poniedziałek, 27 marca 2017

News: Rodzice osób LGBT, Xavier Bettel, Bejsbol, Trans młodzież, HIV, Caitlyn Jenner, Lady Gaga, Andrew Christian ...


List otwarty Grupy Rodziców Osób LGBT przy KPH w sprawie głosowania rezolucji „Równość kobiet i mężczyzn w UE w latach 2014-2015”

Posłanki i Posłowie do Parlamentu Europejskiego, którzy wstrzymali się od głosu. Z przykrością przeczytaliśmy pierwsze wyniki głosowania nad rezolucją „O równości kobiet i mężczyzn w UE w latach 2014-2015, które odbyło się 14 marca 2017 r. w Brukseli. Państwa postawa wobec praw człowieka rozczarowuje. Z pewnością wiedzą Państwo, że opinia publiczna w Polsce nie czyta szczegółowo wszystkich aktów prawnych przygotowanych, dyskutowanych i głosowanych w Europarlamencie. To wyniki głosowań są dowodem Państwa postaw i opinii. Jako wyborcy oddawaliśmy na Państwa nasze głosy z nadzieją, że każdemu działaniu, będą przyświecały absolutnie podstawowe wartości czyli prawa człowieka. Zdumieni, czytaliśmy komentarze po głosowaniu. Pani Posłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz mówi o niedostatecznym wykorzystaniu zasady pomocniczości państwa, Pani Róża Tuhn mówi, że Parlament Europejski nie ma kompetencji i państwa członkowskie powinny zajmować się własnymi problemami, Pan Poseł Michał Boni mówi o chaosie formalnym w rezolucji, a Pani Danuta Huebner nic nie mówi, ale zmienia zdanie, tłumacząc to pomyłką. Szanujemy decyzje o zmianie zdania Pani Huebner i Pana Boniego, jednak pierwsze wrażenia to niedowierzanie, rozczarowanie a potem wściekłość. Teoretycznie Pani Posłanka Róża Tuhn może mieć rację, że to polski parlament powinien rozstrzygać w kwestiach obyczajowych. Teoretycznie Pani Posłanka Kozłowska –Rajewicz może mieć rację krytykując zbyt lekkie traktowanie zasady subsydiarności.

Może nie łączy nas wspólnota doświadczeń bycia rodzicem homoseksualnych i transseksualnych dzieci, ale łączy nas pokoleniowa wspólnota PRL-u i transformacji. Wiemy bardzo dobrze, że do rozumienia świata się dochodzi dekadami, a w międzyczasie trzeba było chodzić do pracy i wychowywać dzieci. Wierzcie nam Państwo, że zmaganie się z homofobią i wykluczeniem, także we własnej świadomości, w naszej sytuacji nie jest proste.

Powinniście Państwo wiedzieć, przewidywać, że z Brukseli do kraju, w najlepszym wypadku dociera sygnał, że są to sprawy nieważne. W tym wypadku rozstrzyganie formalnych stron rezolucji jest chybione. Subsydiarność, implementacja, niespójność lub ich brak, nie dadzą siły matce i ojcu, żeby nadal mocno kochali i byli po prostu odważni. Natomiast Państwa postawa mogłaby ich wzmocnić. Przeciwnik jest drapieżny i bezwzględny. Prawa kobiet, mężczyzn, dzieci to prawa człowieka, a wszyscy się w tym pojęciu mieścimy.

Szef rządu Luksemburga Xavier Bettel przyjechał w piątek do Watykanu z mężem Gauthierem Destenay'em. Para wzięła ślub w maju 2015 roku. Bettel to jeden z 27 przywódców państw unijnych obecnych na audiencji u papieża Franciszka.

O pojawieniu się małżonka szefa luksemburskiego rządu w Watykanie poinformowali na Twitterze dziennikarze zachodnich agencji. Na agencyjnych zdjęciach widać, jak Bettela i Destenaya wita arcybiskup Georg Ganswein.

Xavier Bettel przybył do Watykanu na spotkanie, na które papież Franciszek zaprosił 27 szefów państw i rządów krajów członkowskich oraz przywódców unijnych instytucji. Zjechali oni do Rzymu na sobotnie obchody 60-lecia Traktatów Rzymskich.

Szef rządu Luksemburga Xavier Bettel wziął ślub ze swoim wieloletnim partnerem, Belgiem Gauthierem Destenay’em w maju 2015 roku. Na uroczystościach był obecny między innymi premier Belgii - TVN24.

Dwa lata od kiedy przeszedł do historii jako pierwszy gracz ligi Major League Baseball jako gej, w drużynie Milwaukee Brewers David Denson ogłosił w tym tygodniu swoją decyzję przechodzi na emeryturę sportową. (Towleroad)

Zabroniono mi korzystania z siłowni ze względu na moją niepełnosprawność - twierdzi 26-letni Marcin Ryszka, medalista mistrzostw świata i Europy w pływaniu. Ryszka jest niewidomy, jak mówi, właściciel klubu fitness kazał przychodzić mu z opiekunem - Gazeta.pl

Na płocie kościoła przy ul. Pilczyckiej pojawiła się wystawa zdjęć zakrwawionych płodów i haseł propagujących całkowity zakaz aborcji. Policja sprawdzi, czy zgodnie z prawem. (Gazeta Wyborcza)

Poważnie jacy ci fundamentaliści katolicy są chorzy, martwe płody, krew na ulicy są ok, ale dwóch całujący się facetów to nie dopuszczalne dla dzieci, krzyczą nie chcą widzieć homo na ulicy.

Przed głosowaniem radnych w Chojnicach, burmistrz słyszy od księdza, że honor niesienia krzyża w Wielki Piątek już nie dla niego. Dlaczego? Ano dlatego, że burmistrz chce sfinansować in vitro. (TVN24) Paradoks jest tym że tak kościół mówi o wolności słowa i sumienia, ale sami je zabraniają i dyskryminują.

W sobotę przypadła 60 rocznica podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek unijnej wspólnocie. W tym dniu demonstracje poparcia dla zjednoczonej Unii odbywają się w całej Europie. Również w kilkudziesięciu polskich miastach. W Katowicach przywiązanie do europejskich wartości zademonstrowało około 300 osób, które zebrały się pod pomnikiem Harcerzy Września na rynku. Flagi polskie, śląskie, unijne i tęczowe na rynku Zgromadzeni mieli flagi polskie, unijne, śląskie i tęczowa flaga symbol środowisk LGBT. Były też flagi Komitetu Obrony Demokracji i Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Gazeta Wyborcza.

Dzień po zamachu w Londynie premier Beata Szydło stwierdziła w "Jeden na jeden" w TVN24, że "nie da się" nie łączyć polityki migracyjnej z terroryzmem. Jej słowa wywołały falę komentarzy na Wyspach. Korespondent "Financial Times" Henry Foy nazwał tę wypowiedź "haniebną" i przypomniał, że zamachowiec urodził się w Wielkiej Brytanii.

Transpłciowa studentka mówi co znaczy identyfikować się z binarnym płci


Młodzież transpłciowa o swoi inspiracji gwiazdami pomagają im bycie sobą


George w 2014 roku rozpoznano zakażenie wirusem HIV, a od tego czasu jest zapalonym zwolennikiem zmian. Miedzy innymi podnoszenie świadomości dotyczącej HIV na swoim blogu, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z życiem wirusem, który ma na celu edukowanie, zapobieganie i wspieranie innych osób żyjących z HIV.

W Londynie wystąpił zasłonił oczy z kartką ludzie pisali dostawał wsparcie od inny i miłość, znacz Polskę warunki do dostałby hejt.Kiedyś był homofobem, teraz walczy z uprzedzeniami


Andrew Christian zapowiada nowy swój program modelingu. Zastanawiasz się, co się dzieje w biurze projektanta bielizny Andrew Christian? Biorąc pod uwagę wszystkich niemal nagich mężczyzn. Wśród wystąpi w programie Arad Winwin ostatnio było głośno z jego pochodzenia uciekł z Iranu do lepszego świata.My Cousin Rachel (Moja kuzynka Rachela) melodramat. W rolach głównych zobaczymy Rachel Weisz oraz Sama Claflina. Premiera filmu zaplanowana jest na 9 czerwca. Film jest adaptacją powieści autorstwa Daphne Du Maurier. My Cousin Rachel opowie historię młodego Anglika, który planuje zemstę na pięknej i tajemniczej kuzynce ponieważ wieży, że zamordowała jego opiekuna. Sprawy jednak się komplikują gdy zaczyna ulegać jej urokowi.


ABC News dziennikarka Diane Sawyer zrobiła znów wywiad z Caitlyn Jenner, porozmawiała o jej pierwszych kilku latach życia jako kobieta. Bruce Jenner rozmawiał z Sawyerem w specjalnym programie w 2015 r., Który osiągnął 17,1 miliona widzów i wygrała nagrodę dziennikarską DuPont-Columbia.

Jenner też wyda książkę "Sekrety mojego życia", która ma zostać wydany cztery dni po jej nowym wywiadzie Sawyer. 20/20 specjalny wywiad planowany jest na 21 kwietnia. (AP)

Pierwszy wywiad


Nowy słoneczny patrol z udziałem miedzy innymi Zaca EfronaLady Gaga gościnie wystąpiła w programie RuPaul's Drag Race Season
Czas na kolejne "poprawione" i zmontowane orędzie;) Tym razem o Europie


"Wspólnota przyniosła Europie pokój. Pozwoliła zbudować drogi i mosty łączące Warszawę z Berlinem, Paryżem i Lizboną. Potrzebowaliśmy zjednoczonej Europy wtedy, gdy wstępowaliśmy do Unii, i potrzebujemy jej nadal. Potrzebujemy Unii, bo w świecie, w którym korporacje są potężniejsze od państw narodowych, tylko współpracując możemy obronić sprawiedliwość społeczną i demokrację" – Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o Unii Europejskiej z okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich.


Markus Beeko, Sekretarz Generalny Amnesty International w Niemczech, obecnie prawa człowieka są zagrożone nie ma równości dla wszystkich.


- Mamy ekspertyzy, że doszło do fałszerstwa. Będę je przedstawiał pani premier - zapowiedział w TVN24 Witold Waszczykowski, wracając do sprawy wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. - Zastosowano podwójne standardy, będziemy to pokazywać społeczeństwu - dodał minister spraw zagranicznych.

Dodatkowo szef MSZ odniósł się w rozmowie także do relacji Polski z Białorusią. - Ubiegły rok przyniósł wiele rozwiązań pozytywnych między Polską a Białorusią - zauważył. To widać pozytywny jak to prezydent Białorusi zaatakował opozycję, widać polskiego rządu do wzór do naśladowania demokracji, tak chcą w Polsce że jeden człowiek kontroluje wszystko idziemy w tą stronę.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz