piątek, 21 kwietnia 2017

News: Trans spotkanie, PO, Czeczenia, Okulary Równości, Reuben de Maid, Biblioteki szkolne, Caitlin Jenner ...


Stowarzyszenie Tęczówka i Fundacja Trans-Fuzja zapraszają na kolejne spotkanie śląskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w piątek 21 kwietnia o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach przy ul. Morcinka 3 (wejście od tyłu budynku). W razie kłopotów ze znalezieniem siedziby Stowarzyszenia Tęczówka, prosimy o telefon: 608 387 038.

W rozmowie ze Sławomirem Sierakowskim, którą opublikowała Krytyka Polityczna, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna następująco odniósł się do kwestii wprowadzenia w Polsce związków partnerskich:

„Czy będzie taka większość, która je przyjmie? Nie wykluczam tego. Jeżeli one będą oddzielone od tego, że ktoś komuś będzie chciał coś zademonstrować albo że to jest coś najważniejszego – bo nie uważam, żeby to było najważniejsze – to być może da się to przeprowadzić. Szukaliśmy takiego wariantu w poprzedniej kadencji. Nie jestem przeciwko, ale uważam, że wpisanie na sztandary walki z PiS-em wprowadzenia związków partnerskich to jest ślepa uliczka".

Przykro się czyta te słowa. Związki partnerskie - o małżeństwach jednopłciowych nie ma w ogóle mowy - zostały potraktowane jako temat niewygodny, niemalże wstydliwy, rozwiązanie, które może i da się kiedyś przegłosować, ale „po cichu" i na pewno bez zwracania na to uwagi wyborców. Zamiast wykorzystywać swą pozycję publiczną do walki z uprzedzeniami, walki o równość, bezpieczeństwo i godne życie obywateli i obywatelek – bo temu wszak służą związki partnerskie, a zwłaszcza równość małżeńska – przewodniczący Platforma Obywatelska obiecuje co najwyżej, że może pewnego dnia załatwi sprawę, ale w wolnej chwili, po kryjomu i po swojemu.

Na szczęście nadarza się świetna okazja, by lekko Grzegorza Schetynę w tych sprawach dokształcić. Już w piątek 21 kwietnia premiera filmu Artykuł Osiemnasty, pierwszego polskiego dokumentu poświęconego równości małżeńskiej. Miłość nie wyklucza i twórcy filmu, reżyser i producent Bart Staszewski, oraz scenarzyści Sławek Wodzyński i Hubert Sobecki zapraszają Grzegorza Schetynę wraz z małżonką na uroczystą premierę w piątek o godzinie 20 w ramach LGBT Film Festival. Mamy nadzieję, że będzie to okazja, by przewodniczący PO przemyślał pewne sprawy, dopytał, posłuchał i zrozumiał. Panie Grzegorzu, do zobaczenia w kinie! (Miłość Nie Wyklucza)

Mężczyźni postrzegani jako osoby homoseksualne są porywani, torturowani, a nawet zabijani w Czeczenii w ramach skoordynowanej kampanii bezprawia.

1 kwietnia rosyjska niezależna gazeta Nowaja Gazieta udokumentowała, że ponad 100 mężczyzn uważanych za gejów, zostało porwanych w ramach skoordynowanych działań. Mężczyźni byli torturowani i źle traktowani, zmuszani do ujawnienia danych znanych im osób LGBTI. Nowaja Gazieta twierdziła, że zweryfikowała informacje dotyczące co najmniej 3 mężczyzn, którzy zostali zabici przez porywaczy, choć faktyczna liczba zabójstw może być wyższa.

Według doniesień niektórzy z porwanych mężczyzn wrócili do swoich rodzin, prawdopodobnie dlatego, że ich orientacja seksualna nie została potwierdzona przez porywaczy. Jednak pozostają oni w poważnym niebezpieczeństwie z powodu nietolerancji w lokalnej społeczności. Członkowie sieci organizacji LGBTI w Rosji potwierdzili informacje oraz stworzyli infolinię, która pomaga tym, którzy mogą szukać bezpieczeństwa poza regionem.

Czeczeński rząd nie chce w ogóle przyznać, że w Czeczenii żyją osoby homoseksualne. Reakcje czeczeńskich władz były bardzo różne – zaprzeczanie (jak np. Alwi Karimow, rzecznik prasowy prezydenta Ramzana Kadyrowa), odrzucanie informacji jako żartu, czy kierowanie dalszych gróźb. 3 kwietnia rzecznik prasowy rosyjskiej administracji prezydenckiej, Dmitrij Pieskow, poinformował, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych „sprawdzało informacje o domniemanym prześladowaniu mężczyzn o nietradycyjnej orientacji”.

Podpisz petycję i wezwij rosyjskie i czeczeńskie władze do zbadania przypadków uprowadzeń oraz pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności! Pilna Akcja trwa do 16 maja 2017. Petycja na stronie Amnesty International.

W kategorii „Prawa kobiet i zwalczanie dyskryminacji z powodu płci” Okulary Równości trafiły do aktorek: Krystyny Jandy i Mai Ostaszewskiej. Okulary Równości w kategorii „Prawa mniejszości i zwalczenie dyskryminacji z powodów innych niż płeć” trafiły do sołtysa Bobrownik Łukasza Włodarczyka z mężem Łukaszem Ciężadło i sołtyski wsi Grzebianka Marzeny Frąckowiak i jej partnerki Doroty Walickiej, które razem wychowują córkę.

Nagroda do panów trafiła za „otwartość i czynny sprzeciw wobec dyskryminacji osób LGBT w ich prawie do zawierania małżeństw. Za zwalczanie stereotypu i pokazanie, że prawo do miłości i bycia w związku jest prawem człowieka, w każdym miejscu i czasie, także na polskiej wsi”. Do pań – za to, że „łamią tabu i stereotypy, także o zaściankowości i nietolerancji polskiej wsi, pracują na rzecz swojej społeczności”

Super Okulary Równości trafiły do: Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny - „za 25 lat organizowania walki w obronie praw reprodukcyjnych, edukację społeczną i wsparcie wszystkich kobiecych protestów 2016 roku”

Do Centrum Praw Kobiet – „za 25 lat walki z przemocą wobec kobiet, edukację społeczną na temat przemocy wobec kobiet, niezłomność i konsekwencję w każdych warunkach i okolicznościach”

Ewy Dąbrowskiej-Szulc – „za niezłomność, konsekwencję w działaniu, za umiejętność zachowania optymizmu w najgorszych okolicznościach, za wieczną młodość ducha i umiejętność łączenia pokoleń kobiet i za bycie Wielką Kronikarką walki kobiet o nasze prawa”.

Antynagrodę – Skierowanie do Okulisty – otrzymał minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. (Gazeta Wybocza)

Według najnowszego raportu Biblioteki Narodowej aż 16% Polaków i Polek nie przeczytało w zeszłym roku żadnej książki czy czasopisma. Tymczasem nauczyciele pracujący w bibliotekach szkolnych biją na alarm. Resort edukacji rządzony przez Annę Zalewską wykreślił z podstawy programowej zapisy o zadaniach bibliotek szkolnych. To ciche otwarcie furtki do przerzucenia kosztów finansowania bibliotek na samorządy. A jeśli samorządy nie dostaną pieniędzy na utrzymanie bibliotek szkolnych, to te mniej zamożne mogą być zmuszone do ich zamknięcia

Biblioteki szkolne i publiczne pełnią bardzo istotną rolę - zapewniają dostęp do kultury i wyrównują szanse edukacyjne. Ich likwidacja najbardziej uderzy w dzieci i młodzież z małych miast i gmin. Dlatego Razem działajmy w ich obronie! Polecamy społeczną kampanię www.stoplikwidacjibibliotek.pl - wejdź na stronę i poprzyj protest!

Niemiecka prokuratura poinformowała, że zatrzymała domniemanego sprawcę ataku z 11 kwietnia na autokar drużyny piłkarskiej Borussia Dortmund. Zatrzymany w Tybindze mężczyzna ma podwójne obywatelstwo Rosji i Niemiec. Atak nie miał podłoża terrorystycznego - poinformowali śledczy.(TVN24)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


CNN rozmawiał osobami którzy byli prześladowani w Czeczenii, opowiadali o torturach prądem, bito poniżano.12 letnich Reuben de Maid, z Llandaff, Walii, gościł u Ellen mówił o tym jak znęcano nad nim się poniżano tylko za to że lubi malować się.


Caitlin Jenner oskarża Ellen DeGeneres za to że nie jest lubiana przez społeczność LGBT po wystąpiła w jej programie, Cait powiedziała że nie popiera małżeństw homoseksualny z powodu że jest konserwatywna. W książce mówi Cait później zmieniła zdanie dotyczące równości małżeństw. (LGBT Nation)

Tylko czy Cait zapomniała co robiła w swoim programie, wiele razy kontrowersje robiła miedzy innymi popieranie prawicy republikanów, jacy oni są super pro LGBT to widać dziś że Trump uchyla ustawy proLGBT.

Dziś żale ma do wszytki w najnowszym programie 20/20 na ABC mówi traci wiarę w republikanów tylko czy coś to pomaga mleko już się wylało. Tylko czy nie było lepiej zamiast głupoty mówić to mogła edukować się. Żyła za długo pod kloszem i może tylko do siebie mieć żale.Kris Jenner i Caitlyn Jenner w programie "Keeping Up With the Kardashians," kłócą się o swoją przyszłość i książkę Cait.Mocne słowa Stefana Niesiołowskiego dotyczące PIS


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz