wtorek, 28 marca 2017

Telefon Zaufania także dla rodziców i bliskich osób LGBT - mówi Elżbieta Szczęsna


Kiedy nam ciężko szukamy oparcia w rodzinie i bliskich. A co, jeśli oni także potrzebują wsparcia? Jeśli potrzebują porozmawiać z kimś o podobnych doświadczeniach, mają pytania i nie wiedzą komu je zadać, lub po prostu się boją, o swoje dzieci, o swoją rodzinę, o siebie?

Telefon Zaufania Lambdy Warszawa oferuje wsparcie rodzicom i bliskim osób LGBT. Dlaczego to ważne? Rodziny osób LGBT także narażone są na postawy homofobiczne, borykają się z trudnościami i wątpliwościami. Ponadto to właśnie rodzice i bliscy często sami, nieświadomie stają się sprawcami przemocy. Wspierajmy swoich bliskich i pokazujmy im, że jest miejsce, gdzie mogą anonimowo zadać każde pytanie i gdzie zawsze otrzymają rzetelną odpowiedź.

Do dzwonienia na nasze Telefon Zaufania zachęca matka geja i honorowa prezeska Stowarzyszenia Akceptacja, zrzeszającego rodziców osób LGBT - Elżbieta Szczęsna. Przekazujcie jej głos dalej, tak, by każdy wiedział, gdzie szukać informacji i wsparcia!

Telefon Zaufania dla osób LGBT i ich bliskich 22 628 52 22, od poniedziałku do piątku w godz. 18-21. Online dostępny jest komunikator Gadu-gadu 1286102 w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. 20-22.

Uważasz, że Telefonu Zaufania dla osób LGBT jest potrzebny? Przekaż swój 1% na Stowarzyszenie Lambda Warszawa i wspieraj społeczność LGBT. KRS 0000140531. Za wykonanie spotu dziękujemy Bart Staszewski


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz