piątek, 31 marca 2017

Dziś Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych


Trans Fuzja: Z jednej strony nie dostrzega nas społeczeństwo, nie widzą najbliżsi, nie widzi nas prawo, a medycyna dostrzega w nas jedynie przypadki. Z drugiej – w obawie przed presją i opresją otoczenia nie zawsze chcemy ujawniać nasze nienormatywne tożsamości płciowe. Pokazać się światu, ujawnić się, czy skryć głęboko, zniknąć w tłumie – idealnego wyjścia nie ma. Ale dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych i warto z tej okazji przypomnieć światu, że istniejemy.


Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych, obchodzony 31 marca już po raz dziewiąty, ustanowiono w 2009 r., by wskazywać na problem dyskryminacji ze względu na tożsamość i ekspresję płciową. Bardzo szybko przerodził się w dzień, w którym otwarcie dzielimy się swoimi różnorodnymi doświadczeniami. Dla części z nas jest świętem, wyrazem akceptacji i okazją do refleksji. Jednych mobilizuje, ale dla innych może być nieprzyjemnym brzęczeniem, że coming out jest obowiązkowy dla każdej osoby. Chcemy przypomnieć, że ujawnianie swojej transpłciowości nie jest obligatoryjne. To indywidualna decyzja każdej osoby transpłciowej. Mamy prawo do wyboru i prywatności. Otwarte mówienie o swojej tożsamości nie może spotykać się z dyskryminacją i przemocą, tak samo jak decyzja o jej nieujawnianiu nie powinna być poddana presji społecznej lub ocenie. A każdej osobie pod transpłciowym parasolem życzymy bezpieczeństwa w (nie)widzialności.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Widzialności chcemy zachęcić Was do przesłania swoich zdjęć i historii. Pamiętajmy, że widzialność to nie tylko obraz, ale także słowa. Chcemy dowiedzieć się, czym widzialność jest dla was. Czekamy na zdjęcia i relacje od każdej osoby, która odczuwa swoją tożsamość płciową nienormatywnie. Jeśli chcesz pokazać się światu, zrób zdjęcie z kartką z hasztagiem: #dzieńwidzialności i prześlij je nam. Możesz też napisać, czym jest dla ciebie widzialność twojej nienormatywnej tożsamości płciowej. Jeśli wolisz pozostać w ukryciu, ale chcesz, by świat o tobie usłyszał, wystarczy, że napiszesz kilka słów o sobie i swojej (nie)widzialności. Zdjęcia i teksty przysyłajcie na adres mailowy: kontakt@transfuzja.org z tytułem maila „#dzieńwidzialności”. Czekamy na nie do niedzieli 2 kwietnia do godz. 23.59. To, co nam przyślecie, opublikujemy w nadchodzącym tygodniu w albumie na naszym fanpage'u na Facebooku. (Ambro, Edyta Baker)

Przykłady warto być sobą: Kinga Kosińska o religii i transpłciowościKPH kampania Storytelling - odkryj moc swojej historiiKampania "Będzie lepiej" - Anna Grodzka - polityk, działaczka społeczna, współzałożycielka Fundacji Trans-Fuzja.


Kamila transpłciowa modelka w Top ModelDokumenty być sobą nie trzeba wstydzić się kim jest transpłciowe osoby są tak samo wartościowe jak inne. Transpłciowe są najbardziej dyskryminowane nawet przez same środowisko, morderstwa osób transpłciowy wzrastają i to w krajach tak zwane chrześcijański, jak Brazylia czy USA. Transpłciowe osoby powinno ochronieni stanąć za nimi.

Dziewczyny z wyboruFilm ten przedstawia dzieci które zmagają się z swoją trans seksualnością w wczesnym etapie życia


Moje mamy były mężczyznamiByłem córką CherAlex, mężczyzna transseksualny który jest też rodzicem, w nowym filmie zachęca inne osoby trans po myśleli o tworzeniu rodziny poprzez adopcję dzieci. Klip jest z okazji tygodnia adopcji w Wielkiej Brytanii, zachęcić Brytyjczyków do przyjmowania dzieci.


Krótki film od Graf Jake pod tytułem "headspace" prowadzi nas do nowego świata, jakie są wyzwania dla transseksualny osób napotykają w trakcie codziennym życiu, problemów.


National Geographic przestawił opowieść transpłciowy dzieci z całego świataEri Hayward urodziła się jako chłopiec w Utah i wychowany w kościele Świętych w Dniach Ostatnich. Pokazuje transpłciową mormonkę tuż i przed Eri kiedy poleciała do Tajlandii na operację zmiany płci.


Historia małżeństwa transpłciowego Ashley i TonyAmerykańscy transpłciowi nastolatkowieAkceptacja transpłciowości przebywa długą drogę, ale to nie znaczy, że jest łatwo wyjść że być transpłciowy zwłaszcza na obszarach wiejskich w Australii.


Kto ma prawo być kobietą? konferencja miedzy innymi Ewa Hołuszko w sejmie byłej kadencjiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz