poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Tydzień w telewizji: Królowe życia, Salem: Historia czwórki z San Antonio, Czy mówię jak gej?, Conchity Wurst ...


TTV/Królowe życia
Od poniedziałku do piątku: E! News o 22:00 na E! Entertainment. Seks w wielkim mieście, o 21:00 na Comedy Central Family. Moda na sukces o 19:30 na Nowa TV. Barwy szczęścia o 20:05 na TVP 2. Współczesna rodzina 6x o 20:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Teoria wielkiego podrywu 2x o 21:00 na Comedy Central. Czysta krew 2x o 20:05 na HBO 3 (od wtorku). Jak poznałem waszą matkę, 4x 18:15 na Fox Comedy. Will i Grace 2x o 22:55 na Fox Comedy. Wielkie poszukiwania małych domów 2x o 19:00 na Lifetime.

Poniedziałek: Trawka 5, odc. 1 i 2 23:05 ZOOM TV. Królowe życia 2, odc. 3 o 22:45 na TTV. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Śródziemnomorskie religie, odc. 1 o 20:00 CANAL+ Discovery HD.

Salem: Historia czwórki z San Antonio o 22:05 na TVN 7. Bohaterkami dokumentu są: Elizabeth Ramirez, Cassandra Rivera, Kristie Mayhugh i Anna Vasquez - cztery homoseksualistki pochodzenia latynoskiego niesłusznie skazane za zgwałcenie dwóch małoletnich dziewczynek. Widzowie poznają ich historię w momencie, gdy mija dziesiąty rok ich odsiadki w teksańskim więzieniu. Reżyserka Deborah S. Esquenazi mocno angażuje się w całą sprawę. Sięga do prywatnych zbiorów video oskarżonych kobiet, rozmawia z osobami, które walczą o uniewinnienie Elizabeth, Cassandry, Kristie i Anny. Dzięki zebranym dowodom kobiety w końcu po latach zostają oczyszczone z zarzutów i mogą opuścić więzienne mury. Cała ta sprawa obnażyła amerykański system sądowy. Ponadto ujawniła, jak łatwo można kogoś posądzić o niecne czyny, jeśli tylko ma inny kolor skóry, jest innej orientacji seksualnej lub wyznania. To uprzedzenia i wiara w przesądy doprowadziły do skazania niewinnych kobiet.


Wtorek: Nowe życie na Karaibach 2x o 21:00 na HGTV. Współczesna rodzina 8, odc. 13 o 23:55 na HBO2. Salon sukien ślubnych, o 21:30 na TLC. Taki się urodziłem o 22:00 na Lifetime. Śródziemnomorskie religie, odc. 2 o 20:00 na CANAL+ Discovery. Akta Czajkowskiego o 00:40 na CANAL+ Discovery.

Królowe życia 2, odc. 8 o 23:00 na TTV.


Tyler Henry - medium z Hollywood o 23:00 na E! Entertainment. Boy George odrzuca przepowiednię Tylera, który przedstawia wizję jego przyszłego życia uczuciowego.


Środa: Gogglebox. Przed telewizorem o 23:15 na TTV. Ostre cięcie 7, o 22:00 na TTV. Tacy jesteśmy, odc. 13 o 22:00 na FOX. Brooklyn Nine Nine, odc. 21 i 22 o 22:00 na Comedy Central. Hap i Leonard 2, odc. 3 o 22:55 na AMC. Urodzie na ratunek o 22:30 na TLC. David Bowie: Człowiek, który zmienił świat o 21:45 na CANAL+ Discovery.

Grey's Anatomy: Chirurdzy 13, odc. 18 o 21:00 na FOX HD. Stan mamy Maggie ulega pogorszeniu. Lekarze nie mogą zgodzić się co do tego, w jaki sposób powinni ją leczyć. Richard w końcu godzi się z brakiem lojalności ze strony Bailey w kwestii programu rezydenckiego.


Wszystko zostało powiedziane: Gloria Vanderbilt i Anderson Cooper o 21:00 na HBO2. Wszechstronnie uzdolniona artystka i ikona stylu Gloria Vanderbilt oraz jej syn, dziennikarz Anderson Cooper, opowiadają o blaskach i cieniach sławy. Obecnie ponad dziewięćdziesięcioletnia Gloria urodziła się w zamożnej rodzinie - ojciec aktorki pozostawił jej fundusz powierniczy wart ponad cztery miliony dolarów. Życie tej znanej bywalczyni salonów było pełne wzlotów i upadków, wielkich miłości, sukcesów zawodowych, ale i ogromnych tragedii, takich jak samobójstwo jednego z synów pani Vanderbilt. Oprócz wywiadów w filmie pojawiają się materiały z prywatnych archiwów artystki. Stworzenia tej barwnej opowieści podjęła się dwukrotnie nominowana do Oscara reżyser Liz Garbus (The Farm: Angola, USA). Film został wyprodukowany przez HBO.


Czy mówię jak gej? o 20:20 na TVP Kultura. 40-letni David Thorpe postanawia sprawdzić, czy jego głos może brzmieć mniej "gejowsko". Bierze udział w warsztatach prowadzonych przez lingwistów i językowych terapeutów. Uświadamia sobie, że jego lęk pochodzi z zakorzenionej w nim głęboko homofobii. Rozmawia o fenomenie charakterystycznej modulacji głosu, utożsamianej z homoseksualistami, z ludźmi z różnych krajów. Ujawnia stereotypy na temat wzorców mowy osób o tej orientacji seksualnej.


Fenomen Conchity Wurst o 00:40 na TVN Style/Player.pl. Sylwetka austriackiej piosenkarki i drag queen, która zdobyła światową popularność, wygrywając 59. Konkurs Piosenki Eurowizji 2014. Reżyserka Alexandra Venier towarzyszy artystce w trakcie trasy koncertowej po tym, jak usłyszał o niej cały świat. Odkrywa kulisy przygotowań Królowej Austrii do występów, prace nad nową płytą. Ogląda też jej debiut w legendarnym paryskim kabarecie Crazy Horse i poznaje plany na przyszłość. Okazuje się, że po wygranej w Kopenhadze kontrowersyjna artystka wyznaczyła sobie kolejne ambitniejsze zadanie - tym razem zamierza sięgnąć po nagrodę Grammy.


Conchita: Królowa Austrii o 00:10 na PLANETE+. Zakulisowe życie najsławniejszego transwestyty na świecie Thomasa Neuwirtha, alias Conchita Wurst, oraz jego przygotowań do wydarzenia, dzięki któremu zyskał międzynarodową sławę. Widzowie poznają miejsca, gdzie spędził swoje dzieciństwo i młodość. Dokument przedstawi również drogę do wygranej w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji.


Czwartek: Poszukiwacze domów, o 21:30 na HGTV. Polacy z wyboru o 21:00 na Canal+ Discovery. Hap i Leonard 2, odc. 5 o 21:00 na AMC. Konflikt: Bette i Joan, odc. 4 o 22:00 na FOX. Rosyjscy transseksualiści, odc. 3 o 01:00 na POLSAT Cafe

Carol o 22:15 na CANAL+ Film


Piątek: Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 4 o 21:00 na HBO 3. Współczesna rodzina 8, odc. 14 o 21:30 na HBO 3. Sposób na morderstwo 3, odc. 14 o 23:40 na AXN. Bernard i Doris o 15:20 na HBO2. Królowe życia 2, odc. 9 o 22:00 na TTV. Skazany na śmierć: Sequel, odc. 3 o 21:00 na CANAL+. Naga prawda według Goka, o 14:00 na POLSAT Cafe.

Sobota: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:30 na TTV. Królowe życia 2, odc. 9 o 23:15 na TTV. Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7 o 22:15 na POLSAT. Brooklyn 9-9, odc. 21 i 22 o 22:00 na Comedy Central. Project Runway: Młodzi projektanci o 20:30 na TVN Style. Smerfy 2 o 20:05 na POLSAT z udziałem Neil Patrick Harris. Dziewczyna z portretu o 18:00 na CANAL+ Film. Conchita: Królowa Austrii o 00:00 na PLANETE+. Wszystko zostało powiedziane: Gloria Vanderbilt i Anderson Cooper o 22:25 na HBO2.

Klatka dla ptaków o 20:10 na Fox Comedy. Armand (Robin Williams), właściciel klubu dla transwestytów, od ponad dwudziestu lat pozostaje w szczęśliwym związku z Albertem (Nathan Lane). Mężczyźni wspólnie wychowują syna Armanda, Vala (Dan Futterman). Pewnego dnia chłopak oznajmia, że zamierza się ożenić z Barbarą, córką prawicowego polityka, senatora Kevina Keeleya (Gene Hackman), konserwatywnego wiceprzewodniczącego koalicji odnowy moralnej. Nazajutrz ma się odbyć spotkanie rodziców Barbary (Calista Flockhart) z opiekunami Vala. Na czas wizyty gości - za namową syna - Armand próbuje pozbyć się Alberta i zmienić wystrój mieszkania. Tymczasem jego partner postanawia wystąpić w roli matki chłopca, co oczywiście prowadzi do wielu komicznych sytuacji... Remake głośnego filmu "Klatka szaleńców" Eduarda Molinaro z 1978 roku. Oba obrazy powstały na podstawie francuskiej farsy "La cage aux folles" Jeana Poireta.


Scjentologia i jej skutki, o 22:00 na CI POLSAT. Jednym z narzędzi duchowej formacji w sekcie założonej przez L. Rona Hubbarda jest audyt. W tych ćwiczeniach uczestniczyli m.in. bracia bliźniacy, aktywni wyznawcy scjentologii, Aaron i Collin Smith-Levin. Kiedy Collina usunięto z programu, drogi obu krewnych się rozeszły. Po pewnym czasie doszło do tragedii.


Niedziela: Tacy jesteśmy, odc. 13 o 21:00 na FOX. Grey's Anatomy: Chirurdzy 13, odc. 18 o 22:00 na FOX. Hap i Leonard 2, odc. 5 o 22:00 na AMC. Project Runway: Młodzi projektanci o 18:30 na TVN Style. Współczesna rodzina 8, odc. 14 o 23:30 na HBO2.

Z kamerą u Kardashianów, o 22:00 na E! Entertainment


Rewolucja gender o 17:00 i 22:00 na Nat Geo People HD. W ostatnich latach na całym świecie obserwuje się zmiany w tradycyjnym pojmowaniu płci, zacierają się dawniej wyznaczone granice. Amerykańska dziennikarka Katie Couric analizuje koncepcje gender. By lepiej zrozumieć złożoność tematu, rozmawia z naukowcami, psychologami, działaczami czy pisarzami. Próbuje ustalić wpływ genetyki, procesów zachodzących w mózgu oraz kultury na definicję tożsamości płciowej. Spotyka się również z osobami transseksualnymi reprezentującymi różne pokolenia, a także znanymi działaczami i ikonami ruchu - gwiazdą tenisa Renee Richards oraz modelką i aktorką Hari Nef. Dyskusje są ilustrowane grafikami i animacjami, które pozwalają lepiej zrozumieć, co określa tożsamość płciową.


Geniusz, odc. 1 i 2 o 20:00 na National Geographic. Niemcy zalewa fala antysemickich nastrojów. Stawia to Alberta Einsteina przed decyzją, czy szukać wraz ze swoją drugą żoną Elsą schronienia w Stanach Zjednoczonych, czy też w geście solidarności z innymi żydowskimi naukowcami pozostać w kraju mimo zagrożenia. Wraca wspomnieniami do wydarzeń na politechnice w Zurychu, gdzie poznał swoją pierwszą żonę Milevę Marić.


Darwin i wrogowie ewolucji o 22:30 na HBO2. Kreacjoniści odrzucają teorię ewolucji Darwina. Wierzą, że stworzenie świata wyglądało dokładnie tak, jak przedstawia to Księga Rodzaju. Film przedstawia argumenty rosnącej w siłę grupy przeciwników darwinizmu, a także ich spojrzenie na zjawiska rządzące światem. Twórcą dokumentu jest urodzony w Kalkucie Brytyjczyk Anthony Thomas.


Taki się urodziłem, odc. 6 o 20:00 na Lifetime. Elena wciąż się zmaga z samoakceptacją, w czym próbuje ją wesprzeć Megan. Angel, chłopak Cristiny, zamierza wyrazić swoją miłość bardzo szczególną niespodzianką. Lato się kończy i Megan musi się pożegnać ze swoimi nowymi przyjaciółmi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz