piątek, 17 marca 2017

News: Regaty LGBT, Poznań, Trans spotkania, Piękna i bestia, Michael Hance, HRC, Tom Daley, Nate Berkus ...


Regaty na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, prawdopodobnie po raz pierwszy, wystąpi grupa LGBT. Zespół Trekr Racing, załoga LGBT. Projekt jest wynikiem współpracy pomiędzy Trekr Adventures i jachtów Moorings.

"Kiedy stworzyliśmy Trekr, byliśmy w szoku jak wielu przyjaciół chcieli angażować się w żeglarstwo, ale nie wiedzieli jak," powiedział Josh Seefried, współzałożyciel Trekr Adventures.

Regaty odbywają od 27 marca do 2 kwietnia, na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Biorą udział 150 jachtów w klasach 18 i jest jednym z najbardziej znany regat na Karaibach. (Out Sports)

Grupa Stonewall piszę: "W ostatnich dniach złe informacje przeplatają te dobre... Ok. 18:15 "nieznani sprawcy" zdemolowali Zemstę - poznańską klubokawiarnię anarchistyczną. Wrzucili do środka race i zabarykadowali drzwi od zewnątrz. W środku było kilkanaście osób, w tym studenci z zagranicy (rodzina z małym dzieckiem wyszła kilka minut przed atakiem)..."

Przejawy agresji wobec homoseksualistów i obcokrajowców. Czy Poznań jest miastem tolerancyjnym? - Wideo WTK Poznań.

Najbliższe spotkanie trójmiejskiej grupy Trans-Fuzji dla osób transpłciowych odbędzie się w sobotę 18 marca o godz. 17.00 w Gdańsku w siedzibie Stowarzyszenia Tolerado przy ul. Miszewskiego 17 (w lokalu na pierwszym piętrze).

Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 17 marca o godz. 18.30 w siedzibie Stowarzyszenia Grupa Stonewall przy ul. Jackowskiego 17 m. 6. Grupę współorganizują: Fundacja Trans-Fuzja i Stowarzyszenie Grupa Stonewall.

Spotkania prowadzą: psycholog Karolina Orlik i wolontariuszka Fundacji Trans-Fuzja Lukrecja Kowalska. Dodatkowe informacje uzyskasz od Lukrecji Kowalskiej, tel.: 667 863 841 lub mail: lukrecjakowalska1969@gmail.com.

Komisja cenzury filmowej w Malezji przełożyła premierę filmu "Piękna i Bestia" w kraju. Zażądała najpierw od Disneya przygotowania specjalnej wersji filmu, z której wycięte zostanie ok. 4,5 minuty scen, które sugerują, że jeden z bohaterów jest homoseksualistą. Disney odmówił.

Bill Condon w rozmowie z brytyjskim magazynem dla homoseksualistów "Attitude" opowiadał o towarzyszu Gastona. – LeFou jednego dnia chce być jak Gaston, a kolejnego dnia pocałować Gastona – powiedział Condon. – Czuje się zmieszany tym, czego pragnie – tak opisał zachowanie bohatera reżyser. (Business Insider)

Za nami wybory parlamentarne w Holandii, które wygrała centroprawicowa partia premiera Marka Ruttego, zostawiając w tyle populistów Geerta Wildersa. Zwycięstwo partii rządzącej było możliwe m.in. dzięki najwyższej od 30 lat frekwencji wyborczej. Do urn w środku tygodnia poszło ponad 80 proc. uprawnionych do głosowania. Polacy mogą zazdrościć Holendrom takiego wyniku. W ostatnich wyborach parlamentarnych w Polsce zagłosowało 51 proc. obywateli. (Wirtualna Polska)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Nowojorski policjant Michael Hance, który w 2015 roku dzięki tańcu podczas Gay Pride Nowym Jorku, do piosenki Michaela Jacksona “Don’t Stop ‘Til You Get Enough".

W niedziele zmarł z powodu raka, walczył z chorobą, rak rozprzestrzeniał się do jego płuc, wątroby i piersi. Miał zaledwie 44 lat. Podczas 11 września też radował ludzi i może przez to zachorował po wielu były ratowników, policjantów i strażaków umiera z powodu pyłu z wieżowców.

"On zawsze lubił pomagać ludziom", jego brat Peter Hance, powiedział dla Daily News, dodał "Zawsze lubił czynić dobro." (Out Magazine)


Kampania Human Rights Campaign Deshanna Neal mówiła do wolontariuszy w HRC o swoich obawach dotyczących bezpieczeństwa jej córki która jest transpłciowa, matka boi się to co dzieje się teraz w USA transfobia narasta, chce dla swojej córki bezpieczeństwa i szczęścia.


Wiele lat temu, Luis Mancheno uciekł z swojego kraju Ekwadoru, obawiał się o swoje życie. Powiedział Ameryka uratowała go, a teraz jako prawnik imigracyjny, walczy o prawa emigrantów, miedzy innymi to on odpowiedzialny przeciwko dekretowi prezydenta Trumpa podróży zakazu dla kilku krajów muzułmański uchylony.


Wczoraj 63. urodziny były Anny Grodzkiej. Kobieta która pokazuje być sobą, nigdy nie jest za późno. Jest współzałożycielką Fundacji Trans-Fuzja, która walczy o prawa trans osób i była posłanka na sejm i kandydatką na prezydenta partii Zielony. Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin, pięknym wieku 63 lat, wiele uśmiechu, bądź sobą dalej. Dzięki za to jesteś i walczyć o równość dla wszystkich.


Comic Relief - brytyjska organizacja charytatywna ich kampania Red Nose Day, przy pomocy linii lotniczy British Airways wystąpili olimpijczyk Tom Daley, aktorka Emma Bunton i komik David Walliams.Nate Berkus i jego mąż Jeremiah Brent, mają swój program na amerykańskim TLC dotyczące odnawiania i projektowania domów.


Stylowy mężczyzna nie musi mieć dużej szafy


John Oliver w swoim programie dotyczące reformy zdrowia według Trumpa, biedni i ubodzy wiele stracą, ale za to bogaci zyskają, pokazuje jedno biedni stracą ubezpieczenia, leczenie podobnie LGBT, nawet osoby które głosowali na Trumpa stracą na tym uderzy w nich.


Santa Fe para lesbijek została zaatakowane tylko przez są homoseksualne


Vice TV dotyczące kościoła katolickiego na Filipinach jak walczy z antykoncepcją, Filipiński rząd finansuje antykoncepcję dzięki temu chce zmierzyć ubóstwo i ciąż nie letnich, gdzie jest bardzo wysoki.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz