wtorek, 14 marca 2017

News: Mr Leather Poland, Miss Transseksualizmu, Rocznica związku, Jakub i Dawid, SNL, Zac Posen, Poznań ...


Tym roku nowy Mr Leather Poland 2017 został Łukasz Sanky Sankowski, wybory odbyły się w klubie warszawskim Woodoo, dodatkowo honorowe członkostwo Stowarzyszenie Leather Poland, przyznano Szymonowi Niemcowi, za swoją działalność LGBT w polsce miedzy innymi tworzenie parady równości. Zabawiały widzów i uczestników drag queen Migota i Baby Jane.

Mr Leather Poland 2007 będzie reprezentować Polskę w wyborach Mr Leather Europe 2017, a być może nawet Mister Leather International w Chicago. Gościli też inni skórzaki z inny krajów miedzy innymi z Bawarii Amsterdamu.

Wywiad z Przemkiem Marnasteskim społeczności polskiej skórzaków, kilka lat temu głośno było o nim dotyczące tragicznej śmierci jego partnera który zginął wypadku, miał problemy dowiedzieć się od policji, lekarzy o śmierci partnera według prawa byli nikim, po to jest potrzeba legalizacja związków jednopłciowy.

– Skórami zafascynowałem się po studiach, na początku lat 90. W Polsce środowisko fetyszystów wtedy raczkowało. Poznałem Sławka Starostę, współwłaściciela Pink Press. Zabrał mnie na fetyszowe imprezy do Berlina. Trafiłem do klubu, w którym bawiło się ze 2 tys. skórzaków. „Chyba umarłem i jestem w raju” – pomyślałem. (...) - Gazeta Wyborcza.

Nie tylko złe powietrze psuje atmosferę w znanym uzdrowisku, Rabce-Zdroju. W piątek w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpi ks. Dariusz Oko, który opowie mieszkańcom i mieszkankom o "homoherezjach" i "ideologii gender".

Co na to mieszkańcy? Nie ukrywają swojego oburzenia. "Może zmieńcie nazwę na "miasto nietolerancji"? Albo "miasto homofobii/transfobii"? Niezbyt wam buduje społeczne poparcie zapraszanie osoby słynącej z wypowiedzi pełnych nienawiści, chamstwa i zwyczajnych kłamstw, posiłkującego się regularnie danymi wyssanymi z palca" - czytamy na Facebooku.

Zapytaliśmy się Urząd Gminy i MOK, czy oficjalne promowanie wykładu o takiej tematyce oznacza, że turyści LGBT nie są w mieście mile widziani. Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi - Queer.pl

Projektant mody Zac Posen jest następnym projektantem który odmawia ubierać pierwszą rodzinę Ameryki, miedzy innymi ataki Trumpa na emigrantów, LGBT, prawa kobiet, Planned Parenthood. Wcześniej inny projektant Christian Siriano, znany z Project Runway, również odmówił ubieranie rodziny Trump, powołując się na to, że "nie podzielają te same wartości co on".

Wcześniej też jedni z wielki projektantów Mark Jacobs czy Tom Ford odmówili, podobnie stylista Vogue André Leon Talley, który powiedział, że nie będzie wspierać administrację Trumpa, mimo że byli przyjaciółmi przed wyborami. (PinkNews)

To był 13-ty piątek, dziesięć lat temu. Z pozoru zwykły dzień. Nie wierzę w przesądy. Jakieś sprawy do załatwienia, to tu to tam… Nic ciekawego. Jednak odczuwałem przez cały ten przeciętny dzień lekki dreszcz emocji. Wieczorem byłem umówiony na randkę.

Na wtedy do końca nie wiedziałem, że to randka. Po prostu, postanowiłem spotkać się z jakimś chłopakiem na piwo i tyle. Nie miałem żadnych założeń. Choć w głębi duszy myślałem o jakimś związku. Chciałem przeżyć jakąś miłosną przygodę. Byłem już na to gotowy. Ale do tego spotkania podchodziłem bardzo „na luzie”.

Nadchodzi czas wychodzenia z domu. Trochę nie bardzo mam się w co ubrać – część ciuchów studenckim zwyczajem wywiozłem do Mamy. A byłem trochę na walizkach, w przededniu wyjazdu zagranicznego. W końcu coś tam znalazłem. No nie wyglądam szałowo ani w pierwszym krzyku mody, no ale dobra, jakoś to będzie – idę.

Umówiliśmy się w miejscu z daleka widocznym. Nigdy nie wiadomo z kim się pisze przez internet, więc na spotkanie lepiej wybrać jakieś miejsce w otwartej przestrzeni, z dużą ilością ludzi. Jak teraz o tym myślę, to wydaje mi się to śmieszne, ale takie były czasy (przynajmniej te, w mojej głowie).

Dochodzi 21. Z daleka obserwuję róg ulic przy którym się umówiliśmy. Patrzę nie ufnie. Dobra, zadzwonię. Cierpliwość nigdy nie była moją mocną stroną. Odbiera telefon – mówi niskim, męskim głosem, że już prawie jest na miejscu. Więc idę i ja. Z daleka pośpiesznym krokiem zmierza ku mnie mężczyzna ciekawie ubrany. Nie banalnie. Patrzę – to on. Marek.

Do dziś pamiętam jak był ubrany. Później często przyglądałem się w końcu jego garderobie. Pierwsze wrażenie – artysta! Piękny i prawdziwy. Widać to już po wyglądzie. Późniejsze poznanie tylko potwierdziło pierwsze wrażenie. Zawsze chciałem mieć Chłopaka artystę. Na wtedy nie wiedziałem jednak jeszcze, że przyjdzie nam spędzać ze sobą życie.

To był wyjątkowy wieczór. Nigdy go nie zapomnę. Jak się spotkaliśmy, to odlecieliśmy we wspólną rozmowę. Jak byśmy się znali od zawsze. Nie wiem kiedy czas tak szybko zleciał. Po bardzo czułym pożegnaniu dotarłem do domu o 4 rano. Ten piątek 13-ego, dziesięć lat temu to jeden z najszczęśliwszych dni mojego życia. Jutro 10-ta rocznica naszego poznania. Jak co roku wspominamy ten dzień z ogromnym wzruszeniem - Nasze Wielkie Krakowskie Wesele.

Nowe ustalenia Gazeta Wyborcza, której dziennikarz rozmawiał o weekendowym ataku zarówno z poszkodowanym jak i policją.

"Znajomi poszli na pobliski komisariat przy ul. Kochanowskiego złożyć zeznania. Wtedy do budynku weszli znajomi agresora. – Oferowali nam pieniądze za rezygnację ze złożenia zeznań. Była z nimi dziewczyna, która robiła nam zdjęcia. Jeden z mężczyzn powiedział, że jak wyjdziemy z komisariatu, to dopiero zobaczymy. Stwierdził, że nas zaje..., dostaniemy wpie.... Chciałem nagrać te groźby, ale wytrącił mi z ręki telefon. Na szczęście zareagował policjant, który był w recepcji. Zatrzymał tego mężczyznę – relacjonuje Mateusz Perczyński.

Policjanci jeszcze w nocy przesłuchali Perczyńskiego i jego znajomych. – Trochę się baliśmy, że policjanci też mogą pozwolić sobie na jakieś docinki z powodu naszej orientacji, ale byli bardzo życzliwi, zachowali się profesjonalnie – podkreśla chłopak.

Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji potwierdza, że zatrzymano dwie osoby. Napastnik był pijany – miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Znaleziono też przy nim pięć gramów metaamfetaminy."

Czy homoseksualiści mogą czuć się w Poznaniu bezpiecznie? w miniony weekend doszło do ataku na grupę osób wychodzących z klubu dla gejów. Czy takich przypadków jest więcej? O tym w rozmowie z naszym gościem - Paweł Skrodzki - Grupa Stonewall - Wideo na WTK Poznań.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Kandydatka z Tajlandii wygrała wybory Miss Świata transseksualnych kobiet. Po tytuł i koronę sięgnęła pokonując w konkursie 24 inne uczestniczki. Wybory po raz 12. odbyły się w Tajlandii, w mieście Pattaya. To najbardziej znane i prestiżowe wybory miss transseksualnych na świecie. W tym roku wygrała je kandydatka gospodarzy - modelka i projektantka mody. W konkursie mogą brać osoby, w wieku pomiędzy 18 a 35 lat, które urodziły się mężczyznami i są na dowolnym etapie zmiany płci.

Tym roku wygrała z Tajlandii Jiratchaya Sirimongkolnawin została koronowana na Miss International Queen 2016 w piątek. 25-letnia pokonała 24 innych zawodniczek o koronę, drugie i trzecie miejsce zajęły zawodniczki z Brazylii i Wenezueli. (TVN24/Reuters)


Jakub i Dawid w Sztokholmie


Saturday Night Live paradują program Logo Fire Island reality show, gościnnie Fire Island Pines Cherry Grove


Eska TV: Michał też padł ofiarą naszego przesłuchania. Postawiony pod ścianą odpowiadał na ..... naprawdę różne pytania


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe