Australii, namawiają wielu Australijczyków nosić czarny pierścionek aż kiedy małżeństwa osób tej samej płci będą legalne ww tym kraju - ale jest pewien haczyk. Pierścień jest niekompletny, symbolizuje lukę w przepisach dotyczących równości, które musi wreszcie być wypełniona po przez legalizację małżeństw osób tej samej płci.

Zeszłym roku firma Airbnb nakazała wszystkim swoim klientom do podpisania zobowiązania antydyskryminacyjnego, po serii homofobicznych i rasistowskich incydentów.7 Sąd Apelacyjny USA orzeczenie przełomowe dał we wtorek, że "Civil Rights Act 1964" ustawa dotyczące praw obywatelski chroni pracowników LGBT przed dyskryminacją w miejscu pracy.

Sprawa wniosła przez z Indiany nauczycielkę Kimberly Hively pozwała Ivy Tech Community College w South Bend nie zatrudnili ją tylko z powodu jest lesbijką. Sprawa może znaleźć się prawdopodobnie do Sądu Najwyższego USA. (Washington Blade)


Do akcji 1procentNaMiłość przyłączają się zaprzyjaźnione organizacje z Poznania, Krakowa i Wrocławia! Serdecznie dziękujemy za wsparcie KKS Krakersy, Grupa Stonewall, Kultura Równości i Queerowy Maj/Marsz Równości w Krakowie! To właśnie dzięki Wam nie zamykamy się w warszawskim światku, działamy szeroko, dowiadujemy się, co warto robić w pierwszej kolejności. Wspólnie docieramy tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne - Miłość Nie Wyklucza.


Australijscy homofoby już atakują firme Airbnb za kampanie o równości małżeństw. Sophie York potępiła działania Airbnb, dla niej to zagraża bezpieczeństwa i zdrowia, wmawia że miejsce pracy ma być brak afiszowania swoi poglądów. Hipokrytka to dlaczego chrześcijańscy fundamentaliści żądają odmawiania innym. Sami mogą afiszować się że są homofobami, a inni kto ma inny pogląd nakazują siedzieć w szafie.


Urząd Miejski w Słupsk jest pierwszym urzędem miejskim w Polsce, który przyjął Kartę Różnorodności.


Stefan Niesiołowski: Rozumiem, że poparcie dla PiS wynika z objawienia Matki Boskiej?


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz