czwartek, 27 kwietnia 2017

News: Berlin, Francja, Homofobia lokalna, Bangladesz, Artykuł Osiemnasty, Jacek Dehnel, Zygmunt Chajzer, KPH ...


Reżyser Jonathan Demme, znany przede wszystkim z takich filmów jak "Milczenie owiec" i "Filadelfia", zmarł w wieku 73 lat - poinformowała w środę rzeczniczka filmowca. (TVN24)

Policja w Berlinie poszukuje trzech osób, dwóch mężczyzn i kobiety, którzy na początku marca mieli pobić geja w berlińskim metrze. Napastnicy rozmawiali w języku polskim.

Do ataku doszło 4 marca koło godziny 1:45 w metrze - tuż przed stacją Bernauer Straße.

Dwóch mężczyzn i kobieta (w wieku 20-25 lat), którzy według świadków mówili w języku polskim, wyrażali się negatywnie o gejach i homofobicznie wyzywali mężczyznę, który podróżował z partnerem. Jeden z mężczyzn zaatakował fizycznie 39-latka, bił go pięściami. Gdy ten zaczął się bronić - kobieta uderzyła ofiarę butelką w głowę. Następnie napastnicy uciekli.

Policja w Berlinie opublikowała nagranie z metra, na którym widać napastników i prosi wszystkie osoby, które mogą rozpoznać napastników lub były świadkami ataku o kontakt telefoniczny lub mailowy. (030) 4664 953 128 lka531@polizei.berlin.de (Queer.pl)

Polska homofobia też jest promocją polski zagranicą, wielu polaków emigrują w Holandii Polacy i arabowie to dwie grupy najbardziej homofobiczne, a rok temu w Londynie pobito geja przez Polaka.

Za dwa tygodnie we Francji odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w której szanse na zostanie pierwsza damą ma Brigitte Macron, starsza od swojego męża o 25 lat. Francuzów i francuskich mediów kwestia różnicy wieku w ogóle nie interesuje.

Państwo Macron poznali się jeszcze w liceum w Amiens. Z tym że piętnastoletni Emmanuel Macron był uczniem czterdziestoletniej wówczas Brigitte Trogneux, nauczycielki literatury francuskiej, mężatki, matki trójki dzieci, z których jedno chodziło do klasy z przyszłym kandydatem na prezydenta. Trogneux prowadziła także zajęcia teatralne, w których uczestniczył Macron. Jako 16-latek przekonał swoją nauczycielkę i przyszłą żonę, żeby razem napisali sztukę teatralną. Wspólna praca nad tekstem przekształciła się w romans. W 2007 roku para wzięła ślub, na którym pan młody podziękował dzieciom Brigitte za to, że go zaakceptowały i przyjęły do rodziny, i dodał, że razem z żoną nie są może jak większość par, które się spotyka, ale są parą jakie się zdarzają. (wp.pl)

Jak podaje serwis Ostrow24.tv, “Gej zarażał żółtaczką” w południowej Wielkopolsce, gdzie od lutego 2017 odnotowano 17 przypadków zarażenia żółtaczką POKARMOWĄ typu A.

Kiedy ostatni raz widzieliście artykuł, który zaczyna się od “Heteroseksualista zarażał grypą/ żółtaczką/ wirusem HIV/ poczuciem humoru” (niepotrzebne skreślić)? Jesteśmy oburzeni i oburzone takim stawianiem sprawy, i sugerowaniem, jakoby osoby homoseksualne były “odpowiedzialne” za “epidemię”.

“Dziennikarzom” tego serwisu pragniemy przypomnieć, że do zakażenia żółtaczką typu A dochodzi najczęściej przez spożycie zakażonej wody lub żywności umytej w zakażonej wodzie (np. warzyw, owoców, ryb czy owoców morza). Jeśli znacie jakieś homoseksualne produkty spożywcze, czekamy na wiadomość.

Nie zgadzamy się na dezinformację i sianie paniki, jak również szerzenie uprzedzeń w stosunku do osób LGBT+ w oparciu o domniemane choroby, jakimi miałyby zarażać.

Pragniemy również przypomnieć, że na żółtaczkę (wszystkich typów), grypę, ospę, odrę, HIV/AIDS czy też nieuleczalną głupotę chorować mogą wszystkie osoby, niezależnie od płci, tożsamości płciowej czy orientacji seksualnej. (Grupa Stonewall)

23-letni Mahamood Rakibul Hasan (Rakib) uchodźca gej z Bangladeszu który przebywa teraz w Nepalu opowiada historię GayStarNews który jest wielki działaczem mimo zagrożenia walczy. Jego przyjaciel został zabity przez ekstremistów islamski, Tanay Mojumdar, był redaktorem gejowskiego magazynu w Bangladeszu.

Nie może Rakib wrócić do domu rodzina powiedziała może wrócić gdy będzie hetero, prosi o azyl w Kanadzie. On wiedział już jest gejem 12 lat, nawet mamie mówił o tym. Był atakowany gwałcony przez policję.

On należał do organizacji LGBT Bangladeszu która walczy o prawa LGBT są aresztowani i zabijani jak redaktor gejowskiego magazynu Xulhaz Mannan. Obecnie znajduje się w Nepalu jako emigrant uchodźca, walczy każdego dnia, o przetrwanie. Organizacja LGBT próbuje jemu pomóc dostać się do Kanady, gdy zostałby deportowany do swojego kraju czeka jego śmierć.

Wielu jego przyjaciół zostało zabity przez ekstremistów w jego kraju, ma marzenie mieć partnera, dzieci mieć normalne życie.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


"Politycy mają obowiązek obejrzeć Artykuł Osiemnasty jeżeli czują się naszymi posłami" mówi reżyser Bart Staszewski. Przedstawiamy rozmowę z Grzegorz Łaguna w Telewizja Superstacja.


Kto widział już film Artykuł Osiemnasty? Jacek Dehnel pięknie opowiada w nim o potrzebie jednoczenia się wokół idei i swoim zaangażowaniu w pierwsze działania Miłość nie wyklucza. Jego wsparcie dla naszych idei nie ustaje. Tym razem zza kulis filmu zachęca Was do przekazania #1procentNaMiłość.


Myślę, że ta tematyka nie jest w ogóle kontrowersyjna. Żyjemy w XXI wieku. Oczywiście, jak w każdym społeczeństwie jest jakiś procent ludzi, którzy nie są tolerancyjni, nie akceptują, ale myślę, że zdecydowana większość i to w coraz większym stopniu uważa, że świat jest, jaki jest. Nie próbujemy z nim walczyć ani chować gdzieś głęboko za ścianą w piwnicy czy w szafie. Akceptujmy się takimi, jakimi jesteśmy – powiedział  Zygmunt Chajzer.Miłosz jest bohaterem w swojej szkole! Był jednym z tych odważnych osób, które wbrew wszystkiemu wiedział, że edukacja antydyskryminacyjna powinna być w szkołach na porządku dziennym. Miłosz prosi abyś przekazał 1% na KPH


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe