sobota, 25 marca 2017

News: Formuła 1, Umowy cywilne, George Weinberg, Gay USA, Tajwan, Tom Daley, Równość małżeństw, Transfobia ...


W wyścigach Formuły 1 w ten weekend w Australii weźmie udział m.in. ten samochód. Należy on do drużyny Holden Brada Jonesa. Kierować będzie 28-letni Nick Percat.

Oświadczenie drużyny: "Tęczowe kolory na naszym 8 Holden Commodore są nie do przeoczenia. Chcemy wysłać do wszystkich bardzo jasny przekaz, że wspieramy równość ludzi bez względu na ich kolor skóry, płeć cy orientację seksualną. Wyścig jest wspaniałą okazją, by to pokazać." (Replika)

Nick Percat i Lee Holdsworth Massive ostatnim wyścigu mieli wypadek na torze, nie był szczęśliwym wyścig dla Nicka Percata


KPH: “Nie ma różnicy między związkiem partnerskim a umową cywilną? Myślimy, że jednak jest”.

Kilkunastu europosłów Platformy Obywatelskiej wstrzymało się od głosu, a trzech było przeciwko rezolucji Parlamentu Europejskiego wzywającej kraje Unii do większych starań o równouprawnienie kobiet i osób LGBT. - Przykre, że reprezentujący nas europosłowie PO okazali lekceważenie dla podstawowych wartości unijnych - komentuje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prawniczka z UW Monika Płatek.

- Mamy w Polsce do czynienia z tresowaniem społeczeństwa ku nierównościom. Posłowie różnymi wypowiedziami i działaniami wpajają przyzwolenie na gorsze traktowanie ze względu na płeć, wiek, orientację seksualną lub identyfikację płciową - zauważa w "GW" Monika Płatek. To dlatego jej zdaniem korzystne byłoby przyjęcie rezolucji Parlamentu Europejskiego, która, mimo że "nie jest prawem wiążącym dla państw Unii", to "ma na celu umożliwienie lepszego stosowania już obowiązującego w Polsce prawa" - Onet.pl

Był psychologiem, psychoterapeutą i seksuologiem, autorem słowa „homofobia”, poplecznikiem postulatów społeczności LGBT i ich naukowym orędownikiem. Przyczynił się do wykreślenia homoseksualizmu z listy chorób i zaburzeń psychicznych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne. Miał 86 lat. Zmarł w poniedziałek na Manhattanie. Jego żona, Dianne Rowe, potwierdziła, że powodem śmierci był rak.

Całą swoją karierę naukową zresztą poświęcił obalaniu mitów na temat homoseksualizmu. Jego swoista krucjata doprowadziła do wykreślenia go z listy chorób i zaburzeń psychicznych. Efekty jego pracy były ostro oceniane przez ówczesnych badaczy. Zarzucano mu „brak klimatu intelektualnego, gwarantującego obiektywizm naukowy”. Krytykował instytucję „terapii reparatywnej”, którą uważał za barbarzyństwo.

„Tak, ukułem termin homofobia jako słowo określające strach i lęk przed homoseksualistami. Irracjonalny lęk, który wydawał się być powiązany z obawą przed zarażeniem, traktowanie homoseksualizmu jako zagrożenie dla instytucji domu i rodziny. Ale i lęk religijny, który prowadził do niesamowitych zachowań, brutalnych i pełnych agresji” – powiedział Gregory’emu M. Herekowi, profesorowi z Universytetowi w Kalifornii w 1998 roku.

W Huffington Post, Weinberg napisał: „Jak długo homofobia istnieje i funkcjonuje, jak długo geje i lesbijki doświadczają aktów przemocy, tak długo słowo homofobia będzie kluczowe dla rozwoju społeczeństw i ludzkości. Bo w rzeczy samej, homofobia powinna być wpisana na listę zaburzeń psychicznych” - Queer,pl

Wywiad George Weinberg dla Gay USA:


​Pinksixty News wiadomości LGBTGay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Cindy i Lana mają syna i córkę i tworzą rodzinę na Tajwanie. Mają nadzieję, że małżeństwo tej samej płci zostaną zalegalizowane w tym kraju. Tajwan może zostać pierwszy kraj w Azji, z równością małżeństw. Przeciwnicy nie chcą to tego dopuszczać miedzy innymi finansowani przez ekstremistów z USA.


Gąsiu - Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka


Po Hiszpanii czas na Amerykę transfobiczne autobusy, mało im że coraz więcej ofiar transpłciowy osób tym roku już 8 trans osób zostało zamordowany w USA. Transfobia coraz bardziej zaczęło od zakaz używania toalet też ciąg dalszy nienawiści.


Krzysztof Gojdź postanowił skomentować zdjęcie sprzed kilku tygodni, chce równe prawa dla osób homoseksualny w Polsce.Gra BioWare - Mass Effect: Andromeda, udziałem akcentem gejowskim


Mini wersja Pięknej i bestii w wersji gejowskiejOpowieści o związkach być w związku z drag queen


Transpłciowe osoby opowiadają o związkach że ich miłość jest piękna też chcą zakochać się i być z kimś.


Tom Daley w porannym programie brytyjskim o swojej nowej książce o utracie wagi


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz