piątek, 7 kwietnia 2017

News: Łukasz Włodarczyk, Izrael, Rosja, Świat Raven, Holandia, George Michael, Aborcja, KaDo, Jazz Jennings, Robert Biedroń ...


Tak myślę, że jakbyśmy razem coś zaczęli robić, to fajna partia by powstała - mówił Robert Biedroń na spotkaniu z Jackiem Jaśkowiakiem. - Poznań i Słupsk, w skrócie PiS - zażartował ktoś z publiczności. (Gazeta Wyborcza)

Niewielka wieś na Pomorzu, licząca nieco ponad ośmiuset mieszkańców. Co ją wyróżnia? Sołtys kilka miesięcy temu wziął ślub ze swoim partnerem. Łukasz Włodarczyk w rozmowie o tym jak polskie społeczeństwo reaguje na homoseksualistów.

Moja decyzja zapadła w momencie, gdy Hania miała się urodzić, więc na pewno miała problemy. Jednak chcieliśmy się rozstać, gdy Hania była mała, żeby ona nie widziała tych wszystkich nieprzyjemnych emocji, które towarzyszą rozstaniu. I teraz, z biegiem czasu uważam, że była to dobra decyzja. Bo nie było to łatwe ani dla mnie, ani dla niej.

Kościół jako instytucja nie jest mi potrzebny, żebym mógł wierzyć. Nie chcę uczestniczyć w nim, bo uważam, że w dzisiejszych czasach Kościół jest instytucją, która sprzedaje wiarę i na tym zarabia. Nie zaprzeczam, że są księża z powołania, ale coraz więcej słyszy się o aferach, które przeczą zasadom religii. Jest również wielu ludzi dwulicowych, którzy chodzą do kościoła, a po wyjściu z niego są pełni nienawiści i wrogości do innych. Są chrześcijanami, są religijni, ale gdy zobaczą Żyda, Muzułmanina czy geja od razu budzi się w nich gniew. Znam kilku księży, którzy są do mnie pozytywnie nastawieni, ale najgorsza jest ludzka dwulicowość.

Mam córkę, ale niestety jej nie wychowuję. Mieszka ona z mamą i nie mam z nią codziennego kontaktu. My z Łukaszem chcielibyśmy mieć swoje dziecko. Mamy dom, w którym są trzy pokoje i mamy możliwości, by to dziecko wychowywało się w dobrych warunkach. Niestety są kolejne problemy prawne. Musielibyśmy zrobić to nielegalnie, czyli zainwestować w surogatkę, na przykład z Indii. W Polsce też jest prawo, że kobieta w momencie urodzenia dziecka może się go zrzec, a gdyby jeden z nas byłby wpisany jako ojciec, wtedy otrzymałbym prawo do wychowywania. Wiele osób homoseksualnych właśnie tak robi. Jednak, gdy jeden z nas by umarł, drugi nie miałby do niego żadnych praw, wychowując je nawet przez 10 lat. Niestety w dalszym ciągu jest to kombinatorstwo na różne sposoby, a my tak nie chcemy. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni i będziemy mogli mieć dziecko razem w pełni praw. (...) - Gazeta Bałtycka.


Izrael kapitan Shachar, członek Sił Obronnych Izraela chciał być przyłączyć do armii w 2012 roku, chciał tylko do nosić mundur męski. Shachar był wcześniej kobietą, zmienił płeć.

Podczas gdy izraelskie wojsko pozwala gejom i lesbijkom służyć otwarcie w armii od 1993 roku, to nie ma na piśmie zasad dotyczące osób transseksualny, wielu traktuje się jako "choroba psychiczna".

Shachar poszedł do wojska jako kobieta. Nosił mundur kobiecy jego pierwsze dni służby. To było prawie identyczne z mężczyznami, ale kobiety musieli nosić sukienki. Poprosił męski mundur, ale dzięki temu szanowano go i szanują kim jest chwalą za odwagę i bycia sobą.

Pod koniec 2013 roku, Shachar został pierwszym powołany izraelskim żołnierzem medycznym. Ponieważ prawo izraelskiego wymaga ubezpieczenia zdrowotnego, jego ubezpieczenie wojskowe pokrywa koszty jego terapii hormonalnej i leczenia. Po jego historia została opisana w izraelskich mediach, armia otrzymują wiele inny wiadomości chcą poznać go i doradzać jemu bycia sobą. Jest doradzą w wojsku dotyczące zmian nastawienia i porad dla osób transpłciowy w armii. (NBC News)

Grafika z twarzą Władimira Putina zajęła 4071. miejsce na liście "materiałów ekstremistycznych" rosyjskiego Ministerstwa Sprawiedliwości. Jej udostępnianie jest od zeszłego tygodnia nielegalne - Gazeta.pl

Brazylijski bankier został zwolniony z pracy za to że jest gejem, podczas wakacji opublikował zdjęcie z swoim chłopakiem. Banco Itaú zwolnili mężczyznę mimo otrzymaniu dziesięciu nagród za osiągnięcia bankowe. (PinkNews)

Krwiaki wewnątrz-czaszkowe, stłuczone płuco, stare i nowe sińce na ciele - to obrażenia, z jakimi do szpitala trafiła 2-letnia Hania. W tym samym dniu otrzymali pieniądze z 500+. Kamil kupił osiem piw, wafelki dla dzieci. Następnie na prośbę Justyny zajął się dzieckiem, ona poszła z zakupami do jego siostry. (TVN24)

Gdzie ci obrońcy rodziny wyzywają inne rodziny, ale u siebie nie widzą problemów patologii. Patologia ma prawo do małżeństwa, a my nie.

Serial Świat Raven wraca na antenę Disney'a, oficjalnie ogłosili że już zamówili pełny sezon serialu, zatytułowanego Raven Home. Naturalnie Raven-Symoné będzie będzie główną role.

Świat Raven był serialem rekordowym swoją premierę miał w 2003 roku, Raven sama dostała wiele  nagród NAACP i dwie Choice Awards i stała się pierwszą kobietą Afroamerykanką kiedykolwiek mieć swoje nazwisko w tytule serialu komediowego. Pokaz był również nominowany do nagrody Emmy.

Produkcja nowego sezonu rozpocznie się w Los Angeles w tym miesiącu, a debiut przyjście później pod koniec 2017 roku. W Polsce trochę później wcześniej nawał Disney Channel, mamy nadzieje ten też pokaże polska wersja Disney'a Channel. (Out Magazine)

Dodam Raven-Symoné, jest ujawnioną lesbijką, dzięki temu serialu popularność zaczęła już  jako 3-letnią Olivię w "The Bill Cosby Show, dziś prowadzi wspólnie innymi ikonami kobiet Whoopi Goldberg program The View.

Kiedy dorastała na oczach opinii publicznej, Raven-Symoné była gotowa zachować swoją orientację tajemnicą aż do grobu, dopóki nie zakochała się. Była dotyczące swojej orientacji świadoma już w wieku 12 lat. Mówi że ukrywanie kim jest nie podtrawiła poradzić z sobie tym, wewnętrznie źle czuła się, mówiła dla It Got Better.

Po śmierci George'a Michaela, gdy napisaliśmy m.in., że George lubił przygodny seks w plenerze, odezwało się kilka głosów oburzenia - że nie wypada "takich rzeczy" pisać o zmarłym, bo przecież przede wszystkim był wybitnym muzykiem itp.

Mocno wtedy oponowaliśmy, bo sam George od czasu coming outu w 1998 r. nie krył nie tylko faktu, że jest gejem, ale mówił również otwarcie, że lubi seks z dopiero co poznanymi facetami na świeżym powietrzu. A poza tym fakt, że człowiek nie żyje, nie oznacza, że mamy pamiętać wyłącznie o jego poważnych i "godnych" sprawach - prawda?. Czemu do tego wracamy?

Dwie londyńskie organizacje LGBT: Camden LGBT Forum oraz Queer Tours of London organizują event ku pamięci George'a. Gdzie? W Hamsptead Heath - czyli w parku - na ulubionej pikiecie George'a. Kiedy? Pojutrze - w 19. rocznicę jego aresztowania za próbę seksu w publicznej toalecie :-)
Jak nazywa się impreza? "George Michael Wants You!"

"Będziemy celebrować seksualną wolność, którą sam George zaczął się cieszyć po tym, jak odzyskał siebie - po okropnym, publicznym outingu. George kochał nie tylko śpiewać - kochał też się bzykać. Przyprowadźcie przyjaciół, będziemy śpiewać razem "Outside" i inne hity. Ubierzcie się kosmicznie. Oddamy cześć pamięci George'a - do zobaczenia w krzakach!" - piszą organizatorzy. (Replika/PinkNews)

Prawo i Sprawiedliwość nie ustaje w krucjacie przeciw kobietom. Porażka projektu Ordo Iuris i czarne protesty nie zniechęciły Jarosława Kaczyńskiego do zapowiedzi zaostrzenia prawa aborcyjnego, o czym mówi w rozmowie z Gość Niedzielny. Tak, jak na czarnych protestach, znów musimy być gotowe i gotowi, by bronić swoich praw.

Około dwóch tysięcy osób wzięło udział w marszu przeciwko nienawiści wobec homoseksualistów i osób LGBT, który w środę wieczorem odbył się w Amsterdamie.

Demonstranci przeszli z placu Dam w stronę Homomonument - pomniku upamiętniającego prześladowanych i zamordowanych homoseksualistów. Na znak solidarności trzymali się za ręce. To właśnie dlatego, że okazali w ten sposób swoją miłość, dwaj geje zostali w miniony weekend brutalnie napadnięci przez grupę młodych ludzi w Arnhem. Do ataków na homoseksualistów doszło w weekend także w Amsterdamie i Eindhoven.

W środowym marszu brali udział celebryci, obecna była też Ellie Lust, szefowa oddziału ds. LGBT w stołecznej policji. Kochaj, kogo tylko chcesz. To jest podsumowanie wolności. Jako Holendrzy jesteśmy za wolnością i nie pozwolimy na prześladowanie - powiedziała jedna z uczestniczek - Fakty.nl


​Pinksixty News wiadomości LGBT


KaDo tym roku przekazu swój 1% dla Stowarzyszenia Pozytywni w Tęczy - KRS 0000319790. Stowarzyszenie to prowadzi wiele różnorodnych działań edukacyjno-profilaktycznych skierowanych do różnych grup odbiorców. Przez ostatnie lata działalności Zjednoczenie koncentruje swoją aktywność na pomocy dla osób HIV+, tworząc grupy wsparcia i budując wspólnie z innymi organizacjami integralny system wsparcia i pomocy w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie na ich stronie TUTAJ.


Niemal w tym samym czasie jak para gejów z Arnhem zostali zaatakowani, inna para gejów z Kerkstraat w Amsterdamie stali się ofiarami homofobii.Inni organizują akcję wywiesz tęczową flagę znak solidarności osobami LGBT.Oświetlony most w korach tęczy na znak solidarnościAktorka Martha Plimpton honorowana podczas gali HRC w Houston za bycie sojusznikom dla osób LGBTQ


Nikt nie powinien być zaskoczony, że federacja sportowa NCAA odwraca się plecami do społeczności LGBT i wraca do Karoliny Północnej mimo zastępili HB2 na HB142. Zaangażowanie NCAA do społeczności LGBT tylko dla nich biznesem. Wspieranie integracji i równości nagle stał się niewygodny w Karolinie Północnej dla NCAA.


Rozmowa kwalifikacyjna wg KaDoW nowym sezonie programu o transpłciowej nastolatce Jazz Jennings, będzie miedzy innymi o randkach, terapia dotyczące zmiany płci, w Polsce jak były wcześniejsze sezony na polskim TLC.Nie dawno Dominik z KaDo pokazał nago oburzenie było wielkie cioteczek, teraz polacy oburzają się programem TLC "Undressed: randka w łóżku", do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przysłano ponad 200 skarg z powodu nagości. Polacy robią siebie moralistami, golizna wielka hallo znać życie ci którzy tak naprawdę krzyczą to obrzydliwe, sami oglądają pornosy.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz