piątek, 24 marca 2017

Riposta do homofobów o rodziny jednopłciowe


Grupa Stonewall: Jak być może wiecie Fundacja Mamy i Taty w ostatnim czasie postanowiła rozpaczliwie krzyknąć 'nie oddamy wam naszych dzieci' i wypuściła spot atakujący środowiska LGBT+ i UE... Na szczęście jest Gabriela Kulka i jej cięta riposta!.

Kwestia adopcji dzieci przez pary tej samej płci jest często o wiele trudniejszym i bardziej zapalnym tematem niż równość małżeńska. Przypomnijmy, że według raportu Rodziny z wyboru w Polsce. Projekt badawczy liczbę par jednopłciowych wychowujących wspólnie dzieci szacuje się w Polsce na 50 tysięcy.

Pomimo tego, że rosnąca liczba badań naukowych jasno wskazuje, że pary jednopłciowe radzą sobie z byciem rodzicami tak samo dobrze, jak pary różnej płci, trudno jest zmienić silne i szeroko rozpowszechnione uprzedzenia wobec tęczowych rodzin.

Zbyt wiele osób wciąż wierzy, że dzieci wychowane przez dwóch ojców lub dwie matki będą nieheteroseksualne (fałsz – orientacja psychoseksualna rodziców nie ma żadnego wpływu na orientację dziecka), nie będą miały skąd czerpać „wzorców płci” (fałsz – dzieci w tęczowych rodzinach nie są izolowane od świata i mają pełny dostęp do takich wzorców, ze wszystkimi ich negatywnymi i pozytywnymi skutkami) oraz że wprowadzenie prawa do adopcji jest niepotrzebne i stworzy problem, którego nie ma (fałsz – pary jednopłciowe już dziś wychowują dzieci, a ich bezpieczeństwo i godność cierpią z braku odpowiednich regulacji). (Miłość Nie Wyklucza)

Wielu z nas samych fiksuje się na
- „dogmacie” pod tytułem „dziecko musi mieć matkę i ojca” (a jak ma np. tylko matkę, to co? jak nagiąć rzeczywistość do teorii?),
- na drugim „dogmacie”, że „dziecko powinno mieć wzorzec męski i żeński” (tak, jakby jedynym mężczyzną w życiu dziecka był ojciec, a jedyną kobietą – matka – a zresztą o jaki konkretnie wzorzec zachowań chodzi? ten, że dziewczynka ma chcieć ładnie wyglądać, a chłopiec - umieć się bić?),
- na trzecim „dogmacie”, że „dziecko pary jednopłciowej miałoby przechlapane u rówieśników” (bo, jak powszechnie wiadomo, wszystkie inne dzieci są zawsze bardzo kochane przez rówieśników)
itd. itd.

W tym miejscu przychodzi nam do głowy ta świeża, potworna sprawa z Łodzi. 4-letnia Oliwka została zakatowana na śmierć przez konkubenta swej mamy. Kobieta ma jeszcze jedno dziecko, którym się nie opiekuje oraz jest obecnie w ciąż.

Zacytujemy Roberta Biedronia z jego wywiadu rzeki „Pod prąd”: „Od nas gejów oczekuje się, byśmy udowadniali, jakimi dobrymi rodzicami będziemy, a od osób hetero nie. Nie robi się żadnych badań, nie dyskutuje. Po prostu: hetero chcą mieć dzieci, to mają. Nieważne, czy patologia, czy nie. Zwyczajnie – rodzi się dziecko i ono jest w tej rodzinie. I nieistotne, czy rodzice mają jakieś przygotowanie, czy wiedzą, co to znaczy być rodzicem.” (Replika)

Może jeszcze nie zobaczy fundacja te klipy po prostu straszne te rodziny, nie da się patrzeć jak ostatnio cały czas w mediach tradycyjny małżeństwa miedzy kobietach i mężczyzna, pijaństwo, przemoc rodzinie. Dodatkowo homofoby wmawiają że nikt nie pyta dzieci czy chcą być w rodzinach homo, a czy ktoś pyta dzieci chcą być w hetero jeszcze w rodzinie gdzie panuje alkohol i przemoc np z Poznania matka piję alkohol w ciąży.

Kampanie takie jak mamy i taty szkodzą, jest więcej przemocy zła, śmierci wmawiają o wolności religijnej nie dokładnie przeczytają Biblie, Bóg kazał nam kochać, a nie nienawidzić. LGBTfobia jest zbrodnią przeciw ludzkości tak samo jak podobnie miedzy innymi  rasizm czy antysemityzm.12 dzieci i dwóch tatusiów


Miedzy innymi córka i jej ojciec jeszcze biskup chrześcijański


Zach Wahls syn pary lesbijek


Ricki Lake talk show o rodzinach jednopłciowy


Rodzina jest rodzina, bez wkrętu na to kim są rodzice hetero, homo czy trans stworzyli film wyprodukowany przez P3: Proud.Professional.Parents. jako część kampanii #familyislove (rodzina jest miłością).