sobota, 22 kwietnia 2017

News: Vicky Beeching, Czeczenia, Merseyside, Polscy królowie, Olga Kalicka, Barry Manilow, Uber, Gay USA, Hillary Clinton ...


Trans Fuzja przypomina 1% można przekazać jeśli jeszcze nie jesteście rozliczeni/one - możecie pomóc pomagać Fundacji TransFuzji.

Vicky Beeching chrześcijanka, piosenkarka i lesbijka była prześladowana przez fanatyczny chrześcijan, nawet grozili jej śmiercią. Powiedziała, że ​​została zmuszona zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych po przeczytaniu wiadomości że powinna zostać zabita, po dla fanatyczny chrześcijan mówią jej że nie może być lesbijką i chrześcijanką. (PinkNews)

Irańska policja co najmniej 30 mężczyzn torturowała i ujawniła ich swoi rodzinom że są homoseksualni. Po nalocie na imprezę prywatną, zostali oskarżani o sodomę. Dodatkowo zostaną wysłani na badanie odbytu czy są homoseksualni.(GayStarNews)

Prezydent Czeczenii ślubuje że wyeliminuje u siebie osób homoseksualny do końca maja. Co najmniej mężczyzn zostało już zabity z powodu orientacji seksualnej. (GayStarNews)

Nigeria aresztowano 53 osób LGBT, po nalocie na prywatny dom gdzie była impreza, dwójkę mężczyzn uciekli. Ukrywają w bezpiecznym miejscu narażę. (GayStarNews)

Od poniedziałku po angielskim mieście Merseyside jeździć będzie tęczowy radiowóz „Police with Pride”. Policja kupiła go, by zachęcać mieszkańców do zgłaszania przestępstw z nienawiści.

Na radiowozie znaleźć można kontakt od organizacji Stop Hate UK, która pomaga osobom pokrzywdzonym przestępstwami motywowanymi uprzedzeniami w Anglii. Auto będzie reprezentować policję podczas wydarzeń związanych ze społecznością LGBT, takich jak Liverpool Pride czy Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii i Transfobii (IDAHOT).

Julie Cooke z Policji Merseyside powiedziała: "Wiemy, że poziom zgłoszeń wszelkiego rodzaju przestępstw z nienawiści jest bardzo niski. Wierzymy, że każdy krok, który pokazuje, że wspieramy społeczności narażone na przemoc motywowaną uprzedzeniami, jest pozytywnym krokiem.”

W Polsce statystyki wyglądają znacznie gorzej niż w Anglii: Według badań, mniej niż 10% procent osób LGBT, które doświadczyły homofobii lub transfobii, zgłosiło to na policję. Ponad połowa tych, którzy chcieli zgłosić przestępstwo, była zniechęcana przez policjanta lub inną osobę.

Chcesz, aby Policja w Polsce również wspierała osoby LGBT? Udostępnij ten post i wesprzyj nasze działania. W zeszłym roku Lambda przeszkoliła 436 policjantów i policjantek. Przekaż 1% swojego podatku na Lambdę.

Wielu polskich władców, mimo że żyło w związkach małżeńskich, było zamieszanych w romanse. W grę wchodziły nie tylko liczne niewiasty, ale także mężczyźni.

W dawnych czasach homoseksualizm uważany był za tak okrutny grzech, że zacierano wszelkie ślady jego występowania. Wielu polskich władców miało homoseksualne skłonności, ale również się z nimi nie obnosili. Królem, który wolał chłopców, był Władysław III Warneńczyk, następca Władysława Jagiełły. Co stało się powodem do tych plotek? Król zmarł w wieku 20 lat, nigdy nie był żonaty i nie spłodził potomka. Co więcej, w zapiskach kronikarza Jana Długosza przeczytamy, że „sprośnym i obrzydliwym nałogiem” władcy była skłonność do męskich rozkoszy. Pierwszym jednak homoseksualistą na polskim tronie był Bolesław Śmiały, o którego orientacji pisali i Długosz, i Wincenty Kadłubek. Król był ponoć także zoofilem. Miał oskarżyć biskupa Stanisława o zdradę i kazał mu obciąć członka, bo duchowny znał i potępiał go za te zapędy.

Biseksualny na przykład był król Henryk Walezy, któremu wizyty prostytutek opłacała matka. Co więcej, syn francuskiego króla lubił przebieranki – wieczorami wkładał biżuterię, wdziewał damskie fatałaszki, nakładał pudry, pachnidła i ruszał na igraszki z mężczyznami. To niejedyny fetysz Walezego. Król oddawał się praktykom sadystycznym, podpalając nierządnicom włosy łonowe i patrząc z satysfakcją na ich cierpienie.

Stanisław August Poniatowski też od męskiego towarzystwa w sypialni nie stronił. Cnotę stracił co prawda z kobietą, bo z carycą Katarzyną II, która temperament miała tak gorący, że próbowała seksu nawet z koniem. Mimo że Poniatowski miał kochanek i dzieci od groma, łączył go namiętny romans z angielskim ambasadorem.

Bolesław Chrobry, który był władcą chrześcijańskim i nie przeszkadzało mu to w porzucaniu żon i poślubianiu kolejnych. Kiedy ruska księżniczka Przecława Włodzimierzówna odmówiła mu swojej ręki, została uprowadzona do Polski jako łup wojenny i zgwałcona. (...) - Super Express.

Nie od dziś wiadomo, że temat homoseksualizmu budzi w Polsce skrajne emocje. Nic więc dziwnego, że producenci polsatowskiego Tańca z gwiazdami chcieliby, aby w kolejnych edycjach show nie występowały tylko pary mieszane, ale również te jednopłciowe.

Olga Kalicka w poprzedniej odsłonie programu zajęła drugie miejsce w parze z Rafałem Maserakiem. Aktorka gra obecnie w spektaklu Klatka dla ptaków w warszawskim Teatrze Capitol.

Mnóstwo moich przyjaciół jest homoseksualnych, więc w ogóle nie mam z tym problemu, a wręcz przeciwnie. Kocham ich za to i uważam, że każdy ma prawo do takiej miłości, jakiej chce. Uważam, że takie tematy warto poruszać, że wciąż dla większości Polaków to jest temat tabu, mimo iż próbujemy o tym nieustannie mówić i uświadamiać, że to nie jest choroba, a dla niektórych tak to wygląda niestety.

Co myśli o pomyśle par jednopłciowych w Tańcu z gwiazdami:  "Ja temu kibicuję jak najbardziej, choć obawiam się, że nadal wielu Polaków może nie być na to gotowym, ale uważam, że to jest świetne posunięcie, że może nas zaprowadzić dalej, może wreszcie przełamiemy te najgłębsze i najtrudniejsze granice, które są i dzielą społeczeństwo. Uważam, że to jest świetny pomysł i na pewno bym się dobrze bawiła". (JastrzabPost)


Barry Manilow gościł w programie Today Show, mówił o swoim wyjściu z szafy „to był wielki dzień”, ponieważ publicznie ujawnił się i ogłosił swoje małżeństwo z Garry Kiefa. Dodatkowo mówi o inspiracji jego najnowszym albumie This Is My Town: Songs of New York. Mówi też nie spodziewał że jego piosenka Copacabana będzie takim hitem.


Reklama Ubera na Filipinach oparta na faktach związku gejowskim, opowiada o chłopaku który znalazł się w jednej taksówce z sekretną miłością on sam pisze na Twitterze: "Jestem w Uberze z kimś, w kim sekretnie kochałem się przez całe studia. Nie mogę oddychać!". Uber podkreśla, że reklamę oparto na prawdziwym zdarzeniu i prawdziwych tweetach użytkownika AJ Tabangay. (Replika)


​Pinksixty News wiadomości LGBTGay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Hillary Clinton krytykuje administrację prezydenta Trumpa który chce cofnąć postęp w dziedzinie praw LGBT.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz