wtorek, 25 kwietnia 2017

News: Równość małżeństw, Neil Milan, Rosja, Czeczenia, Jakub i Dawid, Google, Lana Wachowski, Caitlyn Jenner ...


Miłość Nie Wyklucza: Kilka uwag o podstawowych błędach badawczych. W ostatnich dniach mogliście i mogłyście się natknąć na wyniki sondażu, jakoby Polki i Polacy sprzeciwiali się wprowadzeniu równości małżeńskiej. Twierdzi tak Fundacja Mamy i Taty, która przeprowadziła na ten temat badania - choć wszystko wskazuje raczej na to, że „przeprowadzenie badań" sprowadziło się do dodania dwóch pytań do kwestionariusza ankiety realizowanej przez Ipsos Polska i prostej analizy wyników. Niestety, sposób, w jaki owe pytania zostały sformułowane, pozostawia wiele do życzenia.

Po pierwsze, poproszono ankietowanych, by powiedzieli, czy zgadzają się „z definicją małżeństwa zawartą w polskiej Konstytucji (artykuł 18) uznającą małżeństwo za związek kobiety i mężczyzny".

Wśród ekspertów wcale nie ma jasności, czy faktycznie można tu mówić o definicji małżeństwa (świetnie tłumaczy to prof. Ewa Łętowska w filmie Artykuł Osiemnasty).

Przede wszystkim jednak pytanie sformułowane w taki sposób jest niezwykle sugerujące. Powołuje się na moc i autorytet Konstytucji, najważniejszego dokumentu w państwie, co może w poważny sposób wypaczać wynik.

Po drugie pytano, czy „Pana(i) zdaniem osoby tej samej płci (dwie kobiety albo dwaj mężczyźni) pozostające ze sobą w związku, powinny mieć prawo do zawierania małżeństw, które łączy się z prawem do adopcji dzieci". Większość ankietowanych udzieliła przeczącej lub zdecydowanie przeczącej odpowiedzi.

Fundacja Mamy i Taty interpretuje to jednoznacznie: „Większość badanych Polaków jest przeciwna przyznaniu osobom żyjącym w związkach jednopłciowych prawa do zawierania małżeństw".

To pytanie absolutnie nie usprawiedliwia takich wniosków! Można jedynie stwierdzić, że większość ankietowanych jest przeciwna adopcji dzieci przez pary jednopłciowe (co jako Miłość nie wyklucza uważamy za bardzo smutny wynik, więc niestrudzenie pracujemy nad zmianą postaw naszych rodaczek i rodaków). Natomiast na podstawie tak postawionego pytania nie można nic powiedzieć o stosunku badanych osób do małżeństw par tej samej płci.

Fundacja w krótkiej prezentacji wyników podkreśla, że badania powstały dzięki wsparciu prywatnych darczyńców. Oczywiście nie ośmielamy się nikomu mówić, jak wydawać pieniądze wpłacane przez sympatyków i sympatyczki, ale chyba jednak tym ostatnim należy się im nieco bardziej rzetelny produkt. Twórców badania odsyłamy do podstaw - książki „Ogród metodologii socjologicznej” autorstwa prof. Antoniego Sułka.

Jednocześnie przypominamy, że w najbliższym roku planujemy przeprowadzenie kolejnego, rzetelnego badania na temat postaw wobec równości małżeńskiej w Polsce. Żeby to zrobić potrzebujemy Twojego wsparcia: mnw.org.pl/wspieraj. Z wynikami naszych badań przeprowadzonych w 2015 roku zapoznasz się tutaj.

Dawna gwiazda zespołu Clean Bandit Neil Milan został zaatakowany w pociągu do Bristolu 23 kwietnia, został zaatakowany przez kibica piłkarskie wyzywany i fizycznie atakowany z powodu jego orientacji. (Attitude)

Rosja to kraj gdzie wielu chrześcijański organizacji typu obrońcy rodziny przykład za wspaniały po tam nienawidzą osób LGBT. Ale homofobia to nie wszystko jeszcze przemoc wobec kobiet do norma.

Gwałty i przemoc wobec kobiet obwinia się kobietę do jej wina że jest bita, gwałcona, a nie osobę która zgwałciła jak doświadczyła Diana Szurygina która nawet media czy sławne osoby atakowali ją po to jej wina zgwałcono ją, bronili gwałciciela. (Krytyka Polityczna)

Denis Davydov, z Magnitogorsk, Rosji, przybył do Stanów Zjednoczonych z Moskwy we wrześniu 2014 roku na podstawie wizy turystycznej sześć miesięcy. Mieszka i pracuje w San Jose w Kalifornii, gdy kończy jemu proces uzyskiwania azylu politycznego w USA, gdy poleciał na Wyspy Dziewicze Amerykańskie w dniu 6 marca 2017 roku, na tygodniowe wakacje, został zatrzymany przez służby w Miami na Florydzie, po powrocie w dniu 13 marca.

Denis został zatrzymany przez ponad miesiąc spędził swoje urodziny 30 w centrum emigracyjnym aresztu. Denis jest gejem i zarażony HIV, członek grupy LGBT rosyjskiej w USA. Według RUSA LGBT „Denis spełnił wszystkich wytyczne i złożył o azyl w terminie jednego roku. On czekał na rozmowie o azyl, miał ważne pozwolenie na pracę, nie miał kryminalną przeszłość.

On jest ofiarą polityki Trumpa dotyczące emigracji, dodatkowo urząd emigracji ograniczył jemu leki i też przez przetrzymywanie w zły warunkach zachorował na grzybicze. Dodatkowo był ofiarą homofobiczny ataków.(Art Understanding Magazine)

Świat obiegła wieść o obozach koncentracyjnych dla gejów w Czeczeni. U jednych wywołało to oburzenie, dla drugich stało się powodem do głupkowatych żartów: “śmieszniejszy od martwego geja, może być tylko martwy żyd”. Ponoć są to pierwsze obozy dla gejów od czasów Hitlera. Ponoć za wszystko odpowiada czeczeńskie zacofanie, wschodnie barbarzyństwo i oczywiście islam. Ponoć kogoś to interesuje…

Tak, możemy powiedzieć, że to co spotyka gejów w Czeczeni to ten wschodni, barbarzyński urok, typowy dla rosyjskich szerokości geograficznych. Przecież w Europie nic podobnego nie ma prawa się wydarzyć. Jednak kiedy przyjrzymy się sprawie nieco bliżej, może się okazać, że Czeczenia jest bardziej europejska niż nam się wydaje.

W Czeczeni oficjalnie gejów nie ma. Geje to w ogóle nowy wynalazek, na wpół legendarny, ale zawsze tak samo obleśny. W Polsce też trwa licytacja. Ilu ich jest? Swego czasu poseł Niesiołowski, dziś obrońca demokracji, powiedział, że wolałby żeby ich w ogóle nie było. Innym razem ucieleśnienie demokracji i wolności – Lech Wałęsa – stwierdził, że powinni siedzieć za murem, a już na pewno nie w Sejmie. Do tego można dorzucić szereg wypowiedzi pana Terlikowskiego, kilku księży i świętszych od papieża polityków, którzy usilnie próbują przekonać świat, że gejów może być maksymalnie z 1% – tak mało, że naprawdę nie warto się nimi przejmować.

A może przyrównuje rzeczy nieporównywalne? W takim razie sięgnijmy do historii. Otóż homoseksualiści byli jedyną grupą, której nie objęło wyzwolenie z obozów koncentracyjnych. Jedyną grupą, której nie zostało nigdy przyznane odszkodowanie za lata cierpienia w obozach. Armia Czerwona, ani żadna inna armia, nie podarowała im wolności. Brzydzili się nimi tak samo jak hitlerowcy. Dlatego nosiciele różowego trójkąta zostali skierowani do więzień na kolejne lata. Chroniący zdrową rodzinę paragraf 175, z którego byli osadzani homoseksualiści został złagodzony w 1969 roku. Z kodeksu karnego Niemiec zniknął jednak dopiero w 1990 roku. Piekło dla homoseksualistów nie skończyło się wcale w 1945 roku.

Europa żyć z gejami nauczyła się późno. Nadal się uczy. Nawet bycie zasłużonym synem narodu nie zmywało z człowieka sodomskiego piętna. Wystarczy chociażby przypomnieć postać Alana Turinga. Pojęcie tolerancji wchodziło do słownika wartości europejski bardzo powoli, po trupach. A to tylko Europa. Mordowanie gejów w krajach trzeciego świata… a kogo to w ogóle obchodzi? Leczenie z homoseksualizmu w USA w latach sześćdziesiątych przy użyciu elektrowstrząsów – kto by o tym chciał dzisiaj pamiętać? Ostatnie obozy koncentracyjne w Europie funkcjonowały natomiast w latach 90-tych XX w. podczas wojny w Bośni i Hercegowinie oraz w tej samej Czeczenii, gdzie Rosjanie stworzyli “filtracyjne”. No ale to były obozy dla ludzi, nie dla gejów. (...)

To tylko przez dziejowe niedopatrzenie Muhammad V al-Hasan wolał spędzać czas ze swoim chłopięcym haremem niż na wojnie, a Ibrahim Pasza pożądliwie spoglądał na sułtana Sulejmana. Dziś w niektórych krajach muzułmańskich gejów wtrąca się do więzienia, albo po prostu zabija. Która twarz islamu jest prawdziwsza? A może to nie jest kwestia religii, tylko zwykłej, ludzkiej przyzwoitości. (...) - eastbook.eu

Rosyjscy śledczy po raz pierwszy wszczęli postępowanie sprawdzające w sprawie masowych zatrzymań, tortur i zabójstw w Czeczenii - pisze "Nowaja Gazieta", która przekazała Komitetowi Śledczemu dane 26 prześladowanych w związku z podejrzeniem o homoseksualizm. Dziennikarze poinformowali również o sześciu tajnych więzieniach, gdzie bezprawnie przetrzymywane są setki osób - Gazeta Wyborcza.​Pinksixty News wiadomości LGBT


Jakub i Dawid - Jak wziąć ślub za granicą? - cz.3Jakub Król i jego chłopak MaxaW najnowszej reklamie Google Home pojawia się para gejów Ross i Alex.Reżyserka Lana Wachowski, jedna z najbardziej znanych transpłciowych kobiet w Hollywood, przemawiała na zbiórce pieniędzy dla LGBT Center w Nowym Jorku.


Caitlyn Jenner dla ABC News o swojej nowej książce, o tym jak się jej żyje dziś jako kobieta, o rodzinie


Belgia protest przeciw homofobii w Czeczenii


„Teraz ja!” – Gościem Tomasza Sekielskiego była Karolina Piasecka, żona byłego radnego PiS w Bydgoszczy, ofiara przemocy domowej, nad którą przez lata psychicznie i fizycznie miał znęcać się mąż. Kobieta ujawniła w sieci drastyczne nagrania tego, w jaki sposób zwracał się do niej Piasecki. – Tak jak potrafił elokwentnie wypowiadać się na forum, tak w domu był zupełnie innym człowiekiem, szczególnie w nocy. Nie potrafiłam sobie tego wytłumaczyć i nie mogłam się z tym pogodzić – wyjaśniała powód ujawnienia nagrań.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz