piątek, 24 marca 2017

News: Niemcy, Dania, Razem, Alphonza Watson, Holandia, Strasburg, Równość małżeństw ...


Niemcy zrehabilitują około 50.000 osób, które w przeszłości były karane z powodu orientacji seksualnej. Kary za homoseksualizm zniknęły z niemieckiego Kodeksu Prawa Karnego w 1994 roku.

Ustawa o rehabilitacji osób o orientacji homoseksualnej została w środę (22.03.2017) zaakceptowana przez niemiecki rząd. Minister sprawiedliwości Heiko Maas określił kary za homoseksualizm jako „rażącą niesprawiedliwość”. Jego zdaniem „rehabilitacja mężczyzn, którzy byli prześladowani, więzieni lub potępiani przez państwo jedynie z powodu miłości do innych mężczyzn, z powodu swojej tożsamości seksualnej, powinna odbyć się już dawno”.

Projekt ustawy, który trafi w najbliższym czasie do Bundestagu, przewiduje unieważnienie wszystkich kar za homoseksualizm nakładanych przez niemieckie sądy po 8 maja 1945 roku.

Za każdy rok w więzieniu ofiara ma otrzymać 3.000 euro plus 1.500 euro za rozpoczęty rok odbywania kary. Powstanie także Federalna Fundacja im. Magnusa Hirschfelda, która zajmie się badaniem indywidualnych losów osób homoseksualnych. Fundacja dostanie pół miliona euro z kasy niemieckiego państwa.

Rzeczniczka frakcji CDU/CSU w Bundestagu Elisabeth Winkelmeier-Becker określiła rehabilitację ofiar jako „ważną kwestię moralną, polityczną i społeczną” i wyraziła nadzieję na uchwalenie prawa przez Bundestag jeszcze podczas bieżącej kadencji - Deutsche Welle.

Sąd Najwyższy Duński orzekł wczoraj, że małżeństwa osób tej samej płci w kościele luterańskim nie są sprzeczne z duńskiej konstytucji. Jednopłciowe związki partnerskie zostały prawnie uznane w Danii od 1989 roku (pierwszy kraj na świecie).

W 2012 małżeństw osób tej samej płci zostały zalegalizowane, w tym małżeństwa w Kościele Duńskim. Legalizacja doszło poprzez zmianę konstytucji, która zmieniła uznanie małżeństwa z bycia wyłącznie między mężczyzną, a kobietą do bycia między dwojgiem ludzi. Homofoby chcieli uchylenia małżeństw jednopłciowy w kościele Duńskim, po to obraża ich wolności religijne. (GayStarNews)

Tak wygląda Rada Krajowa Partii Razem w przerwie posiedzenia.

Rząd w raporcie dla ONZ chwali się panującą w Polsce wolnością słowa, wspieraniem mniejszości, dostępem do aborcji - informuje "Rz". Wg dr Anny Materskiej-Sosnowskiej, rząd Beaty Szydło nie mógł w sprawozdaniu napisać prawdy. - Rzetelność pokazałaby, że król jest nagi - mówiła w TOK FM.

Żart roku, w Poslce przestrzega prawa człowieka. Kampania Przeciw Homofobii poleci do Nowego Jorku siedziby ONZ, o prawa człowieka że w Polsce łamie je.

Zapraszamy dziennikarzy i dziennikarki na konferencję prasową “Geje i lesbijki skarżą Polskę do Trybunału w Strasburgu”, która odbędzie się 30 marca o godz. 11:00 w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie.

Przełom na drodze do wprowadzenia związków partnerskich i równości małżeńskiej w Polsce! Wszystko za sprawą działań podjętych przez Koalicję na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej, która po przejściu krajowej procedury sądowej złożyła skargi na Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Konferencja odbędzie się 30 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie.

Podczas konferencji przedstawione zostaną po raz pierwszy wyroki polskich sądów oraz treść skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Koalicja opowie o swoich działaniach w odniesieniu do kroków podjętych przez Prokuraturę Generalną względem par osób tej samej płci. Ponadto zaprezentowana zostanie strona www Koalicji.

W konferencji udział wezmą:

adw. Paweł Knut – Kampania Przeciw Homofobii
adw. Małgorzata Mączka – Pacholak – Kancelaria Pietrzak Sidor & Wspólnicy
Aleksandra Muzińska – Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza
adw. Mikołaj Pietrzak – Kancelaria Pietrzak Sidor i Wspólnicy
dr Krzysztof Śmiszek – Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego
Krzysztof Łoś i Grzegorz Lepianka – para gejów reprezentowanych przez Koalicję
Michał Niepielski i Wojciech Piątkowski – para gejów reprezentowanych przez Koalicję
Po konferencji zapraszamy na brunch.

Prosimy o potwierdzenie obecności na adres: cjakubczak@kph.org.pl do dn. 29.04.2017 r.

​Pinksixty News wiadomości LGBTJuż ósma transkobieta została zastrzelona w tym roku w USA. 38-letnia ofiara Alphonza Watson została postrzelona w brzuch i zabita, najgorsze i to są transkobiety Afroamerykanki. (PinkNews)


Chińska telewizja CGTN, dotyczące ostatnich ataków homofobiczny w USA podwójnie wzrosło przestępstwa wobec osób LGBTChińska telewizja CGTN miedzy innymi dotyczące Finlandia legalizuje małżeństwa osób tej samej płci, denata na Tajwanie. Ale dlaczego prawa LGBT nadal powoduje tak wiele kontrowersji w pozostałej części świata? Gdzie nie chcą uchwalać prawa i nienawidzą osób LGBT.Dziesiątki zwolenników naszych i działaczy LGBT, w tym uczniów z stanowi, pomaszerowali w Kansas przed lokalnym parlamentem w czwartek protestują przeciw proponowanej ustawie, która ma ograniczyć prawa osób transpłciowy do toalet w szkołach stanie Kansas.


Miasteczko Whitesburg, w Kentucky, ludzie obawiają się, uchylenie reformy zdrowia Obamy może pozostawi ich bez ubezpieczenia i leczenia, mowa reforma zdrowia Trumpa daje przywileje bogatym, a biednym odbiera prawo do leczenia jak mówił John Oliver.


Szczególnie średnia warstwa społeczeństwa obawia się o własną egzystencję. Stan prywatnych zadłużeń staje się przyczyną rosnących sympatii dla populistów.Democracy Now! ujawnia ciemne strony wpływy pieniądze na politykę administrację Trumpa dodatkowo manipulację wyborcze Trumpa
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe