niedziela, 16 kwietnia 2017

Słowo Boże na Niedziele Wielkanocną. Rodzice! Zaproście swoje dziecko na Święta z swoją partnerką/partnerem


Niektóre rodziny w Polsce obchodzą w ten weekend Wielkanoc, ale niektóre spośród nich niestety nie w komplecie... Dlatego, w ślad za mamami z Akademii Zaangażowanego Rodzica, przekonujemy: Rodzice! Zaproście swoje dziecko na Święta niezależnie od tego kim jest i z kim jest! Zaproście oboje! Zespół KPH życzy rodzinnego weekendu!

W dniu świąt Wielkiejnocy, życzę wszystkim spokojny, rodziny, miły świąt. Więcej odwagi, miłości, nadziei, szczęścia. Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery.

Jak raport mówi że wiele par jednopłciowy nie zaprasza się na święta. Pełen raport "Rodziny z wyboru w Polsce z roku 2014, TUTAJ.

"Z tymi świętami nie zawsze było różowo. W zeszłym roku dziadek Kasi nie chciał się zgodzić na obecność Doroty podczas świąt – zagroził, że sam nie przyjdzie. Nie chciał zaakceptować jej homoseksualizmu, nie chciał o tym słyszeć.

Dorota: – Ostatecznie dziadek się zgodził. Spędziliśmy też wspólnie Wielkanoc. Pamiętam, że siedziałam z Kasią i jej mamą, gdy nagle zadzwonił dzwonek do drzwi. Dziadek. Byłam przerażona. Byłam pewna, że mnie zamorduje, a przynajmniej wyrzuci za drzwi. Kasia: – Dziadek nadal to wypiera. A ja po prostu o tym otwarcie mówię, jak o normalnej sprawie. Przestałam się czaić." (Newsweek)

Pamiętajmy że dla wielu święta Wielkiejnocy zmartwychwstania Chrystusa, samotny, opuszczony przez rodziny nie są szczęśliwe. Miedzy innymi nasi bracia i siostry LGBT.

Młodzi LGBT i którzy wychodzą z szafy mimo są poniżani, bici są wielcy bohaterowie którzy są najbardziej grupą prześladowaną, odrzucone przez własne rodziny, społeczeństwo.

Odrzucenie dziecka LGBT przez własną rodzinę. Jak ktoś jest chrześcijaninem i mówi o Bogu może odrzucać własne dziecko. Odrzucanie nas wyrzucanie z nas na margines społeczeństwo to tak jak odrzucają Chrystusa. Jezus mówił wielu będą mówić że pochodzą od niego, ale poznacie ich po czynach, naprawdę kim są fałszywi prorocy. Dotyczy tych którzy nas odrzucają, w imię Boga są fałszywymi prorokami.

Według Mt 24,10-13;24: Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. [...] Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.

Dziś, gdy Jezus zwyciężył śmierć, prosimy Go o miłość, mądrość, odwagę i siłę aby pójść Jego drogą. Do każdego człowieka, ponad podziałami.

Maria Magdalena, Piotr i Jan przy grobie 1 A pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. 2 Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».

3 Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. 4 Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. 5 A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. 6 Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna 7 oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu.

8 Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. 9 Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, [które mówi], że On ma powstać z martwych.
J 20, 1 – 9;


Rozważanie wielkopiątkowe Przemka Starosty wygłoszone w czasie Liturgii Męki Pańskiej we wspólnocie reformowanych katolików w Poznaniu.Katedra HopeHomilia Ojca Świętego Franciszka wygłoszona w Wigilię PaschalnąKoniec - Wielki Tydzień - A Jezus rzekł: Ojcze, odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią. (Łk 23,34a)Kościół św Stanisława Kostki w St. LouisBrak komentarzy:

Prześlij komentarz