środa, 19 kwietnia 2017

News: KPH, Prasa LGBT, Teksas, Ricky Martin, Kościół Anglii, Prince, Przytulanie, Republikanie ...


​Szkocki kościół Anglikański, może wkrótce zezwoli na małżeństwa parom jednopłciowym w Kościele. Dokument też stwierdza że  przeprosić za dotychczasową dyskryminację w Kościele. (PinkNews)

Jakie prawa pacjenta przysługują osobom LGBTI w Polsce? Czy lekarz może zabronić kontaktu z osobą bliską podczas hospitalizacji? Kim jest dla pacjenta LGBTI osoba bliska? Kogo można upoważnić do podejmowania decyzji o leczeniu, a kto może uzyskać informacje o naszym stanie zdrowia od personelu medycznego? Dowiedz się tego i wielu innych rzeczy z broszury “Prawa pacjenta LGBTI”.

Pobierz swoją kopię broszury i bądź bardziej świadomym pacjentem/pacjentką. Dowiedz się jak prawa Ci przysługują jako osobie LGBTI i gdzie złożyć skargę w przypadku ich złamania. Każda skarga, nawet anonimowa, to kolejny ważny głos w sprawie i argument do podjęcia działań mających na celu zwiększenie ochrony pacjentów i pacjentek LGBTI. TUTAJ

Blisko 40% osób LGB, jak wynika z badań m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich, spotyka się z dyskryminacją w kontakcie z personelem medycznym. Są to najczęściej drwiny, śmiech i szyderstwa. Prawie 20% dotknęły wyzwiska, często wielokrotne. Według badań przeprowadzonych przez Fundację Trans-fuzja około 25% osób transpłciowych doświadczyło nierównego traktowania zarówno w podstawowej opiece zdrowotnej jak i w opiece dotyczącej korekty płci.

Obawiając się gorszego traktowania wiele osób LGBTI unika wizyt lekarskich, co bezpośrednio wpływa na stan ich zdrowia. Jednak można temu zaradzić? Pierwszym krokiem jest bycie świadomym swoich praw oraz możliwości ich obrony. Broszura „Poznaj swoje prawa” pozwoli Ci dowiedzieć się więcej na temat praw pacjenta.

Twoje życie osobiste oraz związek mogą wpływać również na Twoje zdrowie, więc lekarz powinien być świadomy twojej sytuacji. Wszyscy powinniśmy się czuć bezpiecznie w kontakcie z opieką zdrowotną. Aby tak się stało nasze prawa pacjenta powinny być przestrzegane. Zachęć do przeczytania broszury oraz zgłaszania przypadków dyskryminacji swoich znajomych i bliskich. Pamiętaj, że w każdej sprawie Kampania Przeciw Homofobii służy pomocą.

Nowym p.o. rzecznika prasowego w Muzeum II Wojny Światowej został Tomasz Rakowski, gdański informatyk i przedsiębiorca. Jak dotąd kwestiami historycznymi zajmował się m.in. w swej publicystyce - Tomasz Rakowski określa się bowiem mianem „homosceptyka" (Jak tłumaczył Gazecie Wyborczej: „Odnoszę się sceptycznie do sposobu życia, który promują środowiska osób homoseksualnych, ale nie uważam się za homofoba") i zdarzało mu się przestrzegać przed „niezwykle niebezpiecznym fałszowaniem przeszłości" w dziełach popkultury:

„Miałem okazję podziwiać najnowsze przygody Sherlocka Holmesa [mowa o filmie „Sherlock Holmes: Gra cieni"]. [...] Scena, w której Holmes na szczycie pokojowym w szwajcarskim zamku podchodzi do swojego książkowego druha i prosi go do tańca, by po chwili sunąć razem z nim po parkiecie w rytm walca nie jest ani elementem humorystycznym, ani wymogiem fabuły. [...] Widzowie [...] podświadomie są oswajani z akceptowaniem homoseksualizmu, który, jak się okazuje był powszechny w przeszłości albo dotyczy bohaterów ich ulubionych książek z młodości i dzieciństwa (tylko czekać na nową wersję Kubusia i Prosiaczka). [...] Tak samo jak zniewieściały i umalowany Johny Depp w „Piratach z Karaibów", niszczący odwieczny archetyp typowo męskiego pirata. Szał propagandy homoseksualnej dotyczy nie tylko produkcji amerykańskich, coraz częściej pojawia się również w polskich serialach. Taka widać moda. Moda na geja".

Pozostaje mieć nadzieję, że p.o. rzecznika prasowego przemyśli swój „homosceptycyzm". Chociażby dlatego, że osoby LGBT+ doświadczały podczas II wojny światowej szczególnie okrutnych prześladowań (polecamy np. książkę „Mężczyźni z różowym trójkątem"), a przede wszystkim bohatersko walczyły i stawiały opór, w mundurach i po cywilnemu, od września 1939 roku aż po kapitulację Japonii. Odkrycie, opowiedzenie i utrwalenie ich historii mogłoby stanowić fantastyczne zadanie gdańskiego muzeum. (Miłość Nie Wyklucza)

Prasa LGBT do przeczytania: Lavender Magazine, QX MagazineBaltimore OUTloud, The GA Voice, Wire Magazine, David Atlanta, CityXtra Magazine, Boyz Magazine, dla dorosły QX Men.

Trump zatrudnia samą śmietankę homofobów, którzy jedną zadanie upokarzać i dyskryminować osób LGBT. Scott Garrett były kongresmen został zatrudniony przez Trumpa, następny homofob w rządzie amerykańskim. (PinkNews)

"Liberalizm jest zły, Unia jest zła, gender jest straszny, w Smoleńsku był zamach, trzeba się bronić"."Polski Kościół katolicki chyba wybrał drogę Prawa i Sprawiedliwości. Co tam większość Polaków, najważniejszy jest twardy elektorat,. o niego musimy dbać, jego musimy utwardzać" - ocenia redaktor naczelny 'Newsweeka". (Tok FM)

Jak zawsze gdzie ustawy antyLGBT uchwala też uderza w osoby hetero.  W Teksasie, uchwala prawo które pozwala urzędnikom odmawiać licencję na małżeństwo, pod przykrywką religijny. Głośno żeby mogli odmawiać parom jednopłciowym, ale też uderzy w hetero.

Miedzy innymi kobieta która rozwiodła się i chce znów wziąć ślub z innym mężczyzną to może mieć problem, urzędnik będzie blokować małżeństwo po nie uznaje rozwodników z powodu religijny. Nawet z powodu rasistowski może para mieszana rasowo nie dostać prawo do małżeństwa. (LGBT Nation)

On został wyproszony z gabinetu przez dermatologa, który „zboczeńców nie leczy”. Ona dowiedziała się od ginekologa, że „najlepszym lekiem na jej dolegliwość będzie stosunek z prawdziwym mężczyzną”. Okazuje się, że dyskryminacja pacjentów LGBT to problem powszechny, a ci często nie reagują, bo zwyczajnie nie znają swoich praw. (...) - Newsweek.

Ricky Martin wywiadzie dla CBS Sunday Morning. Martin, który jest dziś szczęśliwy zaręczony z syryjskim artystą Jwan Szwarca, ma dwójkę synów mówił o tym dlaczego swojej kariery był w szafie. Walczył kim jest, bał się odrzucenia.

Wiele osób wcześniej mówili mu że jego uczucia są złe, otoczenie wmawiali jemu że jest nie porządku być homoseksualistą, w domu, szkole czy w kościele. Zmienił zdanie o tym jak został rodzicem. Też mówił o tym jak poznał obecnego partnera, wiele miesięcy rozmawiał z nim o sztuce, spotkali się miłość od pierwszego wejrzenia.Emerytowany ksiądz kościoła Anglii został okrzyknięty "Judaszem" przez lokalny parafianin, po tym jak ogłosił, że planuje ślub z mężczyzną. Zgodnie z obowiązującym zasadami Kościoła Anglii, duchowni mają zakaz błogosławić małżeństwa osób tej samej płci lub je zawierać sami.

Ale 78-letni ksiądz Philip Clements, emerytowany były proboszcz w Eastry, Kent, planuje ślub z swoim partnerem 24 letnim Florin Marin tym miesiącu pomimo zasad kościelny. Ksiądz gej ujawnił wcześniej, że planuje rozpocząć nowe życie przy mężu który pochodzi z Rumunii. (PinkNews)


​Pinksixty News wiadomości LGBT


W Anglii mieście Norwich protest przeciwko homofobii w Czeczenii, uczestniczyli brytyjska partia zielony


Akcja Żonkile - 74. rocznica powstania w getcie warszawskim


Policjanci badający śmierć gwiazdy pop Prince'a znaleźli w jego domu poukrywane w różnych miejscach w jego rezydencji liczne opakowania silnych leków przeciwbólowych, na które muzyk nie miał recept. Nie udało się ustalić, kto dostarczył mu opakowanie fentanylu, który spowodował jego śmierć - wynika z dokumentów sądowych ujawnionych w poniedziałek. (TVN24)


Gilotyna z Elizą Michalik i Marcin Teller


W święcie gdzie coraz więcej samotności, biega się nie ma czasu na związki, płaci się za usługi przytulenia. Profesjonalny przytulać Christopher Ammon, rok temu odszedł od Kościoła mormonów i występował w programie MTV „The Real World”, Ammon powiedział The Huffington Post. „Straciłem moją rodzinę, moje społeczności ... wszystko. To było katastrofalne.” Dziś za pieniądze przytula inny, mówi pomaga innym w samotności.Emma Morano była najstarszym żyjącym człowiekiem na świecie. W chwili śmierci miała 117 lat i 137 dni. Odkąd się urodziła, Włochami rządziło trzech królów i 12 prezydentów, a w Watykanie panowało 11 papieży. (Gazeta.pl)


Czemu PiS-owi tak bardzo zależy na KRS? Oto odpowiedź, po prostu PIS chce przejąć też Sąd Najwyższy żeby mogli robić wszystko jeszcze więcej, łamać prawa jak chcą. Kto straci polacy sądy będą partyjne, miedzy innymi LGBT homofobów będą unieważniać procesy, a karać LGBT miedzy innymi za zawieranie małżeństwa zagranicą.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz