środa, 26 kwietnia 2017

Kanadyjski sportowiec w skoku o tyczce wychodzi z szafy i Bejsbolista amerykański wychodzi z szafy w telewizji


Kanadyjski olimpijczyk Shawn Barber, wyszedł z szafy. "Jestem gejem i jestem z tego dumny! Dziękuję moim rodzicom, że są dla mnie największym wsparciem. Od zawsze mogłem na nich liczyć. Pomagali mi w wielu sytuacjach, podobnie jak moi przyjaciele", napisał na swoim koncie Facebooku.

Rok wcześniej zdobył mistrzostwo świata w skoku o tyczce. Dla Uniwersytetu w Akron, on ustanowił rekord NCAA w skoku o tyczce 5.19 metrów.

Dotychczas największym sukcesem w karierze Barbera jest złoty medal mistrzostw świata wywalczony w 2015 roku. W Orlim Gnieździe w Pekinie Kanadyjczyk skoczył 5,90 m i pokonał m.in Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego, którzy wspólnie sięgnęli po brązowy medal.

15 stycznia 2016 roku 22-letni dziś tyczkarz skoczył 6 m i ustanowił rekord życiowy. Znalazł się tym samym w gronie ledwie 18 skoczków, którzy złamali tę barierę. Jedynym Polakiem, który tego dokonał jest Lisek. (TVN24)

"Jestem gejem" - wyznał futbolista Ryan Jordan Santana, w programie "This Is Life Live" na kanale TLC, wyznał do swojej matki i kolegów z drużyny. Grał w baseball w Azusa Pacific Univ. w południowej Kalifornii. Zamknął ostatni rok w APU wygraną PacWest Conference wyróżnieniem gracze tygodnia". Wcześniej grał dla grał dla katolickiej szkoły w Pheonix w Arizonie.

Wcześniej może nie ujawnił się z powodu polityki szkół katolicki w USA, która zakazuje homoseksualizmu, gdy ujawniłby się do koniec grania w szkole w bejsbolu szkoła go wyrzuciła by.

Obecnie gra w Australijskiej drużynie w Golden Grove Dodgers w Adelaide. Zrozumiał że pociąga mężczyzn już w wieku 15 lat. Wyznał dlaczego robi publiczny coming out w telewizji chce pokazać innym że nie są sami.

Wsparcie dostał od kolegów drużyny i mamy, że kochają go i będą nadal przyjaźnić się. 10 miesięcy by nie powiedziałby głośno jest gejem bał się, dziś nie chce już żyć w kłamstwie, chce być sobą. (Out Sports)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz