czwartek, 13 kwietnia 2017

News: Marsz równości Łódź, Grupa Stonewall, Islandia, Brytyjski Vogue, Karolina Północna, Beth Ditto, KaDo ...


7. Łódzki marsz równości - 22.04.2017 godz.13:00. Po raz siódmy przejdziemy ulicami, żeby wykrzyczeć nasze prorównościowe postulaty. Bądźcie z nami! Łódzki Marsz Równości idzie dalej!

W tym roku protestujemy pod hasłem "Nie damy pogrzebać naszych wartości! NIE DAMY POGRZEBAĆ RÓWNOŚCI!". Przypomnimy, że status osób nieheteronormatywnych w Polsce jest nadal nierozwiązanym problemem. Nie czujemy się w pełni obywatelkami i obywatelami tego kraju, skoro kolejna już władza nie wysłuchuje naszych potrzeb i postulatów, nie chroni nas przed przemocą i dyskryminacją, nie zapewnia instrumentów do budowania bezpiecznego życia, obraża nas, a najczęściej po prostu udaje, że wcale nie istniejemy lub jesteśmy "tematem zastępczym". Przypomnimy, że stan, w którym w 2017 roku nadal nie mamy praktycznie żadnych praw, podczas gdy nasi bracia i nasze siostry z innych krajów, mogą cieszyć się równością małżeńską i pełną ochroną praw, jest HAŃBĄ Polski.

Nie spodziewałyśmy i nie spodziewaliśmy się w tym roku wiele. Ale rzeczywistość wielokrotnie przerosła nasze skromne oczekiwania. Ze zdumieniem i wkurzeniem patrzyłyśmy i patrzyliśmy na to, jak władza, która gardzi równością, zamachuje się też na inne wartości - ważne również dla nas. Pora wykrzyczeć naszą niezgodę osłabianie demokracji, zamach na społeczeństwo obywatelskie i organizacje pozarządowe, dewastowanie przyrody, próby podważenia zasad praworządności i niezależności wymiaru sprawiedliwości, czy na skrajną ideologizację systemu edukacji i chaos związany z nieodpowiedzialną reformą szkolnictwa.

Będziemy maszerować, krzyczeć i pokazywać winnych i winne palcem. Nie odbierzecie nam głosu! Nie damy pogrzebać naszych wartości! NIE DAMY POGRZEBAĆ RÓWNOŚCI!

Bądź z nami i krzycz z nami, jeśli - tak jak my - nie zgadzasz się z tym, co dzieje się obecnie w Polsce. Łódzki Marsz Równości NIE JEST paradą - pozostaje radykalną demonstracją sprzeciwu wobec polityki władz. Nie chodzi nam tylko o to, by przy dźwiękach muzyki przejść przez miasto z tęczowymi flagami, "pokazać się". Chcemy wysłać czytelny komunikat do rządzących, że działają wbrew woli obywatelek i obywateli. Niezależnie od tego, dołożymy wysiłków, aby każda osoba uczestnicząca - niezależnie od płci, tożsamości, orientacji, wyglądu, wieku czy sprawności - mogła poczuć się bezpiecznie i "wśród swoich".

Nie popieram związków męsko-męskich - tłumaczy instruktor krav magi, który odmówił dawania nauki gejom z Poznania

– Uczę języka duńskiego i nie przepadam za Kościołem katolickim, ale nigdy nie przeszło mi przez głowę, żeby odmówić lekcji wierzącemu katolikowi – złości się Karolina Niedźwiecka (na zdjęciu) .

Ogolona na łyso, przyciąga wzrok tatuażami i kolczykami. Pracuje w sklepie, działa w poznańskiej Grupie Stonewall skupiającej osoby LGBT, czyli gejów, lesbijki, transseksualnych itd. (...) - Gazeta Wyborcza.

"Pomysł nieodpłatnych pierwszych trzech dni zwolnienia chorobowego to typowy przykład biedaprzedsiębiorczości – tego, by wycisnąć pracownika jak cytrynę. Nieważne, że przemęczony, że chory – byle przyszedł do pracy. To, czego naprawdę potrzebujemy, to tego, by pracowników odciążyć – tego, by nie bali się pójść na chorobowe, nie byli przemęczeni i nie wypadali z rynku pracy z powodów zdrowotnych" – Maciej Konieczny z Razem nie pozostawia suchej nitki na pomyśle Jeremiego Mordasewicza z Konfederacja Lewiatan zmierzającym do pozbawienia pracowników płacy za pierwsze dni zwolnienia chorobowego - Partia Razem.

Trzynastolatkowie Sölvi Reyr Magnússon i Tristan Marri Elmarsson wybrali się wczoraj na basen Laugardalslaug w Reykjaviku i żaden z nich nie przypuszczał jak zakończy się ten wspólny dzień. Po kąpieli chłopcy czekali na mamę Tristana, która niestety się spóźniła i wtedy jeden z nich zauważył prezydenta Islandii – Guðni Th. Jóhannessona. Długo nie czekając chłopiec podbiegł do niego i zapytał, czy ten mógłby ich zawieźć do domu. Prezydent bez żadnego problemu zgodził się podwieźć dzieciaki. (Iceland News)

Jeśli ktoś z was ma problem ze znalezieniem noclegu, dajcie znać! Znajdziemy dla was kawałek materaca - piszą na portalach społecznościowych kibice Borussii Dortmund do fanów AS Monaco. Obie drużyny miały we wtorek rozegrać ćwierćfinał piłkarskiej Ligi Mistrzów. (Gazeta Wyborcza)

Barack Obama przyjedzie w maju do Niemiec na Dni Kościoła Ewangelickiego. Były prezydent USA i kanclerz Angela Merkel wezmą udział w Berlinie w dyskusji o formach demokratycznego zaangażowania w świecie - poinformowali organizatorzy spotkań. (TVN24)

Brytyjski Vogue wyznaczył pierwszy raz w życiu redaktorem mężczyznę i homoseksualnego Edward Enninful, pracował w branży mody, kiedy był nastolatkiem, w wieku 16 lat, był jako model, rozpoczął karierę w modzie. Zatrudniony na stanowisku dyrektora mody magazynu i-D w wieku 19 lat, a 2011 roku kierował działem w W Magazine. Królowa Elżbieta II w ubiegłym roku przyznała jemu Order Imperium Brytyjskiego za jego wkład w rozwój branży mody. Enninful, urodził się w Ghanie, przeniósł się do Londynu w młodym wieku.

Alexandra Schulman, obecna jeszcze redaktorka Vogue brytyjskiego ogłosiła w styczniu ona ustąpi ze swojego stanowiska po 25 latach. (GayStarNews)

Grupa Stonewall: Reagując na najświeższe wydarzenia i kolejne starcie rządowych limuzyn mamy dla osób z PIS specjalny komunikat! Wideo

Brazylijski bloger katolicki nakazano zapłacić 6,000 dolarów grzywny za mowę nienawiści wobec osób homoseksualny. Roberto Flavio Calvacanti opublikował artykuł który obrażał osób LGBT miedzy innymi podsycał nienawiść do osób transpłciowy. Wmawiał że osoby LGBT to pedofile. Dodam Brazylia ma wielki odsetek morderstw osób LGBT, jest krajem chrześcijański. (JoeMyGod)

Według najnowszego projektu PiS minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro będzie mógł obsadzić zaufanymi osobami stanowiska wszystkich prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych - Gazeta Wyborcza.

Dodam to szkodzi też LGBT sądy będą po stronie homofobów jak np minister sprawiedliwości internował sprawie drukarza, po reformie będziemy karalni to my, a nie homofoby. Albo sprawa SPR kontra Paul Cameron. Polsce kończy się demokracja, władza jednego człowieka, prowadzi do dyktatury Rosja, Korea Północna, Białoruś.

Trójka republikański lokalny polityków złożyli ustawę, która ma na celu zakaz małżeństw homoseksualnych w Karolinie Północnej. Wmawiają że Sąd Najwyższy USA złamał prawo Boskie, że zatwierdził równość małżeństw i uchylił poprawkę stanową do zakazu małżeństw homoseksualny.

Jeżeli zostanie przyjęta, ustawa stałoby że federalna decyzja Sądu Najwyższego USA w sprawie małżeństw homoseksualny w Karolinie Północnej, będą nie ważne i uchyla które są obecne.

Sarah Gillooly, z American Civil Liberties Union „Ta ustawa jest absurdalna sprzeczne z konstytucją i kolejny dowód na to, niektórzy politycy w Karolinie Północnej zdeterminowani są do dyskryminowania osób LGBT i ich rodzin” Gillooly w oświadczeniu napisała. Dodała „Karolina Północna politycy lokalni nie mogą przeciwstawiać się Sądu Najwyższemu USA na podstawie ich osobistych poglądów”.

Ale marszałek Izby reprezentantów Karoliny Północnej, wyrzucił ustawę ma "wątpliwości konstytucyjne".  (Out Magazine/WRAL)

Ale w Teksasie projekt ustawy została wstępnie zatwierdzona, która pozwoliłaby sędziom i urzędnikom, odmówić wydania licencji małżeństw osób tej samej płci. Wszystko pod przykrywką "wolności religijnej", ale tylko czy katolik odmówi wydania prostactwom licencję małżeńską to jest ok? Nie zmienią pracę urzędnik ma być neutralny, cóż wcześniej podobne pseudo ustawy dotyczące osób Afroamerykanom. Też nie pozwalano brać im ślub, a małżeństwa kolorowe karano więzieniem.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Klip muzyczny Beth Ditto - Fire


Dobra Wiadomość: Ostatnie godziny przed Paschą


Malowane jaja z KaDo


Nauczyciel matematyki, który stał się modelem Pietro Boselli niedawno był na wakacjach na malutkiej wyspie na Filipinach, pokazał jak ćwiczy z swoim partnerem ;)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz