poniedziałek, 13 marca 2017

News: KPH, Martyna Wojciechowska, Rosja, Unia, Turcja, Boston, Holandia, AIDS, Maddow, Uganda ...


Przekaż 1% podatku na działania Kampanii Przeciw Homofobii – organizacji, która od 15 lat działa na rzecz osób LGBT, ich rodzin i bliskich. Wystarczy, że w ostatnich rubrykach swojego PIT-u wpiszesz nasz numer KRS 0000 111 209. W ten bardzo prosty sposób pomożesz KPH budować Polskę otwartą, akceptującą i traktującą osoby LGBT sprawiedliwie oraz z godnością. Więcej na KPH

Atak homofobiczny w Poznaniu Grupa Stonewall informuje: "Cześć. Dziś w nocy ja, mój partner, współlokator i koleżanka, wracając z HaHu, zostaliśmy napadnięci i pobici pod Roti. Oczywiście napaść miała podłoże homofobiczne - tylko i wyłącznie. Typowy przypadek, “żołnierz wyklęty 2017” zobaczył nas i zaczął krzyczeć “jebane pedały!”. Niestety na krzykach się nie skończyło. Na szczęście akurat przejeżdżała tamtędy policja i udało nam się złapać sprawcę po krótkim pościgu. Spędziliśmy całą noc na komisariacie Jeżyce. Skończyliśmy składać zeznania o 9 rano. Kilka minut później pojawili się na komisariacie jego przyjaciele i rodzina - na pierwszy rzut oka wyglądający tak samo “przyjaźnie” jak on. Oczywiście nie mogli się powstrzymać i ktoś z nich zaczął grozić nam śmiercią tuż po wyjściu - też został zatrzymany. Po chwili na posterunku pojawił się inny młodociany gej, który też został pobity przez łyse karki, jednak sprawców nie złapano… W pewnym momencie zrobiło się bardzo tłoczno.

Czekamy na postawienie zarzutów przez prokuraturę, sprawca będzie do tego czasu zatrzymany, jednak wszyscy wiemy, jak takie sprawy się kończą. Nie liczymy na przychylność sądu i prokuratury. Nie sądzimy, że “patriota” zostanie ukarany. Stąd moja wiadomość do Was - wiem, że działacie bardzo prężnie i dlatego chciałbym Was prosić o pomoc, w nagłośnieniu tej sprawy. Na pewno nie za tego rządu, ale być może w przyszłości, wywalczymy sobie prawo do jakiejś ochrony, do ścigania przestępstw motywowanych homofobią. To nie istnieje w naszym prawie. Powtarzałem na policji, że chodzi o homofobię, ale nie ma na to oddzielnego paragrafu, tak jak na ksenofobię czy rasizm. Nie może być tak, że jesteśmy bici, zastraszani, że krzyczy się do nas wulgarne, bolesne hasła i jest na to społeczne i prawne przyzwolenie. Jesteśmy grupą, mniejszością BARDZO mocno dyskryminowaną. Proszę Was o pomoc, opowiem wszystko, gdzie tylko będzie trzeba, przed gazetą, TV, co tylko uda się załatwić, by to nagłośnić i może w ten sposób zmusić prokuraturę do konkretnych działań, sąd do decyzji… Również do nadania nam ochrony, złożyliśmy o nią wniosek, ale na 99% jej nie dostaniemy, mimo że tak jak sprawcy, mieszkamy na Jeżycach. I mamy ich teraz spotykać o 1 w nocy, wracając z pracy? Co wtedy? Mam codziennie pisać do mojego partnera, czy żyje, gdy wychodzi na zakupy? Wpadać w paranoję, za każdym razem, gdy nie odbierze telefonu, bo być może ktoś go pobił lub zabił w imię swojego kolegi, walczącego o ojczyznę bez gejów? Co to za życie, mamy składać wnioski o azyl w innych krajach?! Ile razy jeszcze kogoś pobiją na mieście, za to, że jest pedałem i nie złapią sprawców? Ile razy dziennie to się dzieje w naszym mieście? Mnóstwo. Dokładnie nie wiemy, bo policja nie prowadzi statystyk na ten temat - homofobia nie jest uznana prawnie za przestępstwo… Proszę Was, mamy sprawcę, udało nam się go zatrzymać (nawet drugiego za groźby karalne), nagłaśniajmy takie sprawy, organizujmy pikiety, pod sądem, cokolwiek, macie tak duże pole do działania… Dziękuję z góry za zainteresowanie."

Karolina Lemur w naszym imieniu gościła w Radio Afera, gdzie odpowiadała na pytanie, czy Miasto Poznań jest tolerancyjne, a dzisiaj taka wiadomość... Podobnych ataków niestety z pewnością jest dużo więcej. Pamiętajcie, że każdy tego typu przypadek należy zgłaszać na policję, a w miarę możliwości nagłaśniać, aby problem homofobii nigdy więcej nie był zamiatany pod dywan, tak jak w niedawnym programie WTK, gdzie radna PIS Lidia Dudziak wmawiała widzom, że problem ten Poznania nie dotyczy.

Martyna Wojciechowska: dziennikarka, podróżniczka, poszukiwaczka przygód i osoba, która żyje na 100%. Takie wsparcie to prawdziwy skarb, dołączyła do sojuszników LGBT Miłość Nie Wyklucza.

Sergey Davydov, burmistrz Svetogorsku w Rosji przy granicy z Finlandią, ogłosił jego miasto jest wolne od "homoseksualizmu", nie dawno wydalił z miasta dwóch działaczy LGBT. Wmawia w jego mieście nie ma żadnych homoseksualny osób. (Towleroad)

Administracja Trump chce podnieść cenę tak żeby uniemożliwić dostęp do prep które chroni przed AIDS. Prawica widać chce więcej zarachowań na AIDS, nie mówić wiceprezydent USA wcześniej próbował zablokować pieniądze organizacji na AIDS, młodego chłopca który został zarażony w szpitalu, wiceprezydent chciał przeznaczyć te pieniądze na leczenie homoseksualizmu.

Dodatkowo po nowe reformie zdrowia w USA też osoby transpłciowe stracą wiele prawo do leczenia. (PinkNews)

Lesbijką Ugandy z ubiegająca się o azyl w Wielkiej Brytanii stoi przed deportacją przez Home Office, bo nie wierzą że jest lesbijką. Lydia Nabukenya uciekła do Wielkiej Brytanii z Ugandy po jej życie stało się zagrożone, kiedy została ujawniona przez lokalną społeczność. (PinkNews)

Abbey Kyeyune, obywatel Ugandy, który mieszka w Manchesterze od 2014 roku, może zostać deportowany do ojczystego kraju, ponieważ - jak twierdzi - nie zdołał przekonać brytyjskich urzędników, że jest homoseksualistą. W Ugandzie homoseksualizm karany jest więzieniem. (rp.pl)

Prawicowa wojna, Lucian Wintrich, założyciel Twinks na Trump, homoseksualista republikanin kontra prawicowy reporter Fox News, Lucian twierdzi że został zaatakowany homofobicznie w Białym Domu. Ale wielu inny światków mówi to kłamstwo nie było żadnego ataku, Lucian wymyślił sobie atak homofobiczny. (PinkNews)

Polsce grozi scenariusz, który w zeszłym roku spełnił się w Wielkiej Brytanii. Po blamażu Beaty Szydło na ostatnim szczycie unijnym w Brukseli w sieci coraz większą popularność zdobywa petycja, w której internauci domagają się od prezydenta Dudy rozpisania referendum na temat wyjścia Polski ze Wspólnoty.

Między Brytyjczykami i Polakami jest w tej kwestii jednak spora różnica. Politycy Zjednoczonego Królestwa argumentowali opuszczenie UE głównie niekorzystnymi warunkami finansowymi płynącymi z ich członkostwa. Polacy zaś powołują się na… wartości. Według zwolenników PolExit UE jest antychrześcijańska, promuje dewiacje, zabijanie nienarodzonych dzieci oraz eutanazję.

Do tej pory petycję podpisało ponad 7 tys. osób - podaje "Rzeczpospolita". Opozycja sejmowa boi się, że tego typu nastroje będą wykorzystywane przez polityków PiS do rozpoczęcia kampanii na rzecz wyjścia Polski z Unii Europejskiej. (wp.pl)

PIS już próbuje zniechęcić do Unii. Wielka mobilizacja po unijnym szczycie. "Musimy drastycznie obniżyć poziom zaufania wobec UE" - mówił Jarosław Kaczyński podczas miesięcznicy katastrofy smoleńskiej (TVN Fakty)

W Wielkiej Brytanii też kampania nienawiści wiele kłamstw, też nikt nie wierzył że wyjdzie, polsce też może zdarzyć poprzez kłamstwa narodowy i prawicowy mediów. Polska może wiele stracić bez Unii miedzy innymi tysiące pracuje zagranicą i nagle będą musieli pracować w polsce. Nie mówić dotacje z Unii. Nie Unia to PIS poleca Rosja?

Po pierwsze nie chodzi o to, czy wynik 27:1 był dla naszej dyplomacji upokorzeniem, czy nie. Gorzej, że państwom w Unii pokazał, że nie jesteśmy teraz w stanie zbudować niemal żadnej koalicji, że Polska nie może liczyć na lojalność nawet wśród państwa naszego regionu. Pięć lat temu nikt nie miał wątpliwości, że jesteśmy w stanie skutecznie przekonywać do naszych racji – wynegocjowanie największej części środków finansowych z unijnego budżetu było tylko jednym z tego dowodów. Dziś państwa naszego regionu nie mogą liczyć na to, że orientując się na Polskę, mają szanse na zdobywanie większości głosów dla realizacji własnych projektów.

Premier Luxemburga Xavier Bettel był już mniej powściągliwy. - To, co wydarzyło się wczoraj nie może stać się normą w Unii Europejskiej. Jeden kraj z powodów ważnych tylko dla polityki wewnętrznej bojkotuje całą pracę. Nie tak zachowują się dorośli ludzie. (...)  - TVN24.

Między Tuskiem a Merkel relacje wcale nie układały się tak dobrze, jak twierdził PiS - wynika z artykułu "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung". Niemiecka gazeta zwraca uwagę, że Tusk wcale nie był takim pewnym kandydatem na szefa RE. Do czasu jak Kaczyński uradował Tuska. (Gazeta.pl)

Marek Kaliszuk uchodzi za jednego z najprzystojniejszych polskich aktorów. Na swoim koncie ma wiele ról serialowych, w tym m.in. geja Jurka w serialu "2XL". W rozmowie z Plejadą o porady równości "Drażnią mnie, wprowadzają zamieszanie".Joni Sledge, członkini grupy Sister Sledge, zmarła w wieku 60 lat. "Z przykrością informujemy, że Joni, kochana siostra, matka, ciotka i siostrzenica odeszła" - poinformowała rodzina wokalistki. (onet.pl)


Rachel Maddow w swoim programie dotyczące ataku Rosji na wybory amerykańskieFikcyjne małżeństwa z syryjskimi kobietami cieszą się wśród Turków coraz większym powodzeniem, sprzedaje się dziewczyny syryjskie, traktowane są jak towar. Najbardziej kobiety syryjskie padają które uciekły przed wojną.


Organizatorzy parafy świętego Patryka w Bostonie, znów zastanowią się czy dopuszczać weteranów żołnierzy LGBT do parady czy nie.


Dla PIS konwencja przeciw przemocy to fermistyczna i LGBT, walka z przemocą w rodzinie to po prostu atak na rodzinę, po mąż bije żonę po to fajne. Jeden radny PIS który tak obrażał prezydenta Słupska później wyszło że sam dopuszczał do przemocy wobec własnej rodzinie. Wiadomo dlaczego sprzeciwiają walkę z przemocą po sami mogli by być ukarani.


Proces jest niedoskonały nie oznacza tutaj nieprawidłowy lub nienaturalny, jest to jedynie skrót myślowy. Na tej samej zasadzie, różnicuje się również orientacja heteroseksualna


Profesor Robert Kelly udzielał wywiadu telewizji BBC ze swojego domu. Opowiadał o sytuacji w Korei Południowej. W kulminacyjnym momencie jego wypowiedzi do pokoju dziarsko wkroczyła najpierw starsza córka, później wjechało młodsze dziecko. Po chwili pojawiła się zdenerwowana opiekunka, która zabrała dzieci. Profesor jednak zachował zimną krew i profesjonalnie dokończył rozmowę. (Polsat News)


Minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu powiedział w sobotę, że wydany przez rząd Holandii zakaz lądowania jego samolotu w Rotterdamie to "skandal pod każdym względem", który nie pozostanie bez odpowiedzi. W sobotę wieczorem tureckie władze zamknęły holenderską ambasadę w Ankarze oraz konsulat w Stambule; budynki otoczono taśmami bezpieczeństwa - podaje agencja Reutera

W Niemczech, gdzie mieszka ponad 1,4 mln uprawnionych do głosowania Turków, w ostatnim czasie odwołano kilka wieców z udziałem przedstawicieli rządu Turcji, zaplanowanych w ramach przedreferendalnej kampanii, co doprowadziło do napięć w stosunkach między Ankarą a Berlinem. Decyzje zapadały na szczeblu władz lokalnych. (Polsat News)

Prezydent Erdogan jest jak Kaczyński, chce uczyć zachód demokracji chce po swojemu Turcja tak jak Polska idzie w stronę dyktatury łamanie praw człowieka to ich priorytet.

Turecki wywiad rozbudował w Niemczech silną sieć agentów, by rozpracować Kurdów i zwolenników Guelena.


Miały dość przemocy i nadużyć seksualnych ze strony opiekunów, zdecydowały się na dramatyczny krok. 39 dziewczyn z ośrodka dla nieletnich w Gwatemali zginęło po tym, jak zdecydowały się podpalić materace. (gazeta.pl)


TERAZ JA! - rozmowa z Michałem Kamińskim o sekretach Prezesa Kaczyńskiego


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz