sobota, 22 kwietnia 2017

Badanie, czy manipulacja? - Homofobiczna fundacja pyta Polaków o małżeństwa


86,5 proc. Polaków i Polek zgadza się z tym, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, 71 proc. uważa, że pary jednopłciowe nie powinny móc zawierać małżeństw i adoptować dzieci. Homofobiczna Fundacja Mamy i Taty zapytała Polaków co sądzą na ten temat - donosi PAP. Warto zwrócić uwagę na to, o co i jak zapytała: przede wszystkim o adopcję. Sondaż przeprowadził Ipsos na ogólnopolskiej próbie 1011 osób.

Z sondażu dowiadujemy się, jak poparcie to przekłada się na sympatie polityczne: w grupie zgadzającej się z wyżej wymienionym pytaniem znalazło się 100 proc. wyborców PSL, 95,2 proc. PiS, 88,7 proc. Kukiz'15, 87,9 proc. Nowoczesnej i 80,6 proc. PO.

Ipsos zapytał też o małżeństwa i adopcję dla par jednopłciowych. PAP donosi, że na pytanie "czy osoby tej samej płci pozostające ze sobą w związku, powinny mieć prawo do zawierania małżeństw, które łączy się z prawem do adopcji dzieci", 71 proc. odpowiedziało "zdecydowanie nie" lub "raczej nie", a 19,9 proc. "raczej tak" i "zdecydowanie tak". Jak brak poparcia w tym przypadku rozkłada się na sympatie polityczne? Przeciwko jest 86,2 proc. wyborców PiS, 77,9 proc. PSL, 70,7 proc. Kukiz'15, 60,2 proc. Nowoczesnej i 54,6 proc. PO.

Nie od dziś wiadomo, że w przypadku badań jak wyżej - ważnym jest o co i jak się pyta. Tu widać, że Fundacja Mamy i Taty pyta tak naprawdę o adopcję, a nie małżeństwa. Już kilka lat temu z badań wychodziło, że Polacy nie są przeciwko, by parom jednopłciowym przyznać pewne prawa. Wyniki wyglądają też zupełnie inaczej, gdy pojawiają się np. związki partnerskie. Co chciała osiągnąć Fundacja Mamy i Taty? Przede wszystkim postraszyć Polaków adopcją. Przypomnijmy, że w polskich tęczowych rodzinach już i tak wychowuje się kilkadziesiąt tysięcy dzieci - Queer.pl

Fragment dokumentu propozycja 8, miedzy komentarz homofoba który zmienił zdanie kiedy poznał osób LGBT, tak samo większość Polaków nie zna. Jak mówi jedna osoba że osoby przeciwnicy małżeństw homoseksualny są po prostu "zarażeni" wrogością do osób homoseksualny.

Większość badań wykazuje jasno rodziny tęczowe są normalne, nie żadnych wskazań żeby zakazać, nie ci wszyscy obrońcy rodziny zobaczą na siebie rozwodnicy, przemoc wobec kobiet, bicie i zabijanie dzieci. Prawie codziennie słuchać o rodzinach "tradycyjny" jakie są kochające mąż bije żonę, mamusia znęca się nad dzieckiem.