czwartek, 16 marca 2017

News: Ulrike Lunacek, Berg Hiszpania, Premier Malty, KaDo, KPH, Jim Parsons, Rachel Maddow, Mazjlea, Teksas, Poznań ...


PiS mógł sprzeniewierzyć unijne pieniądze organizując za nie partyjne konwencje. Ujawniona lesbijka Ulrike Lunacek, zielona europosłanka Greens/EFA z Austrii i członkini prezydium Parlamentu Europejskiego, obiecuje: "Jeśli złamanie zasad zostanie dowiedzione, pieniądze trzeba będzie zwrócić. Zrobię wszystko, by tak się stało" - Partia Zielony.

Teksasu senat republikanie uchwalili ustawę antyLGBT, najbardziej chodzi o osoby transpłciowe które będą mieć zakaz używania toalet, tak zwane trans kobieta musiałaby używać ubikacji dla mężczyzn. (JoeMyGod)

To satyryczny protest przeciwko regulacjom aborcyjnym. Projekt zaproponowany przez Jessicę Farrar, demokratkę z Izby Reprezentantów stanu Teksas, naśladuje sformułowania stosowane przez konserwatystów w restrykcyjnych ustawach aborcyjnych. Wzywa do karania mężczyzn grzywną w wysokości 100 dolarów, ilekroć dopuszczanie masturbacji. (Gazeta Wyborcza)

Prokurator postawi zarzuty sprawcy homofobicznej napaści w Poznaniu. - Interes społeczny wymaga objęcia tej sprawy ściganiem z urzędu - mówi prokurator Piotr Kotlarski. W nocy z soboty na niedzielę 24-letni Mateusz Perczyński razem ze swoim chłopakiem, kolegą i koleżanką wracali z imprezy w centrum Poznania. Zostali zaatakowani przed barem Roti na poznańskich Jeżycach. (Gazeta Wyborcza/WTK Poznań)

Berga, miasto na północy Hiszpanii. Była czwarta rano, Andy i Jorge, para, wyszli z klubu na papierosa. Pocałowali się. Jak spod ziemi wyrósł koleś, który pouczył ich, że „jak chcą to robić, to gdzie indziej, bo to jest obrzydliwe”. Andy odpowiedział, że jak mu się nie podoba, może nie patrzeć – i pocałował Jorge jeszcze raz. Jak spod ziemi wyrośli koledzy kolesia, pięciu – efektem jest ciężkie pobicie Andy’ego i Jorge.

Główny sprawca został już zatrzymany, czyn zostanie zakwalifikowany jako przestępstwo z nienawiści motywowane homofobią (w Polsce by nie zostało, bo policja nie ma obowiązku robienia takich kwalifikacji, bo prawo tego nie nakazuje, bo homofobii jako zjawiska oficjalnie nie widzi – kto tworzy prawo, wiadomo – kto wybiera tych, którzy mają moc tworzenia prawa – my, społeczeństwo).

Andy i Jorge: „Choć nadal się boimy po tym, co nas spotkało, to chcemy nagłośnić sprawę, by takie przypadki były widoczne”.

Oświadczenie-protest przeciw homofobii wystosował klub, w którym chłopaki się bawili (klub bynajmniej nie gejowski, tylko „zwykły”): „Wspieramy Andy’ego i Jorge, bardzo przykro nam z tego powodu, co im się przydarzyło przed naszym klubem La General. Klub La General jest przeciwko homofobii”. (Replika)

Efekt Jesse Klavera! W wyborach parlamentarnych w Holandii lewicowa zielona partia GroenLinks czterokrotnie poprawiła swój wynik wyborczy i została najsilniejszą postępową siłą w holenderskim parlamencie. Gratulacje! Felicitatie.

Patrzyliśmy na Holandię z niepokojem. W czasach szalejących w Europie prawicowych populistycznych demagogii, w czasach religijnych fundamentalistów i ideologicznych fanatyków – reprezentowanych w Hadze przez Geerta Wildersa – progresywny głos jest coraz bardziej potrzebny. Wilders został na szczęście powstrzymany. Holenderscy Zieloni pokazali natomiast, że wspólnie z innymi postępowymi i proeuropejskimi ugrupowaniami są w stanie powstrzymać falę nacjonalizmów zagrażających naszej wspólnej Europie - Partia Zielony.

Centroprawicowa Partia Ludowa na Rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Ruttego wygrała wybory do niższej izby parlamentu w Holandii - wynika z sondażu exit poll. VVD ma zająć 31 ze 150 miejsc w izbie niższej. Populistyczna i eurosceptyczna Partia na rzecz Wolności Geerta Wildersa (PVV) zdobyła 19 mandatów. (gazeta.pl)

Premier Malty Joseph Muscat wezwał kraje należące do Wspólnoty Narodów żeby uchylili prawa kolonialne antyLGBT. W sumie 40 z 53 państw członkowskich Wspólnoty Brytyjskiej wciąż homoseksualizm jest nie legalny jak np Indie, Barbados, Sri Lanka czy Tonga. (PinkNews)


​Pinksixty News wiadomości LGBT


KaDo w Kampanii Przeciw Homofobii


Potwierdziły się wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia. Stacja CBS zamówiła spin-off "Teorii wielkiego podrywu", który skupiać będzie się na młodym Sheldonie Cooperze, którego oryginalnie portretuje Jim Parsons będzie jednym z producentów cyklu. (onet.pl)


Dziennikarka MSNBC ujawniona lesbijka Rachel Maddow w swoim programie poinformowała o wycieku fragmentu zeznania podatkowego prezydenta. Dwustronicowy dokument został wysłany pocztą do laureata nagrody Pulitzera Davida Cay Johnstona. Zaraz po tym, jak Maddow zapowiedziała, że w swoim programie zaprezentuje dokument, Biały Dom wydał oświadczenie, w którym podał, że jest to złamanie prawa. Jednocześnie poinformowano, że w 2005 roku miał 150 mln dolarów przychodu i zapłacił 38 mln dolarów podatku. (Gazeta.pl)


Biznesmen z Orlando zrobił fundusz stypendia dla studentów homoseksualny pamięci 49 osób którzy zostali zabici w klubie Pulse.BBC News z gaystarnews Gareth Johnson rozmawia dotyczące filmu piękna i bestia który został zakazany w Malezji.Ralph Shortey polityk prawicowy zwolennik Trumpa złapany w hotelu z nastolatkiem, krzyczą republikanie na trans osoby po zagrażają dzieciom w kiblach, lepiej zakaz dla republikanom to oni najbardziej zagrażają dzieciom. (Towleroad)


Sąd w Monachium skazał na więzienie czwórka skrajny prawicowy ekstremistów utworzyli grupę terrorystyczną miała o charakterze rasistowskim i antysemickim i planowała zaatakować uchodźców.


– Manipulacja słowami „rodzina” i „małżeństwo” może doprowadzić do zaprzepaszczenia wielkiego dziedzictwa cywilizacyjnego jakim jest Polska – można usłyszeć w nowym spocie Fundacji Mamy i Taty, która zbiera podpisy pod wymierzoną w osoby LGBT petycją „w ochronie tożsamości małżeńśtwa”. Na oburzenie części internautów na fanpage'u Mamy i Taty fundacja zareagowała obrażaniem gejów i lesbijek, podając przy tym fałszywe, niepodparte faktami informacje na ich temat. (Newsweek)


Ostrzegam co powoduje takie antyLGBT kampanie wielu krajach wzrosło nienawiść ataki, morderstwa wobec osób LGBT. Rosja, Uganda wiele inny krajach fragment programu co powoduje nienawiść.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe