środa, 26 kwietnia 2017

News: Niedźwiedzice polarne, Salem czwórka lesbijek z San Antonio, Prasa LGBT, Iran, Xavier Jugelé, Damian Kutryb, Elton John ...


Szenja i Snowflake, dwie niedźwiedzice polarne, spędziły razem całe życie. Zoo w San Diego postanowiło je jednak rozdzielić, by zachęcić do rozmnażania. Niestety, Szenja podupadła na zdrowiu, a następnie zmarła. PETA nie ma wątpliwości: niedźwiedzica zmarła z powodu "złamanego serca".

21-letnia Szenja i 22-letnia Snowflake całe życie spędziły razem w zoo w San Diego. Zoo postanowiło jednak przenieść Snowflake do Pittsburgha, by tam zachęcić ją do połączenia się w parę z innym niedźwiedziem i rozmnażania. Niedźwiedzica podupadła jednak na zdrowiu, przestała jeść - i jak podkreśla PETA: zaczęła mieć syndromy depresji. Podobnie osamotniona Szenja, która w końcu zmarła - jak podkreśla PETA - z powodu "złamanego serca". (Queer.pl)

Salem: Historia czwórki z San Antonio. Bohaterkami dokumentu są: Elizabeth Ramirez, Cassandra Rivera, Kristie Mayhugh i Anna Vasquez - cztery homoseksualistki pochodzenia latynoskiego niesłusznie skazane za zgwałcenie dwóch małoletnich dziewczynek. Widzowie poznają ich historię w momencie, gdy mija dziesiąty rok ich odsiadki w teksańskim więzieniu. Reżyserka Deborah S. Esquenazi mocno angażuje się w całą sprawę. Sięga do prywatnych zbiorów video oskarżonych kobiet, rozmawia z osobami, które walczą o uniewinnienie Elizabeth, Cassandry, Kristie i Anny. Dzięki zebranym dowodom kobiety w końcu po latach zostają oczyszczone z zarzutów i mogą opuścić więzienne mury. Cała ta sprawa obnażyła amerykański system sądowy. Ponadto ujawniła, jak łatwo można kogoś posądzić o niecne czyny, jeśli tylko ma inny kolor skóry, jest innej orientacji seksualnej lub wyznania. To uprzedzenia i wiara w przesądy doprowadziły do skazania niewinnych kobiet - Wideo na Player.pl

Prasa LGBT to przeczytania FSFenuxe MagazineQNotesEcho MagazineWire MagazineOut FrontSouth Florida Gay NewsQX MagazineBoyz MagazineGet Out MagazineGay NewsGrab MagazineSiegessäuleFugues.

Płatny numer GT na okładce Andrew Garfield i Russell Tovey gwiazdy nadchodzącej inscenizacji teatralnej Anioły w Ameryce w Londynie, dotyczące epidemii AIDS w 1980 roku.

Tovey ma nadzieję, że gra pomoże ludziom krok wstecz i uświadomić sobie wpływ wszystko, co zostało utracone. „Wystarczy pomyśleć o tym, jak wiele osób umarło tyle wybitne osoby".

Irańska policja zrobiła nalot na prywatną imprezę w jednym z mieszkań i aresztowała 30 mężczyzn podejrzewając ich o homoseksualizm. Mężczyźni trafili na brutalne przesłuchania, gdzie torturowani są zmuszani do podawania danych personalnych swoich homoseksualnych znajomych. Kilku z nich udało się uciec i opowiedzieli o wszystkim zagranicznym mediom. W Iranie mniejszościom seksualnym grozi nawet kara śmierci.

– Sprawą ma zajmować się specjalnie powołany prokurator. Wszyscy zostali też przewiezieni na badania narządów płciowych, aby stwierdzić, kto w ostatnim czasie odbywał stosunek – czytamy w portalu gaystarnews.com, który informuje, że formy badań mające tam miejsce nie zmieniły się od XIX wieku i w większości państw są zakazane międzynarodowym prawem. W Afryce są znane jako „test of shame”, czyli test wstydu - Radio Zet.

KPH interweniuje: Irańska policja weszła do mieszkania prywatnego, w którym odbywało się przyjęcie. Zatrzymała 30 mężczyzn podejrzewanych o homoseksualność. Torturami próbowano zmusić ich do wyjawienia nazwisk ich znajomych gejów. W Iranie za homoseksualność grozi kara śmierci. Okaż swój sprzeciw wobec bestialskich tortur – wyślij maila do Ambasadora Iranu w Polsce, Ramina Mehmanparas na adres: secretary@iranemb.pl

Fot: AP
Étienne Cardiles, mąż zabitego policjanta Xavier Jugelé, wygłosił emocjonalne przemówienie o swoim mężu. Jugelé został zabity przez Karim Cheurfi, na Polach Elizejskich w ubiegłym tygodniu w ataku deklarowanym przez ISIS.

Etienne Cardiles, partner policjanta, powiedział do zgromadzonego tłumu. „Cierpię bez wstydu, ale nie będę mieć nienawidzić w sercu do mordercy,” powiedział. Najważniejsza tolerancja, miłość i dialog. Dodał, że rozmawiał z swoim zmarłym mężu o zbliżający wakacjach, jak był zadowolony pracy na Polach Elizejskich.

Xavier był aktywistą LGBT. Należał do FLAG, organizacji skupiającej francuskich policjantów i policjantki LGBT. Aktywnie protestował przeciwko zakazowi „propagandy homoseksualnej” w Rosji. Podczas kryzysu związanego z przyjmowaniem fali uchodźców z Syrii (głównie), pojechał do Grecji, by pomagać. Z dumą uczestniczył w ponownym otwarciu klubu Bataclan po tym, jak miał w nim miejsce inny terrorystyczny atak. „To symboliczne. Jestem tu dziś jako obrońca praw obywatelskich. Dzisiejszy koncert będzie celebracją życia i wielkiego „nie” dla terroryzmu” – mówił wtedy. Służył w policji od 7 lat, wcześniej był w żandarmerii.

W pogrzebie wzięli udział miedzy innymi prezydent Francji François Hollande, który oznaczył go medalem. Dodatkowo tysiące francuzów pożegnało go z wraz kandydatami na prezydenta Marine Le Pen i Emmanuel Macron, ten ostatni też osobiście złożył kondolencje mężow Xavier. (Replika/news.com)

(fragment TVN24BIS)​Pinksixty News wiadomości LGBT


31-letni Mikah Meyer chce odwiedzić wszystkie parki narodowe łamać wszystkie stereotypy LGBTQ.


Polish MANC miał okazję przeprowadzić wywiad z Damianem Kutryb - założycielem szkoły tańca GFFdamian Dance Studio oraz wielokrotnie wysoce utytułowanym instruktorem pole dance.


The Best Of - Jej Perfekcyjność zaprasza na drinkaElton John anuluje występy „The Million Dollar Piano”, trafił na oddział intensywnej terapii szpitala i odwołał wszystkie swoje koncerty, które miały odbyć w Las Vegas w kwietniu i maju 2017. "Podczas niedawnej udanej trasy koncertowej w Ameryce Południowej Elton zaraził się szkodliwą i nietypową infekcją bakteryjną" (ESKA)


Caitlyn Jenner gościła w Fox News mówi jest „rozczarowana” prezydenturą Donalda Trumpa, miedzy z powodu uchylenie ustaw LGBT. Dodatkowo nie chciała głosować na Hillary Clinton, po to nie jej typ i ważniejsza gospodarka. Ona ma jakieś problemy, nie wie co naprawdę chce, ich ba za długo żyła oderwania od rzeczywistości.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz