niedziela, 30 kwietnia 2017

Historia krzyża z Gay Street w Nowym Jorku plus kościół United Methodist Church


Na Gay Street w Nowym Jorku, w dzielnicy Greenwich Village, niedaleko słynnego baru Stonewall, pojawił się w Wielki Piątek, przykuty do jednej z furtek... wielki drewniany krzyż. W kolejne dni krzyż zmieniał miejsce, ale zawsze był przykuty gdzieś na Gay Street. Właściciela krzyża nikt nie widział.

Jeden z mieszkańców ulicy, Micah Latter. mówi: "Też jestem chrześcijaninem, opowiadam się za miłością, pokojem i nadzieją - ale jakoś sądzę, że właściciel krzyża chciał nam przekazać wartości inne niż te, które dzielimy na Gay Street..."

Lokalna społeczność wzięła się na sposób: pomalowali krzyż na tęczowo. "Teraz to jest krzyż miłości" - mówią. Dokupili też swoją kłódkę, więc właściciel krzyża bez nich nie może go ruszyć. "Krzyż miłości należy teraz do ulicy" - mówią mieszkańcy, których widać na zdjęciu z krzyżem. (Replika)

Lois McCullen Parr duchowna o tym jak bycie biseksualna, jak jej pomogło być dobrą duchownąEmerytowany biskup Melvin Talbert wsparcie dla biskup Karen Oliweto pierwsza lesbijka biskup w kościele United Methodist Church, jest darem dla całego Kościoła.Wywiady z trzema delegatami Konferencji Kościoła United Methodist, mówią dlaczego głosowali za biskupkę Karen Oliveto, pierwszego biskupa lesbijkę w United Methodist Church.Erica West mówi jaką jest ważną rolę osób LGBT w kościele United Methodist Church jak dyskryminacja osób LGBT jest szkodliwa dla wszystkich.David Meredith wsparcie dla społeczności LGBT w kościele United Methodist ChurchWiele osób zgromadziło się przed rozprawą przeciwko biskupkę Karen Oliveto, którą chcą usunąć za to jest lesbijką, bronią ją przed przed radą kościoła.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz