środa, 12 kwietnia 2017

News: Szkielet transpłciowy, Prasa LGBT, KaDo, Artykuł osiemnasty, Jakub i Dawid, Sense8, Czeczenia, Alabama ...


Czy w epoce brązu żyły osoby transpłciowe? Wszystko wskazuje na to, że tak. Jak donosi serwis Pink News, na istnienie zjawiska transpłciowości w III tysiącleciu p.n.e. wskazuje niedawne znalezisko archelogiczne z Czech.

W prowadzonych aktualnie na przedmieściach Pragi badaniach wykopaliskowych cmentarzyska kultury ceramiki sznurowej z epoki brązu, odkryto grób zawierający męski szkielet datowany na ok. 2900-2500 r. p.n.e. Rzecz w tym, że pochówek tego mężczyzny został dokonany na sposób kobiecy - z głową zwróconą na wschód, w otoczeniu dzbanów i innych sprzętów domowych. Tymczasem mężczyzn w tej kulturze i w tym okresie chowano głową w stronę zachodnią i w otoczeniu broni.

Na konferencji prasowej, która odbyła się 5 kwietnia, archeolodzy spekulowali, że odkryty pochówek należy interpretować jako należący do osoby transpłciowej.

- Z historii i etnologii wiemy, że jeżeli jakaś kultura ma ściśle określone zasady dotyczące pochówków, to nigdy nie robi błędów w tym zakresie - powiedziała prowadząca badania czeska archeolog Kateřina Semrádová. - Przypuszczamy, że jest to jeden z najwcześniejszych w Czechach przypadków, który możemy opisać jako grób osoby transseksualnej lub trzeciej płci - dodała.

Ujawniony przed kilkoma dniami czeski przypadek nie jest pierwszym w Europie przykładem prehistorycznego pochówku osoby o niejednoznacznej roli (a być może i tożsamości) płciowej. Wcześniej odkryto mezolityczny (środkowy okres epoki kamienia, ok. 8000-4800 p.n.e.) grób kobiety, którą pochowano z bronią. Archeolodzy uznali ją za wojownika. (Edyta Baker, na podst. Pink News/Trans Fuzja.

Prasa LGBT do przeczytania: Fenuxe Magazine, QNotes, San Francisco Bay Times, The Rainbow Times, The Standard Magazine, Wire Magazine, South Florida Gay News, David Atlanta, QX, Grab Mag, Get Out!.

Gubernator Alabamy Robert Bentley, który walczy z małżeństwami homoseksualnymi po zagrażają dla rodziny, został przyłapany na seks telefonie rozmawiał z kobietą o jej piersiach itp. Podał się do dymisji. (PinkNews)

Ale to nie koniec pastor Kenneth Adkins z Jacksonville na Florydzie, który wielki przeciwnik osób LGBT nazywał nas diabłami, został skazany za molestowanie dziewczynek i chłopców. (PinkNews)

Pokazuje jedno homofobia to choroba psychiczna, chcą nas leczyć lepiej nie zaczną od siebie zboczeńcy co jakiś czas skandale z homofobami.

Karol i Dominik, znani jako KaDo, są parą z kilkunastoletnim stażem. Na swoim kanale na YouTube ukazują codzienność gejów mieszkających w Warszawie. Choć wydają się tworzyć związek idealny, zmagają się z brutalnymi pobiciami, a także odrzuceniem przez rodzinę. Porozmawialiśmy z nimi o pogodzeniu Kościoła Katolickiego ze środowiskiem LGBT, adopcji dzieci czy partiach lewicowych.

Dominik: Ostatnio bardzo popularne jest stwierdzenie "niech sobie będzie homo, ale w domu". Pozwólmy każdemu żyć tak, jak chce, oczywiście z zachowaniem zasady umiaru. Czyli: dopóki nie robisz komuś krzywdy, bądź sobą, bo dzięki temu jesteś prawdziwy, unikatowy, a nie siłą stłamszony przez ludzi.

Zachowujących się tak samo, niczym masowy towar z hipermarketu. Osoby tak silnie negujące "afiszowanie się" pewnie same mają problem ze swoim związkiem lub seksualnością i są w jakiś sposób nieszczęśliwe.

Nie możemy ograniczyć tego, że ktoś w ten, a nie inny sposób uzewnętrznia się, np. chodzi za rękę ze swoim partnerem bądź publicznie okazuje sobie uczucia, tak samo jak heteroseksualne pary. Ale, jak już wcześniej wspomniałem, podobnie jak z piciem wódki i z tym trzeba zachować umiar, wyczuć granicę dobrego smaku. To dotyczy osób wszystkich orientacji. (...) - noizz.pl

Nie będzie zmiany smoleńskiej tablicy pamiątkowej w kancelarii premiera, bo jest na niej napisane, że oprócz wymienionych dwóch ministrów upamiętnia ona także wszystkie 96 ofiar katastrofy - mówi w radiu RMF rzecznik rządu Rafał Bochenek. Na tablicy odsłoniętej w poniedziałek widnieją tylko trzy nazwiska: Lecha Kaczyńskiego, Przemysława Gosiewskiego i Zbigniewa Wassermana.

MON zniknęła sala im. Jerzego Szmajdzińskiego, innej ofiary katastrofy smoleńskiej spoza PiS. Nie wyjaśnił, dlaczego więc umieszczono nazwisko Lecha Kaczyńskiego, który w budynku kancelarii nie pracował - Polsat News.

Pisanie historii po swojemu, na kłamstwie Polska nie dojdzie daleko za PRL też usuwano nie wygodne fakty, kłamano dziś nikt nie pamięta już o inny ofiarach jak np z Katynia, widać śmierć ich była nie ważna dla PIS.

Nowym rzecznikiem prasowym MIIWŚ został Tomasz Rakowski, informatyk o prawicowych poglądach, który przedstawia się jako "katolik, konserwatysta, homosceptyk".

„Sodomio-obrzydzenie – o tak, można by o mnie mówić, jako o sodomio-obrzydzonym. Ale na żadne fobie dotyczące sodomitów nie cierpię. Po prostu to co robią, jest obrzydliwe. I tyle.”

Odnoszę się sceptycznie do sposobu życia, który promują środowiska osób homoseksualnych, ale nie uważam się za homofoba. Mówię o sobie homosceptyk z pełną świadomością – wyjaśnia Tomasza Rakowski.

– W Polsce żyje około dwóch milionów osób LGBT: lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Radzimy panu Rakowskiemu ten fakt zaakceptować. Sugerowanie w 2017 roku, że osoby nieheteroseksualne nie istnieją jest niepoważne. Świadczy o ignorancji i uprzedzeniach – komentuje Agata Chaber z Kampanii Przeciw Homofobii. (GazetaWyborcza)

Nie Czeczenia to Afryka Ghana aresztuje się osoby homoseksualne. Policja w Ghanie aresztowała dwóch mężczyzn, którzy umówili się poprzez Grindra. Dodatkowo byli szantażowani zmuszani do nagości robili im zdjęcia, żądali pieniądze od nich. Ale to oni są aresztowani, a nie szantażyści. Nie ważne czy chrześcijański czy islamski, wiele krajów podobnie jest homofobia nienawiści wobec osób LGBT. (PinkNews)

Petycja powstała na change: W ostatnich tygodniach w Czeczenii ma miejsce masowa obława i swoiste “polowanie na gejów”. Ponad 100 mężczyzn trafiło do “tajnych więzień” w republice w związku z ich orientacją homoseksualną lub podejrzeniami, że mogą być oni gejami. Mężczyźni byli tam poddawani torturom i szykanom, bici i rażeni prądem. 3 zostało zamordowanych.

Zwiastun  filmu Artykuł osiemnasty! Zaplanowane pokazy na LGBT Film Festival:
Warszawa, 21 kwietnia, 20:00 Kinoteka PKiN + spotkanie z autorami
Łódź, 22 kwietnia, 20:00, Kino Bodo spotkanie z autorami
Poznań, 23 kwietnia, 17:00, Kino Muza w Poznaniu + spotkanie z autorami
Gdańsk, 28 kwietnia 20:15, Klub ŻAK
Wrocław, 5 maja, 18:30, Kino Nowe Horyzonty
Kraków, 8 maja 19:00, Kino Pod Baranami
Katowice, 11 maja, 18:00, Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Kabaret Moralnego Niepokoju - Gejowski ślub


Jakub i  Dawid namawiają do przekazania 1% podatku na organizacje LGBT+. A wybór łatwy nie jest, bo i potrzeby naszych organizacji są naprawdę ogromne. Dlatego Jakub stawia na Miłość nie wyklucza, a Dawid na Kampania Przeciw Homofobii. KPH KRS: 0000111209. Miłość Nie Wyklucza KRS: 0000485267


Sense8 zwiastun drugiego sezonu stworzony przez siostry Wachowskich dla Netflixa


Reformowany Kościół Katolicki w Polsce: Rozważanie Prezbitera Tomasza Puchalskiego na Wielki Wtorek.


W Salzburgu Austria odbyło się spotkanie forum dotyczące praw LGBT


Malala Yousafzai dziewczynka która uciekła z Pakistanu z rodzicami cudem przeżyła zamach talibów dziś ona i jej rodzina są uchodźcami w Anglii, Malala która broni prawa dziewczynek do nauki i żeby miały prawa, mówi dla CBS że Trump powinien odwiedzić obozy dla uchodźców jego anty uchodźców przekonania może zmieni.Umorzono postępowanie przeciwko Hannie Zdanowskiej. Śledczy potwierdzili wersję prezydent Łodzi - spłaciła kredyt zanim zostało wszczęte postępowanie.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz