poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Dziś przypada rocznica tragicznego wypadku lotniczego w Smoleńsku


Chciałam powiedzieć, że niezależnie od tego, jak potoczą się nasze losy w tych wyborach, ja na pewno od swoich wartości, od swojego rozumienia praw człowieka, praw kobiet i osób homoseksualnych nie odstąpię. Gdziekolwiek będę działała, na pewno możecie na mnie liczyć - mówiła Jaruga-Nowacka przed wyborami w 2007 roku. I nie była to z jej strony polityczna deklaracja do jakiej przyzwyczaili nas politycy. Jaruga-Nowcka jak mówiła, tak robiła. W 2005 roku to ona „pociągnęła” zakazaną przez ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego Paradę Równości.

- Iza zadzwoniła do mnie, szefa MSWiA, przekonywała, że chociaż ta parada jest nielegalna, to musi mieć ochronę policji. Była tak zaangażowana w sprawę, że uległem - mówił o tych wydarzeniach Ryszard Kalisz. A Robert Biedroń przypominał niezłomność Jarugi. Nie była to bowiem spokojna demonstracja, jaką Parada Równości jest od kilku lat. Z przeciwka leciały kamienie, wyzwiska, blokowane było przejście. „Robert, idziemy! Oni mają tylko kamienie, my mamy za sobą tyle osób. Popatrz!” - mówiła. A za nami szedł tłum ludzi. Kto by się bał, gdy obok odważnym krokiem kroczyła Iza?! - wspominał Biedroń.

Na koniec słowa Izabeli Jarugi-Nowackiej, które tak często rozbrzmiewają nam w głowach: „W takim kraju, w jakim żyjemy, pewnie nie zawsze o ten uśmiech łatwo. Do dzisiaj czasami swoją radość i szczęście trzeba ukrywać nawet przed najbliższymi. Ale chciałabym powiedzieć, że mając szansę działania jako członek rządu na rzecz prawa do szczęścia dla wszystkich, będę starała się dążyć do tego, żeby z tym szczęściem nie trzeba było się chować”.

Izabela Jaruga-Nowacka zginęła 7 lat temu w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Jej odwaga i wrażliwość społeczna cały czas inspirują do działania - Miłość Nie Wyklucza.

Dziś przypada następna rocznica tragicznego wypadku lotniczego. Polski samolot rządowy rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Na pokładzie Tupolewa 154 znajdował się m. in. prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką. Samolot Lecha Kaczyńskiego Tu 154 rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Na pokładzie było 88 osób plus załoga. Zginęło 96 osób.

Wśród ofiar tragedii były osoby, które od lat byli przyjaciółmi LGBT, walczyli o prawa. Miedzi innymi posłanka klubu Lewicy, Izabela Jaruga-Nowacka, czy posłanka klubu Lewicy Jolanta Szymanek-Deresz oraz też rzecznik praw obywatelskich, Janusz Kochanowski.

Straciliśmy wielką działaczkę praw człowieka, walczyła o prawa LGBT i kobiet, miedzy innymi to ona sfinansowała jedną paradę równości.

Dziś katastrofa Smoleńsk to co robi się jest cyrk, jedna partia i garstka fanatyków przejęli "Smoleńsk", nie pamięta się i nie chce się pamiętać o wielu osobach które zginęli z parą prezydencką.

Dziś tylko pomniki Lech Kaczyńskiemu, buduje się mosty, parki, a dlaczego nie park imienia Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Też przyjaciele LGBT zginęło w Smoleńsku Jerzy Szmajdziński- poseł SLD, Jolanta Szymanek-Deresz posłanka SLD.

Izabela Jaruga-Nowacka była z jednych z czołowych kobiet lewicy, była szefowa Unii Pracy i minister ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. Nie bojącej się mówić, co myśli i ostro krytykującej rządy PiS-u, Samoobrony i LPR. Bardzo aktywna w Sejmie. Zabierającej głos z mównicy aż 159 razy, złożyła 3 interpelacje i 2 zapytania.

Izabela Jaruga - Nowacka, działała na rzecz praw kobiet i osób LGBT. Posłanka osierociła dwie córki. Dodam jednej z córek jej Wanda Nowacka.
Zacytuje Eltona jak śpiewał "Goodbye England's Rose", na pogrzebie Diany. Iza była naszą różą, zawsze będziesz naszych sercach Zachowywałaś się z godnością Tam gdzie ludzkie życia były rozdzierane Zawołałaś do naszego kraju A szeptałaś do nich w bólu Teraz jesteś w niebie I gwiazdy będą śpiewać twoje imię

A mnie się wydaje że żyłaś Jak płomień na wietrze Nie gasnąc wraz ze słońcem Gdy zaczynały się deszcze Twoje ślady na zawsze tu pozostaną ślady w sejmie, na paradach równości. Twoja świeczka zgasła dużo wcześniej Niż twoja legenda

Słodycz którą straciliśmy Nadeszły szare dni bez twojego uśmiechu Będziemy zawsze nieść tą pochodnię Dla naszej złotej kobiety I chociaż próbujemy Prawda wywołuje łzy Żadne słowa nie mogą wyrazić Radości jaką wniosłaś w nasze życia i jak walczyłaś o drugiego człowieka.