środa, 29 marca 2017

News: Lee Otway, Prasa LGBT, Australia, Krystyna Duniec, Ohio, Japonia, Leann Rimes, Isabel Rose, Siatkówka, Szkocja ...


Aktor znany z serialu Hollyoaks, Lee Otway wygląda prawie nierozpoznawalne zaczął dbać o siebie, pół roku zmienił się.

Attitude o jego transformacji, Lee dlaczego postanowił wziąć o siebie, nie tylko żeby ładnie wyglądać dla zdrowia.

Wyjaśnił: „Sześć miesięcy temu, zauważyłem, wyglądałem dziwnie. Nawet po schodach chodzeniem miałem problem z oddechem". Postanowił przestać pić alkohol i przeszedł plan szkolenia z osobistym trenerem. Zniknęły dania na wynos i piwo. Trenuje 4 - 5 razy w tygodniu.

Wywiad z Prezydentem Miasta Słupsk - Robertem Biedroniem, w którym poruszam między innymi tematy partnerstwa, polityki i Dnia Kobiet.

Prasa LGBT do przeczytania: Fuse Magazine wersja gejowska i lesbijska, Fenuxe Magazine, QNotes, San Francisco Bay Times, Wire Magazine, QSaltLake Magazine, QX Magazine, Boyz Magazine, płatny numer GT.

Sąd Najwyższy Nowa Południowa Walia w Australii, zezwolił na adopcję czteroletniej dziewczynki, została ona przyjęta przez parę lesbijek, matka biologiczna nie chciała żeby jej córka wychowywała się w homoseksualnym domu, matka biologiczna mówiła z powodu jej przekonań religijny jest katoliczką praktykującą.

Tylko matka biologiczna straciła prawa do opieki nad dzieckiem kiedy już doprowadziła do śmierci swojego syna, wziął jej narkotyki i umarł i została skazania za nieumyślne spowodowanie śmierci jej syna na siedem lat wcześniej.

Siedem-miesięczny chłopiec zmarł z powodu zatrucia metadonu i benzodiazepinu podczas gdy jego matka została uznana za winną dała chłopcu leki powodując jego śmierć.

Matka biologiczna taka jest wielka katoliczka, ale narkotyki w domu to nie problem dla niej tylko homoseksualizm, doprowadziła do śmierci własnego syna to też nie problem. Prostu obłuda i hipokryzja po katolicku, jeszcze polska pewna organizacja oskarża że lesbijki do ćpunki, tylko nie widzą u siebie. (Sydney Morning Herald)

Prof. Krystyna Duniec, badaczka teatru z Polskiej Akademii Nauk w wywiadzie w najnowszej „Replice”: „Fakt, że po rozwodzie przeżyłam 17 lat w spełnionym i szczęśliwym związku z kobietą, nie przypisuje mnie ani do roli lesbijki, ani do roli osoby hetero. Można mnie raczej określić jako nieheteronormatywną, co oznacza, że człowiek zakochuje się w drugim człowieku po prostu, nie ma znaczenia płeć.”

Prof. Duniec była w zeszłym roku jedną ze 118 wyoutowanych osób, które podpisały list otwarty (tzw. list Roberta Rienta – od nazwiska inicjatora) zachęcający te osoby publiczne LGBT, które siedzą w szafie, do coming outu.

„Oczywiście, że podpisałam ten list! Różne są metody walki o wolność ludzkich wyborów. Ten list był jedną z nich. Fundamentalny jest cel walki, która powinna jednoczyć, nie szczegóły, czyli w tym wypadku - o prawo do wolności seksualnej. Ponadto list nikogo nie przymuszał do podpisu, ani nie szantażował. Kto chciał, podpisywał.”

„Może czas już zamienić LGBT na rzecz FFS, Freedom for Sexuality – Wolność dla Seksualności! Przecież wszyscy jesteśmy transgender, każdy jest biseksualny, choć normatywny porządek kulturowy to odrzuca. Raz kobieta kocha kobietę, raz mężczyznę, raz mężczyzna mężczyznę, raz kobietę. Nie musi tak być, ale może. Opresywny habitus wyznacza role, pozostaje go w znoju przekształcać w stronę wolności wyborów. Kryterium etycznym ludzkiego życia, wystarczająco surowym, jest niewyrządzanie swoimi wyborami krzywdy innym.”

Cały wywiad Marty Konarzewskiej z prof. Krystyną Duniec – do przeczytania w najnowszej „Replice”, dostępnej na allegro w także w prenumeracie.

Rada Miasta Columbus, w Ohio przegłosowali zakaz terapii konwersji w poniedziałek wieczorem, dołączając do Cincinnati i Toledo, które już wcześniej zakazali leczenia homoseksualizmu w swoi mieście. (Towleroad)

Mała zmiana równości w Japonii. Pary jednopłciowe będą mogli być pochowani razem w jednym grobie w buddyjskiej świątyni w Tokio. Shodaiji Temple podjął decyzję po otrzymaniu zapytań od par jednopłciowy.

Ponad 99% ludności w Japonii są skremowani i pochowani w grobach rodzinnym, mimo to duży krok pary hetero które nie są małżeństwem nie mogą być pochowane z powodu sprzeciwi rodzin. Związki partnerskie są w kilku miastach tylko, większość kraju nie uznaje związków jednopłciowy. (GayStarNews)

​Pinksixty News wiadomości LGBTW dniu 25 marca 2017 HRC uhonorowali piosenkarkę Leann Rimes za swoją pracę na rzecz równości, Leann jest sojuszniczką osób LGBT wspiera równe prawa.Pisarka i działaczka Isabel Rose mówi o swoim dziecku córce Sadie, która jest transpłciowa akceptacji jej wyboru, miłości do niej.Us Weekly krótki filmik o gwiazdach taki jak Ellen DeGeneres Ricky Martin, Ellen Page czy Colton Haynes, są dumni kim są o akceptacji i miłości,Dwóch siatkarzy z Japonii kłócili się, zakończyli kłótnie pocałunkiem na zgodę. Spór wybuchł między Yu Yamamoto i Takuya Takamatsu, podczas meczu siatkówki. (GayStarNews)Kanadyjską giełdę otwierają LGBT grupy finansowe i organizacjęDeputowani w Edynburgu zdecydowali we wtorkowym głosowaniu o poparciu pomysłu pierwszej szkockiej minister Nicoli Sturgeon chcącej zorganizowania drugiego referendum niepodległościowego pod koniec 2018 roku lub na początku 2019 roku. Londyn się temu sprzeciwia. Szkoci głosowali już raz w sprawie niepodległości w 2014 roku. (TVN24)


Gibraltarze, który należy do Wielkiej Brytanii, który leży na południowym krańcu Hiszpanii od ponad 300 lat, może stać się kluczowym kartą przetargową w negocjacjach dotyczące Brexitu.


Gdyby mój student zaproponował zrobienie takiego badania w ramach projektu, dostałby ocenę niedostateczną – tak o ankiecie Prawa i Sprawiedliwości dotyczącej metropolii warszawskiej mówi profesor Dariusz Jemielniak. (TVN Warszawa)

Tu chodzi tylko PIS chce władzę nad miastem, raz już rządzili co zakaz parad równości, gejbomber nic nie dobrego nie będzie.

Mieszkańcy Legionowa wyraźnie dali znać partii rządzącej, że nie chcą przyłączenia Legionowa do Warszawy. Frekwencja w referendum była bardzo wysoka, wyniosła 46%. Prawie 95% z tych, którzy poszli do urn opowiedzieli się przeciwko przyłączeniu swojego miasta do stolicy.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz