czwartek, 30 marca 2017

News: Replika, Hejt, ONZ, Trump, Trybunał Strasburgu, Aaron Rhodes, USA, Australia, Tyton, Robert Biedroń ...


Nowy dział w „Replice” – dział, którego bohaterami są nasi prenumeratorzy/rki. Pomysłodawcą i autorem działu jest Tomasz Golonko, na co dzień dziennikarz gazeta.pl oraz czytelnik „Repliki”. Pierwszymi bohaterami Tomka są Jacek Jaworski i Piotr Rowicki, para z Warszawy.

Prenumeratorem jest Jacek, ale każdy numer czyta też Piotrek oraz… mama Jacka („Po moim coming oucie zdała sobie sprawę, że ma niewielką wiedzę na temat społeczności LGBT i chce to nadrobić”)

Poznali się w klubie, dzięki… barmanowi. Piotrek: Barman nagle rzucił: „Chłopaki, przecież widzę, jak cały czas się do siebie uśmiechacie, może w końcu porozmawiacie?"

Jacek: "To przełamało lody, pogadaliśmy, umówiliśmy się na pierwszą randkę. Po niej już wiedziałem, że Piotrek jest moim strzałem w dziesiątkę." Piotrek; "A Jacek moim."

Jacek; "Często z rozmów z naszymi znajomymi wynika, że godzą się na obecną rzeczywistość. Albo już stracili nadzieję, że można coś zmienić, albo po prostu nie chce im się zawalczyć o siebie – bo przecież jakoś to będzie, jakby co jest UE i kilka organizacji. My nie zamierzamy odpuścić. Stąd tęczowa flaga na naszym balkonie. Stąd również prenumerata „Repliki” (wychodzi głupie 5 zł na miesiąc, więc praktycznie każdego stać) oraz udział w różnych wydarzeniach LGBT, które zresztą są przyjemnością. Wspieramy też polskie organizacje LGBT – nie można od nich oczekiwać, że zrobią za nas wszystko, jeśli samemu się tylko „czeka”. Razem z naszymi bliskimi, przyjaciółmi i sojusznikami mamy moc – nie bójmy się z niej korzystać."

Cały tekst o Jacku i Piotrku - do przeczytania w najnowszej "Replice". Wszystkich prenumeratorów/ki, którzy są gotowi, by spotkać się z Tomkiem i by stać się bohaterami tekstu w „Replice” – prosimy o kontakt: redakcja@replika-online.pl

Hejt ciąg dalszy Grupa Stonewall publikuje myśli homofobów, po reformie edukacji takie myślenie będzie normą.

Polski rząd przekonuje ONZ, że państwo polskie przestrzega praw człowieka. Ma się to przejawiać m.in. w poszanowaniu wolności mediów, przeciwdziałaniu dyskryminacji, zapewnieniu kobietom dostępu do bezpłatnej aborcji i ściganiu przestępstwa motywowanych nienawiścią. Rzeczywistość nie jest taka jak chciałby rząd - mówią organizacje pozarządowe. Wysyłają do ONZ swoje raporty i zapowiadają, że na pewno wezmą udział w debacie o Polsce.

Odmienne zdanie w tej sprawie mają organizacje pozarządowe. Trzy z nich - Amnesty International, Kampania Przeciw Homofobii i Helsińska Fundacja Prawa Człowieka - opracowały swoje raporty, które zamierzają przedstawić ONZ. Wszystkie trzy organizacje podejmują w swoich opracowaniach kwestie przemilczane w rządowym dokumencie. (...) - TVN24.

Badania wykazały, że nastolatków homoseksualny i biseksualny są znacznie bardziej narażeni na palenie papierosy niż heteroseksualna młodzież. Badania wykazały, że 41 procent nastolatków homoseksualna pali papierosy, a 39 procent biseksualnej młodzieży. Najbardziej narażone na palenie papierosów są lesbijki, ponad dwa razy tyle. (PinkNews)

Administracja prezydenta Donalda Trumpa zaproponował cięcia 1,23 mld dolarów w tym roku na badania przez National Institutes of Health, które finansuje leczenie AIDS/HIV. (bloomberg.com)

Administracja Trumpa, wyłącza osób LGBT z spisu powszechnego badania są ważne przestrzegania prawa i walki z nienawiścią przeciwko LGBT. Trump chce pokazać że LGBT osób nie istnieją w USA. (GT)

Jeszcze jedna zła wieści Trump uchyla dekret Obamy które kontrakty biznesowe zakazuje dyskryminować osób LGBT miedzy innymi w pracy, teraz można zwalniać osób LGBT dowolnie. (Towleroad)

W metrze Nowojorskim atak rasistowski na parę Irańską, grozi że zostaną zabici, nie wyjadą do Iranu, napastnik zwolennik Trumpa. (Gothamist)

W kraju wyczerpali już wszystkie możliwości, teraz o pomoc proszą Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Trafiły tam właśnie cztery skargi par homoseksualnych z Polski, które chcą zalegalizować swój związek. Niebawem dołączy piąta.

Walka Grzegorza Lepianki i Krzysztofa Łosia o możliwość sformalizowania ich związku trwa już półtora roku. Teraz wkracza na nową, precedensową ścieżkę. Złożyli oni skargę na Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Na taki krok zdecydowały się również trzy inne pary z Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich. (TVN24)​Pinksixty News wiadomości LGBTW Centrum Stonewall odbyło się spotkanie informacyjne 'Poznaj swoje prawa'. Spotkanie poprowadził mec. Paweł Skrodzki, w drugiej części spotkania przedstawiciele Lambdy Warszawy opowiadali o przyczynach i skutkach braku wykrywanych przestępstw na tle homofobicznym czy transfobicznym i o tym, dlaczego zgłaszanie incydentów jest ważne.


Robert Biedroń w Skandaliści: "Polska polityka też zmienną jest i może jeszcze będziemy mieli prezydenta z prawdziwego zdarzenia, tego Polakom życzę.


Model i aktor Aaron Rhodes poruszył temat, jak wielu osób homoseksualny ma problem borykają publiczne okazywanie uczuć. Po wyjściu z szafy ze swoim bratem bliźniakiem Austinem w 2015 roku na swoim koncie na YouTube ujawnił, że od tamtej pory zawsze czuł się nieswojo jak widział całujących się publicznie faceci.Polski euroentuzjazm jest płytki. Rząd będzie to wykorzystywał. Będzie podgrzewał nastroje antyunijne. I to będzie działało jak kornik, który podgryza zdrowe drzewo tak długo, aż w końcu ono się przewróci - mówi Marek Borowski, senator niezależny, były marszałek Sejmu, wicepremier i minister finansów. (Gazeta.pl)

Brytyjska premier Theresa May nakreśliła w środę w liście do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska plan swego rządu w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak podkreśliła, liczy na "głębokie i specjalne partnerstwo" ze Wspólnotą. (TVN24)


Albańska stacja dotyczące walki praw LGBT w USA, jak zmieniło spostrzeganie osób LGBT w USA.


W stanie Australijskim Queensland miasteczko wiejskie Maranoa, konserwatywne miasteczko, jest jedynym regionem, gdzie ankiety pokazali większość tym mieście są przeciwko małżeństwom osób tej samej płci. SBS Australia rozmawia z mieszkańcami i dowiedzieć się, dlaczego nie akceptują homoseksualizmu.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe