czwartek, 2 marca 2017

News: Barcelona, Transfobia, Nienawiść po polsku, Serial dla dzieci, zakaz randek, Michał Piróg, Republikanie ...


Władze Barcelony zapowiedziały, że nie chcą, by po ulicach miasta jeździł "autobus nienawiści", na którym wypisane jest hasło skierowane przeciwko transseksualnym dzieciom: "Chłopcy mają penisa. Dziewczynki mają waginę. Nie daj się oszukać! Jeśli urodziłeś się mężczyzną, jesteś mężczyzną. Jeśli jesteś kobietą, bądź nią nadal". Barceloński magistrat ostrzegł też, że może ukarać właściciela pojazdu, organizację Hazte Oír grzywną w wysokości do 3 tys. euro. Autobus spodziewany jest w mieście w piątek - Replika.

Madrycka prokuratura ogłosiła wszczęcie śledztwa w sprawie autobusu z hasłami przeciw transseksualizmowi, który we wtorek jeździł po hiszpańskiej stolicy. Akcja z autobusem była odpowiedzią jednej z konserwatywnych organizacji katolickich na niedawną kampanię poparcia dla transseksualistów - (TVN24)

W Maroku sąd skazał dwóch mężczyzn za czyny homoseksualne, skazał ich na sześć miesięcy plus grzywna. (GayStarNews)

Dwa lata - tyle potrzebowali Polacy, by oswoić się z mową nienawiści. “Muzułmanie to podłe tchórze mordują tylko kobiety, dzieci i niewinnych ludzi”. W 2014 roku 60 proc. osób uważało tę wypowiedź za obraźliwą. Dziś to zaledwie 46 proc, a wśród Polaków w wieku 16-18 lat - już tylko 35 proc. Raport, który źle mówi o kondycji naszego narodu

„Brzydzę się pedziów, są wynaturzeniem człowieczeństwa , powinni się leczyć” - Wśród dorosłych: z 60 proc. do 58 proc., wśród młodzieży: z 64 proc. do 52 proc.

Ponad połowa młodych Polaków przyznaje się do używania mowy nienawiści wobec gejów, Romów, imigrantów i muzułmanów, a 30 proc. używa obraźliwych wypowiedzi względem Żydów, lesbijek i feministek.

Najbardziej rozpowszechnioną formą przemocy wobec osób nieheteronormatywnych jest przemoc werbalna. W 2014 roku najczęstszymi adresatami hejtu byli homoseksualni mężczyźni. W 2016 roku autorzy raportu postanowili zapytać dodatkowo o lesbijki i osoby transpłciowe:

Autorzy zapytali też o skłonność do zaakceptowania geja, lesbijki czy osoby transseksualnej jako sąsiada, współpracownika i członka rodziny. Najbardziej otwarte są młode kobiety – 87 proc. z nich nie ma nic przeciwko sąsiadowi gejowi. Na szarym końcu tolerancji po raz kolejny – młody polski mężczyzna, tylko 20 proc. zaakceptowałoby geja czy osobę transpłciową w rodzinie. (...) - OKO Press.

Dziennikarka słupskiej telewizji pytała prezydenta miasta o to, jak zabiega o ważną dla Słupska trasę S6. Robert Biedroń opowiedział, co robił i dodał, że nie chce czekać na władze centralne "na kolanach, tak, jak pani lubi" - Gazeta.pl

Kiedy gej mówi to wszystkim kojarzy się seksem, raz też w sejmie powiedział poniżej pasa zaraz śmiechy. Wmawia się geje to tylko myślą o seksie, kiedy bije żonę jeden radny PIS to jest ok.

Na olimpiadzie w 2020 gdzie odbędzie w Japonii Tokio, wszystkie toalety będą neutralne, dla niesprawny, transpłciowy. (GayStarNews)

Misjonarz, który żył m.in. w Zambii i Niemczech, na Facebooku zabrał głos ws. słów Kaczyńskiego. Ks. Stanisław Walczak określił prezesa PiS jako "człowieka, który w imieniu duchownych i świeckich narodowych katolików w Polsce, nieustannie czyni wysiłki, by zniszczyć Unię Europejską". Wypowiedź, w której polityk skrytykował Tuska, duchowny nazwa z kolei "łgarstwem" - Gazeta.pl

Serial dla dzieci "Star Butterfly kontra siły zła" jest emitowany na kanale Disney XD. To druga produkcja Disneya stworzona w całości przez kobietę, Daron Nefcy.

W 39 odcinku drugiego sezonu "Star Butterfly kontra siły zła" główni bohaterowie wybierają się na koncert swojego ulubionego zespołu. Kiedy grupa zaczyna grać piosenkę "Just Friends", publiczność szaleje, a magiczna atmosfera powoduje, że słuchacze niczym w jednej z ostatnich scen "Pachnidła" zaczynają się ze sobą całować. Od około połowy prezentowanego poniżej nagrania w kadrze pojawia się kilka całujących się par męsko-męskich i damsko-damskich.

To nie wszystko. Twórcy serialu postarali się nie tylko, aby animacja walczyła z homofobią, ale także z rasizmem i stereotypami dotyczącymi grup społecznych i wieku. Publiczność zebrana na trybunach jest bardzo zróżnicowana pod kontem etnicznym i socjalnym - Radio Zet.


W wiosennej ramówce TVP2 pojawi się program "Pierwsza randka", będący polską wersję hitu "First dates" emitowanego w Wielkiej Brytanii czy Australii. W zagranicznych edycjach show, w którym nieznajomi idą na randki w ciemno, pojawiały się już pary homoseksualne. Czy w rodzimej odsłonie również możemy się ich spodziewać? Postanowiliśmy o to zapytać prezesa Telewizji Publicznej, Jacka Kurskiego. Zobaczcie nasze wideo i jego zaskakującą odpowiedź.

Nie sądzę, żeby pary jednopłciowe pojawiły się w programie, ponieważ jesteśmy telewizją publiczną i musimy przestrzegać pewnych zasad twardo wyrażonych zarówno w konstytucji, jak i w prawie. Konstytucja mówi, że rodzina, według polskiego prawa, to związek kobiety i mężczyzny. A ponieważ randki służą temu, żeby powołać rodzinę, czyli związek małżeński, a ten w rozumieniu prawa i polskiej tradycji oraz moralności to związek kobiety i mężczyzny, to oczywistym jest, że muszą to być dwupłciowe pary. Dlatego w "Pierwszej randce" nie przewiduję małżeństw jednopłciowych - tłumaczy w rozmowie z Wirtualną Polską Jacek Kurski. (wp.pl)

Jaki to chory kraj, człowiek który czasie małżeństwa zdradzał żonę i rozwiódł z nią i teraz żyje z kochanką, to jest ok konstytucji. W Afrykański i arabski krajach szpieguje gejów na portalach gejowski i policja aresztuje osób homoseksualny za randki. Witać tak dalej pójdzie u nas też będzie tak.

W wersji brytyjskiej występował miedzy innymi rugbista Keegan Hirst


Jarosław Kaczyński gejem? - Michał Piróg o homoseksualizmie w Polsce


​Pinksixty News wiadomości LGBTPodczas Oscarów czasie pasmie reklamowym były pro LGBT akcenty reklamowe. Gospodarz Oscarów Jimmy Kimmel zażartował o zjednoczeniu Ameryki, ale to reklamodawcy, swoimi reklamami dali promyk nadziei i empatii.

Najnowsza reklama Cadillaca, która zadebiutowała podczas ceremonii Oscarowej w niedzielę, pokazali ludzi, protesty, a także chwile odwagi i wytrwałości. Wśród zdjęć były miedzy innymi walka o prawa LGBT i muzułmańskich Amerykanów, a także ujęcia znanych Amerykanów jak Muhammed Ali i Marilyn Monroe.

Reklama samochodu Cadillac, Google reklama aplikacji zdjęć, Zwiastun dokumentu This is Everything: Gigi Gorgeous, The Love Project - "Love is..." z udziałem Lady Gaga, Ellen DeGeneres, Pharrell Williams.


Whoopi Goldberg i Dustin Lance Black gościli w programie Late Night with Seth Meyers, rozmowa o Oscarach czy mini serialu When We Rise.


Moonlight - Alvin Ailey, klip wyreżyserowany przez Roberta Battle, dyrektora artystycznego światowej sławy Alvin Ailey American Dance Theater w Nowym Jorku. Tancerze Jamar Roberts, Christopher Taylor i Jeremy T. Villa.


Reportaż DW o homoseksualistach prawicowy


KaDo na Filipinach


Syn słynnego boksera Muhammada Ali, był prześladowany na lotnisku na Florydzie z powodu jest muzułmaninem.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe