niedziela, 19 marca 2017

Być rodziną w Polsce - bądźmy sobą nie marnujmy czasu na założenie rodziny


Michał ze swoim chłopakiem mają plan: Szkocja, ślub i adopcja! Polska straci tym samym kolejnych dwóch młodych facetów, którzy muszą wyjechać z Polski, aby założyć rodzinę.

Andrzej i Jacek para gejów z Polski w Anglii
Śmiejemy się, że gdybyśmy byli kobietą i mężczyzną, Kościół stawiałby nas za wzór. Wierny związek budowany od siedem i pół roku? W dzisiejszych czasach, gdy patrzymy chociażby na rówieśników, jest to raczej rzadkością. Mieszkamy razem, dzielimy każdą wolną chwilę, jesteśmy szczęśliwi. Ufamy sobie bezgranicznie i żaden z nas nie wierzy, że cokolwiek poza śmiercią mogłoby nas rozdzielić. Pomimo tego chcemy wywrócić niebawem nasze życie do góry nogami.

Gdy jesteś gejem, urodziłeś się i mieszkasz całe życie w Polsce, z góry zakładasz, że temat rodzicielstwa cię nie dotyczy. Po prostu wrzucasz tę część siebie do szuflady, a o kluczu zapominasz. Z nami było podobnie. Sam, mając 18 czy 20 lat, w ogóle nie brałem pod uwagę tego, że chciałbym mieć dziecko. Nie wiem, co dokładnie przyczyniło się do zmiany. Może przemiany na świecie i fakt, że w tak wielu krajach Europy i obu Ameryk pary takie jak my posiadają dzieci? A może pewne rzeczy przychodzą z wiekiem i dopiero z czasem do nich dojrzewasz? Myśli na ten temat kiełkowały miesiącami. Gdy zdecydowałem powiedzieć się o nich mojej drugiej połówce, okazało się, że patrzy na tę sprawę podobnie. (...) - Queer.pl.

Wiele podobnie myśli miedzy innymi Anna Strzałkowska żona Marty Abramowicz, podczas debaty Rodzicielstwo kobiet nieheteronormatywnych, pięknie mówi o swojej decyzji zostać matką. "Mamy jedno życie" nie marnujmy je mówi nam się nie możemy mieć dzieci po szkodzimy i to wielu w środowisku, wiele osób którzy marzą o rodzinie, nie marnujmy czas.

Bądźmy sobą, homofobia w środowisku jest silna, teorie że będziemy mieć dzieci szkodzimy, mimo wiele badan pokazuje że nie szkodzi nic, te badania mimo gdzie jeszcze nie było równości małżeństw i mieli dzieci.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz