czwartek, 6 kwietnia 2017

Solidarnie z ofiarami homofobii w Czeczenii


Media alarmują o „polowaniu” na gejów w Czeczenii. Masowe porwania, tortury i morderstwa. To się dzieje teraz. Jak donoszą Nowaja Gazieta i Russian LGBT Network porwano aż 100 osób, a 3 zostały zamordowane. Świat musi powiedzieć „dość”. My musimy powiedzieć „dość”!

Łączymy się w bólu z bliskimi i rodzinami ofiar homofobicznych prześladowań.

6 kwietnia o godz. 18:00 w 4 miastach Polski odbędą się akcje solidarnościowe z ofiarami homofobii w Czeczenii. Bądźmy tego dnia razem – przynieśmy kwiaty i znicze. Pokażmy, że nie ma naszej zgody na brutalną przemoc motywowaną homofobią, która zbiera śmiertelne żniwo na naszych oczach w Czeczenii.
- Warszawa: naprzeciwko Ambasady Federacji Rosyjskiej, ul. Belwederska 50,
- Kraków: pod Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej, ul. Biskupia 7
- Poznań: pod Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej, ul. Bukowska 53a.
- Wrocław: na Rynku Głównym pod Pręgierzem.

We wszystkich miastach o tej samej godzinie zostanie odczytany apel organizacji pozarządowych skierowany do władz rosyjskich i czeczeńskich, premier polskiego rządu oraz ministra spraw zagranicznych.

O CO APELUJEMY?

Potępiamy wszelką przemoc i wzywamy do jej zaprzestania. Wraz z międzynarodowymi organizacjami i instytucjami wyrażamy zaniepokojenie tymi doniesieniami i wzywamy władze rosyjskie i czeczeńskie do podjęcia stanowczych działań mających na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa osobom LGBT przebywającym w rejonie Kaukazu Północnego, a także ukaranie winnych.
Nasze organizacje zwróciły się z prośbą o interwencję na szczeblu międzynarodowym. Apelujemy również o interwencję do władz polskich.

Najważniejsze jednak jest okazanie solidarności ze społecznością LGBT w Czeczenii przez wszystkie osoby przywiązane do standardów praw człowieka, niegodzące się na czystki i brutalną przemoc motywowaną homofobią i transfobią, zarówno należące do społeczności LGBT w Polsce, jak i ich sojuszników i sojuszniczki.

CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ?

Apel, odczytany w trakcie wydarzeń w Warszawie, Krakowie i Poznaniu udostępnimy wkrótce tutaj i będziecie mogli i mogły wysłać go w swoim imieniu do przedstawicieli władz rosyjskich w Polsce i władz polskich.
-------
Warszawa: Miłość nie wyklucza, Lambda Warszawa, Kampania Przeciw Homofobii
Poznań: Grupa Stonewall
Kraków: Queerowy Maj / Marsz Równości w Krakowie
Wrocław: Kultura Równości

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz